SCP-PL-127
ocena: +18+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-127

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-PL-127 powinny znajdować się w zwykłym magazynie. Dostęp do nich ma tylko naukowiec obecnie zarządzający projektem.

Opis: SCP-PL-127 to grzyb identyczny w budowie do Lakownicy żółtawej (Ganoderma lucidum). Właściwości anomalne objawiają się po zaparzeniu obiektu. SCP-PL-127-A to istota pojawiająca się w pobliżu zaparzonych SCP-PL-127, jeżeli ich temperatura opadnie poniżej 30 stopni Celsjusza. Posiada humanoidalną budowę ciała. Podczas każdej manifestacji jest ubrana w długą szatę przypominającą średniowieczną pelerynę podróżną. Posiada ona matowo brązowy kolor. Na głowie istoty jest prosta, okrągła maska z rogami oraz dziurami na oczy.

Badanie dokładnego wyglądu SCP-PL-127-A jest obecnie niemożliwe przez płochliwość obiektu. Gdy podmiot znajduje się w niebezpieczeństwie, jest w stanie się zdematerializować. Pomimo tego na rękach SCP-PL-127-A zauważono chropowatą, czerwonawą skórę. Po dotknięciu przez obiekt zaparzonego SCP-PL-127, temperatura naparu zwiększa się do bliskiej 40 stopniom Celsjusza. Po tym SCP-PL-127-A przerywa swoją manifestację.

Dodatek:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported