SCP-PL-116
ocena: +12+x
800px-Vitiligo1.JPG

Dłonie doktora W.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-116

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekty znajdują się obecnie w posiadaniu doktora W. mającego swe biuro w Ośrodku PL-17. Wymaga się cotygodniowego sprawdzenia stanu zdrowia doktora W., w tym monitorowania sprawności rąk i dłoni. W razie ich utraty/zgonu doktora należy odzyskać obiekty.

Opis: SCP-PL-116 to para czarnych, skórzanych rękawiczek zintegrowanymi na stałe z dłońmi i nadgarstkami osoby (dalej - Posiadacza), pokryte aż do momentu zgonu/utraty rąk przez Posiadacza skórą i włosami. Zachowują jednakowoż wygląd i wielkość oraz DNA odpowiadające poprzedniemu Posiadaczowi. Niemożność zdjęcia rękawiczek spowodowana jest trwałym zrostem ze skórą. Dokładniejsze obserwacje pozwoliły dostrzec szwy wokół nadgarstków, prześwietlenie dłoni wykazało obecność oplatających kości nici. Nawet po ich odpruciu obiektu nie można ściągnąć. Szwy stanowią swoisty element dekoracyjny. Separacja obiektów po śmierci Posiadacza ujawnia daleko idące rozbieżności pomiędzy ilością pigmentu w skórze, układzie kości, wielkości dłoni między ciałem Posiadacza a jego dłońmi. Rękawiczki zachowują aż do momentu zdjęcia wszelkie znamiona bycia prawdziwymi dłońmi - nacięcia powodują krwawienie, materiał zbudowany jest z ludzkiej skóry.

Słowa doktora W. sygnalizujące twardy przedmiot na palcu serdecznym prawej dłoni sprowokowały wykonaniu nacięcia na skórze dłoni doktora W.. Skóra należała do Afroamerykanina, ukryta pod nią srebrna obrączka posiadała grawerunek "Ukochanemu Erickowi, Samantha. Bóg z Tobą".

Pozyskanie
Obiekty pozyskano podczas śledztwa dotyczącego obecności artefaktu o charakterze relikwiarnym w kościele w [USUNIĘTO] w stanie Montana. Rękawice znajdowały się w posiadaniu pastora Ericka [ZREDAGOWANO], który padł ofiarą działania pozyskiwanego SCP-███. Anormalną naturę obiektu zaobserwowano w trakcie sekcji zwłok pastora.

Jak wykazało dalsze śledztwo, pastor wszedł w posiadanie rękawiczek w roku 1975 i był czwartym Posiadaczem.

Pierwszy Posiadacz i zarazem twórca obiektów, krawiec Jan Suchodolski, żyjący w latach 1810-1868 w Cieszynie, utracił z niewiadomych przyczyn prawą dłoń. Utrata dłoni oraz jej proteza wprawiła krawca w rozgoryczenie oraz złość. Pod wpływem drwin określanego w jego pamiętnikach i listach do córki jako N. konkurenta Suchodolskiego, krawiec zapragnął, wyrażając to w donośnej wokalizacji, by N. stracił obie dłonie.

Jeden z wpisów brzmiał następująco:
"Na co mi te rękawiczki? Będę je nosić, by zakryć ubytek przed tłumem. Nie zauważą, żem bez dłoni. Oby N. łapy uschły i odpadły!"

Następni Posiadacze to Amelia W. zamieszkała w Rouen we Francji oraz nieznana z personaliów osoba, która sprofanowała jej grób w 1910 roku, mężczyzna znaleziony z obiektami na dłoniach niedaleko grobu. Przyczyną zgonu był zawał serca. Ciało przetransportowano do USA.

Doktor W., dowiedziawszy się o naturze artefaktów zgłosił się na ochotnika po utracie dłoni w wyniku incydentu z udziałem SCP-PL-053. Procedura przyobleczenia rękawic odbyła się z użyciem kroplówki z ketonalem.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported