SCP-PL-101
ocena: +14+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-101

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-101 nie wymaga aplikacji specjalnych czynności przechowawczych. W celach bezpieczeństwa obiekt należy umieścić w dowolnym opakowaniu zamkniętym w standardowej pancernej szafce przechowawczej. Obiekt może zostać udostępniony na wniosek personelu o upoważnieniu minimum 2 poziomu.

Zarządzono aby obiekt SCP-PL-101 pozostawał w zawieszeniu na wysokości 10 centymetrów [cm] wewnątrz sześciennego klosza wykonanego z grubego przyciemnionego szkła umieszczonego na piedestale.

W przypadku transportu obiekt musi zostać umieszczony w aluminiowej ramie o kształcie prostopadłościanu wyposażonej w 6 elektromagnesów typu ECD-77, po jednym dla każdego boku. Personel mający styczność z obiektem musi posiadać założone przyciemnione gogle ochronne.

ołówek1.png

Zdjęcie przedstawiające pierwotny wygląd SCP-PL-101

Opis: SCP-PL-101 to sześciokątny ołówek typu HB o długości 10 centymetrów [cm] i grubości 7 milimetrów [mm]. Obiekt składa się z ciemnobrązowego drewna zidentyfikowanego jako pochodzące od genetycznej modyfikacji hebanu (Diospyros) z kakaowcem właściwym (Theobroma cacao). Każda ścianka obiektu jest zabarwiona na inny kolor według kolejności barw jakie posiada widmo rozczepionego światła białego z wyjątkiem barwy fioletowej. Barwniki użyte do pomalowania ołówka zawierają w sobie wiele tlenków metali (głównie tlenek miedzi (I) Cu2O i [ZMIENIONO]) oraz substancje organiczne prawdopodobnie pozyskane po przeprowadzeniu █████ █████████ na █████.

Artefakt wykazuje znaczną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dotyczy to zarówno drewna jak i grafitu znajdującego się we wnętrzu SCP-PL-101. Mimo tego obiekt jest w pełni funkcjonalnym narzędziem. Bez najmniejszego problemu można za jego pomocą napisać tekst bądź wykonać rysunek. Grafit nie zmienia swej ostrości wraz z użytkowaniem podmiotu, przez co nie istnieje potrzeba ostrzenia SCP-PL-101 które i tak zakończyłoby się niepowodzeniem z powodu twardości drewna.

Obiekt posiada zdolność ''ożywiania'' rysunków wykonanych za jego pomocą. Proces ten nie polega na dosłownym nadaniu właściwości cech żywej istoty, sprawia jedynie iż narysowany obiekt porusza się w granicach kartki bądź innej powierzchni oraz emituje dźwięki mające źródło dokładnie w miejscu gdzie w danej chwili znajduje się rysunek. W przypadku obiektów nieożywionych ich lokomocja zależy od tego w jakim stanie zostaną narysowane (przykładowo: na rysunku przedstawiającym skrzynię ta pozostanie w bezruchu w przypadku narysowania podłogi bądź ''opadnie'' dokładnie na sam kraniec kartki). Obiekt wykazuje również zdolność ożywiania pojedynczych wyrazów - przykładowo słowo ''kot'' napisane za pomocą SCP-PL-101 zostanie bez pomocy osoby piszącej wyposażone w domalowany ogon, uszy oraz w wąsy po czym zacznie emitować zwyczajne miauczenie kota. Niestety właściwość ta często nie manifestuje swego efektu mimo wielokrotnych prób wywołania jej.

REWIZJA
W związku z zaistniałymi wydarzeniami powyższa wersja raportu jest nieaktualna. Poniżej znajduje się zaktualizowana wersja raportu przedstawiająca stan obecny artefaktu numer SCP-PL-101.
Zgodnie z rozporządzeniem kierownika projektu C-413

Załącznik: Wstęp informacyjny

Artefakt SCP-PL-101 zmienił swą naturę w czasie testów określających swoje możliwości. Doszło do tego poprzez wykonanie polecenia zadanego przez naukowca nadzorującego: tester miał napisać zdanie ''lepsze to, czym teraz piszę''. Efektem tego było wyrwanie się obiektu z ręki pracownika klasy D, po czym SCP-PL-101 zaczął lewitować nad stołem. Wokół niego pojawił się przezroczysty, szary obiekt o kształcie tesseraktu po czym nastąpił wybuch. Zawaleniu uległo pomieszczenie testowe oraz dwa sąsiednie pokoje wraz z krótkim odcinkiem korytarza. Zginęło 3 pracowników: członkowie eksperymentu oraz strażnik pełniący wartę przy wejściu do pomieszczenia testowego. Struktura pomieszczeń przyjęła na siebie większość energii wybuchu, przez co bliższa część placówki nie uległa większemu uszkodzeniu. Według późniejszych oględzin struktura okolicznych fragmentów budynku zdawała się wykrzywić w stronę jednego punktu, wizualnie wyglądając jak chwilowe ''zassanie''. SCP-PL-101 został odzyskany: mimo oczekiwań personel odnalazł obiekt w zupełnie nowej postaci. W związku z nowymi efektami anomalnymi zrewidowano Specjalne Czynności Przechowawcze.

ołówek2.png

SCP-PL-101.

Opis (wersja aktualna): SCP-PL-101 jest anomalią przestrzenną o kształcie walca zakończonego stożkiem o powierzchni całkowitej równej około 24 centymetry kwadratowe [cm2]. Obiekt nieznanym sposobem bez przerwy emituje silne białe światło o natężeniu nieco ponad 46 000 (czterdziestu sześciu tysięcy) luksów [lx]. Mimo to, obiekt nie emituje promieniowania cieplnego.

Stożkowa część obiektu jako jedyna posiada kolor odmienny od pozostałej części bytu. Stożek zabarwiony jest zgodnie z widmem rozczepionego światła białego, natomiast kolory płynnie przechodzą między sobą. Końcowa część jest koloru czarnego i posiada właściwość pochłaniania prawdopodobnie całego promieniowania świetlnego.

Obiekt stale znajduje się w jednakowym poziomym położeniu. Wszelka materia mająca kontakt z bytem swobodnie przez niego przeniknie. SCP-PL-101 reaguje na pole elektromagnetyczne zmianą swojego położenia przeciwnie do punktu w jakim znajduje się źródło pola. Jest to jedyny znany sposób na transportowanie obiektu z jednego miejsca w drugie.

Obiekt w nieregularnych przedziałach czasu emituje fale radiowe o częstotliwości ██ gigaherców [GHz]. Mogą one być bez problemu zarejestrowane z pomocą specjalnych odbiorników radiowych. Zarejestrowane fale tworzą dźwięk dostępny do odsłuchania tutaj. Podczas emisji tych fal z obydwu końcówek podmiotu wydobywa się słaby świetlny promień. Jego obserwacja jest możliwa tylko dzięki analizie [ZMIENIONO] w pobliżu podmiotu. Promień sięga na długość 2 metrów [m] od obiektu stopniowo tracąc na jasności.

Notatka: Może jestem idiotą (zamknij się Fostergrant), ale jak u licha to co posiadamy ma być lepszą wersją ołówka? — Doktor B███████.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported