SCP-PL-110
ocena: +24+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-110

Klasa podmiotu: Euclid

110.png

SCP-PL-110-1 na salce prób na której odbywało się jam session podczas którego pozyskano podmiot.

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-110-1 musi być przechowywana na specjalnym stojaku gitarowym, w Przechowawczej Komorze Bezechowej, w Skrzydle Akustycznym Ośrodka PL-██. Oprócz codziennego sprawdzania zawartości Komory Przechowawczej, a także co miesięcznego badania technicznego stanu Komory pod względem tłumienia dźwięku, żadne inne Procedury nie muszą być wdrażane. Po Incydencie 110-B wprowadzono zmiany: SCP-PL-110-1 musi być przypięta łańcuchami do stojaka gitarowego wbudowanego w podłogę Komory Przechowawczej. Raz w tygodniu kapłan religii judeo-chrześcijańskiej musi poświęcić pomieszczenie oraz instrument i łańcuchy. Dodatkowo Komora musi być monitorowana 24 godziny na dobę za pomocą kamery nagrywającej podmiot, a także czterech (4) bardzo czułych mikrofonów (po jednym w każdym kącie pomieszczenia). Drzwi do Komory pilnować ma zawsze dwóch strażników, uzbrojonych w broń maszynową, oraz flakoniki z wodą święconą.

W przypadku manifestacji SCP-PL-110-2, należy zawiadomić Dr. ████████, a także wezwać kapłana religii judeo-chrześcijańskiej zaznajomionego z procedurami (domyślnie, przybywający w Ośrodku ██, Agent ███████). Sprowadzona osoba, razem ze strażnikami Komory, wkroczy do niej i uniemożliwi SCP-PL-110-2 dematerializację wraz z SCP-PL-110-1. W przypadku niepowodzenia, należy natychmiastowo wysłać MFO Rho-4 ("Kościelne Grajki") w celu zlokalizowania utraconego podmiotu. Należy również zawiadomić Filie państw sąsiadujących, aby zwróciły one uwagę na charakterystyczne wydarzenia na scenie muzycznej kraju.

Opis: SCP-PL-110 to zjawisko dotyczące przedmiotu desygnowanego SCP-PL-110-1 oraz manifestacji bytu SCP-PL-110-2. SCP-PL-110-1 to elektryczna gitara basowa, ESP LTD F-105. Podmiot niczym nie różni się od normalnej gitary tego producenta i takiego modelu, z wyjątkiem braku przewodów w korpusie. Nie jest wiadomo w jaki sposób przedmiot przenosi impulsy elektryczne na gniazdo wyjściowe bez przewodów, jednak próby podłączania SCP-PL-110-1 do wzmacniaczy elektrycznych za pomocą standardowych kabli gitarowych wykazały że na podmiocie można grać jak na normalnej gitarze.

SCP-PL-110-2 to byt manifestujący się podczas grania na SCP-PL-110-1, ale przy spełnieniu określonych warunków (zobacz - Dziennik Testów TL-110). SCP-PL-110-2 jest widoczny dla wszystkich osób, nie tylko dla testera grającego na SCP-PL-110-1. Opisy SCP-PL-110-2 są zawsze takie same - człowiek rasy kaukaskiej, około 30 roku życia, wzrost w przybliżeniu 180 cm, smukła budowa ciała, czarne krótkie włosy, spiczasta bródka, blada cera. Byt pojawia się w różnie skrojonych garniturach nieznanych producentów, jednak za każdym razem czerwonego koloru. Do tego ubrany jest w czarną koszulę, zawsze pojawia się w okularach przeciwsłonecznych, których nie zdejmuje. Badania poklatkowe nagrań manifestacji pozwoliły na dostrzeżenie oczu bytu, [USUNIĘTO].

UWAGA - od czasu Incydentu 110-A poniższy opis zachowania jest nieaktualny, wersja poprawiona znajduje się poniżej.

Aktualizacja ██-██-20██: Po Incydencie 110-A zachowanie SCP-PL-110-2 uległo zmianie. Wszelkie próby zagrania na SCP-PL-110-1 muzyki określanej jako "metalowa" kończą się manifestacją bytu, który wykazuje się niezwykłą agresją względem testera i personelu, po czym próbuje zdobyć SCP-PL-110-1 i zdematerializować się z nim (Co dotychczas udało mu się dwa razy i mieliśmy przez to POWAŻNE problemy, dlatego wprowadzam zakaz badań i eksperymentów nad SCP-PL-110-1 do odwołania! - Dyrektor Ośrodka ██). Ponadto w losowych momentach dochodzi do samorzutnej manifestacji SCP-PL-110-2, który próbuje zdobyć gitarę (dokonano aktualizacji Specjalnych Czynności Przechowawczych).

Pozyskanie: Agent ██████ - prywatnie fan "cięższej muzyki" i zespołu ███████ dostrzegł dziwne zachowanie basisty owego zespołu. Zmiana zachowania ze spokojnego i rozsądnego na bezmyślne i ryzykowne pokryła się w czasie ze zmianą przez basistę gitary. Krótkie badania środowiskowy pozwoliły agentowi █████████ na zbliżenie się do podmiotu i bycie świadkiem manifestacji SCP-PL-110-2 podczas jam session zespołu. Agent zawiadomił Fundację i dokonał zabezpieczenia SCP-PL-110-1. Basista zespołu, w związku z atakiem agresji podczas zabezpieczania SCP-PL-110-1 został zneutralizowany. Osoba która grała doprowadzając do manifestacji (basista z zaprzyjaźnionego zespołu) nie zdążyła podpisać cyrografu, więc podano jej, oraz pozostałym członkom zespołu, preparat amnezyjny Klasy-A i zwolniono do domu. (Terminację basisty wyjaśniono poprzez wszczepienie fałszywych wspomnień o kłótni i rozłamie w zespole).

Dziennik Testów TL-110:

Testy przeprowadzono w nietłumionym pomieszczeniu, z użyciem SCP-PL-110-1, standardowego kabla gitarowego oraz wzmacniacza basowego █████████, W pomieszczeniu, oprócz testera znajdował się także jeden (1) uzbrojony strażnik.

Tester Utwór (Gatunek) Efekt
D-110-12 Foo Fighters - The Pretender (Rock) Tester stwierdził że ma ochotę na "typową amerykańską domówkę z czerwonymi kubeczkami i piwem".
D-110-14 Ben E. King - Stand By Me (Soul/R&B) Tester stwierdził, że nagle strasznie zatęsknił za swoją zmarłą żoną.
D-110-18 Iron Maiden - Fear of the Dark (Klasyczny Heavy Metal) Tester wpada w szał, rzuca się na strażnika, zostaje zneutralizowany.
D-110-34 Vader - Halleluyah - God Is Dead - (Death Metal) Pierwsza manifestacja SCP-PL-110-2, zobacz Zapis z manifestacji 110-34.
D-110-67 Gorgoroth - Possessed By Satan (Satanic Black Metal) Incydent 110-A

PODSUMOWANIE:

Wykazano, że muzyka nie będąca ogólnie określana jako metalowa, ma delikatny wpływ na nastrój grającego, zależny od granego gatunku. Natomiast w przypadku muzyki metalowej, szansa manifestacji SCP-PL-110-2 jest wprost proporcjonalna do "ciężkości", "plugawości" a także satanistycznego wydźwięku utworów. - Dr █████████

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported