SCP-PL-125
ocena: +10+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-125

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Podmiot należy przechowywać w pudełku o wymiarach 0,15 [m] x 0,08 [m] x 0,05 [m]. Obiekt należy chronić przed upadkiem i uszkodzeniami. Nie należy nosić obiektu dłużej niż 20 minut, gdyż grozi to dyskomfortem, bólami głowy, a także wymiotami. Dostęp do obiektu mają tylko naukowcy poziomu trzeciego, bądź wyższego.

pexels-photo-39716.jpeg

SCP-PL-125.

Opis: Obiekt wygląda jak zwykłe, męskie, okulary progresywne, marki ████████. Okulary były używane przez starszego (już na emeryturze) naukowca z Ośrodka ██. Sam naukowiec wciąż nie wie, jak udało mu się stworzyć podmiot (prawdopodobnie był to incydent z Eksperymentem ████████). Jeżeli okulary zostaną założone przez testera, zostanie on przeniesiony w czasie (prawdopodobnie) do czasów Powstania Warszawskiego (1944 r.).

Po nałożeniu podmiotu na oczy, otoczenie zmienia się przypominając II wojnę światową, a dokładnie ruiny Warszawy. Obiekt który nałoży okulary na oczy jest poddawany innym bodźcom (wizualnym czy dźwiękowym), niż te znajdujące się w miejscu, w którym jest fizycznie.

Jeżeli jednostka (tester) będzie nosić je dłużej niż 20 minut, wszystko wróci do normy, lecz będzie odczuwać liczne skutki uboczne.

Podmiot można zdjąć w każdej chwili, tym samym przerywając anomalie. Należy zachować ostrożność podczas poruszania się, gdyż pomimo odrębnej wizji i dźwięków, korzystając z okularów nadal pozostajemy w tym samym miejscu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported