SCP-PL-095
ocena: +22+x
095.jpg

Osobnik 095-14

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-095

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Kontakt z wewnętrzną częścią organizmu jest niebezpieczny, a przez to niewskazany poza czynnościami badawczymi. Anomalia nie wymaga karmienia bądź standardowych czynności podejmowanych wobec biologicznych obiektów, zaleca się jednak monitorowanie stanu zdrowia i przetrzymywanie bytu w temperaturze pokojowej.

Standardowe miejsce przechowywania obiektu to Ośrodek PL-18, gdzie podejmowane są nad nim prace badawcze. Znajduje się tam 21 bytów sklasyfikowanych jako 095. W razie identyfikacji kolejnych należy skontaktować się z personelem programu badawczego 095 aby ustalić dalsze przeznaczenie anomalii.

Opis: Obiekt jest bytem anomalnym z wyglądem łóżka wraz z pościelą. Ze względu na brak jakichkolwiek elementów mogących sugerować funkcje życiowe obiektu (wszelkie gruczoły są niewidoczne gołym okiem), duże stężenie glicerolu w organizmie i długotrwałe okresy stanu hibernacji sama obserwacja anomalii nie jest wystarczająca do odróżnienia artefaktu od materii nieożywionej.

Organizm 095 jest statycznym bezkręgowcem — nie posiada części ciała mogących służyć do lokomocji bądź kinezy. Obiekt oddycha tchawkami a zapotrzebowanie na wodę zaspokaja razem z pożywieniem. Byt nie posiada układu wydalniczego i rozrodczego, resztki pokarmu są magazynowane w pęcherzykach zlokalizowanych w dolnej części ciała.

Anomalia odżywia się tkanką organizmów znajdujących się pomiędzy górną warstwą ciała a dolną. Górna część posiada po wewnętrznej stronie gruczoły trawienne wydzielające soki trawienne i gruczoł jadowy paraliżujący działanie układu nerwowego ofiary. Obiekt pobiera składniki odżywcze i wodę z tkanek miękkich, pozostawiając tkankę kostną i wszelką materię nieorganiczną.

Organizm 095 dzięki hibernacji jest w stanie przetrwać bez pożywienia dłuższe okresy czasu, dochodzące nawet do 50 lat. Osobniki dożywają powyżej 200 lat (badania w toku).

Fundacja sklasyfikowała [ZMIENIONO] organizmów 095 — 21 znajduje się w Ośrodku PL-18, PL-5 w Ośrodku PL-14. ███ organizmów zmarło (███ przyczyny naturalne i ██ jako wynik czynności badawczych)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported