SCP-PL-128
ocena: +13+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-128

Klasa podmiotu: Euclid

Poziom Zagrożenia: Żółty

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-128-B musi zostać umieszczona w celi dla humanoidów. W celu uniknięcia samobójstwa bądź odczepienia SCP-PL-128-A, obiekt musi być przypięty skórzanymi pasami do łóżka (Wyjątkiem jest sytuacja, gdy po 2 tygodniowych badaniach, psychiatra zaświadczy o braku myśli autodestrukcyjnych). W około przechowalni muszą znajdować się 4 cele personelu klasy D zawierające obszerne szafy wypełnione ubraniami o rozmiarze przypisanego członka personelu klasy D. SCP-PL-128-B będąc w placówce Fundacji musi zawsze przebywać w towarzystwie jednego członka personelu o upoważnieniu poziomu 2 lub wyższym. Po opuszczeniu ośrodka obiekt musi być pod obserwacją agentki polowej Aleksandry Kamińskiej. Co 6 godzin agentka ma składać werbalny raport o położeniu i stanie podmiotu.

2

SCP-PL-128 po założeniu.

Opis: SCP-PL-128-A to flanelowa koszula w biało-błękitną kratę z krótkim rękawem, rozmiar obiektu jest zależny od żywiciela na którym żeruje. Podmiot jest zrobiony w 95% z bawełny oraz w 5% z [USUNIĘTO]. Metka znajdująca się na wewnętrznej stronie kołnierza zawiera informacje o tkaninach z jakich zrobiony jest obiekt, jego rozmiarze, brak jednak informacji o producencie oraz sposobie prania.

Zdolność anomalne obiektu aktywują się w przeciągu 4 godzin po śmierci poprzedniego żywiciela. Po wybraniu ofiary, obiekt kamufluje się jako ubranie z szafy wybranej osoby. Kiedy podmiot się zakamufluje wywoła efekt memetyczny nakłaniający do założenia danej kreacji. Po założeniu przez istotę ludzką obiekt wróci do naturalnej postaci1. Nie znany jest sposób w jaki instancja się teleportuje. Następnie metka podmiotu przebija skórę karku w celu wprowadzenia włókien łączących się z pniem mózgu. Po zakończeniu tego procesu zdjęcie obiektu będzie równoznaczne ze śmiercią mózgową2. Od teraz żywiciel będzie określany jako SCP-PL-128-B. Po zakończeniu procesu łączenia włókien z układem nerwowym nastąpi natychmiastowa zmiana charakteru żywiciela. Zmiany wydają się losowe, ale 60% żywicieli zaczyna przejawiać poważne zachowanie autodestrukcyjne (próby samookaleczenia, bądź zdjęcia podmiotu). Żywiciel wykazuje też częściową odporność na efekty memetyczne oraz całkowitą na preparaty amnezyjne.

Obiekt zacznie powoli wchłaniać przez metkę płyn mózgowo-rdzeniowy, jednak nie wpływa to na stan zdrowia żywiciela. Po pochłonięciu odpowiedniej ilości płynu podmiot zmieni kolor na czerwony, następnie odczepi się od żywiciela co jest równoznaczne z jego śmiercią. Fundacja opracowała procedurę która przy użyciu EEG pozwala określić długość czasu przez jaki instancja będzie pochłaniać płyn, okres ten waha się od 7 dni do 6 miesięcy 8 lat. Po śmierci żywiciela obiekt zostawi po sobie tylko część ubioru bez anomalnych właściwości. Wybór następnej ofiary jest niemal całkowicie losowy, jedyny czynnik jaki ma na to wpływ to dystans.

Pozyskanie obiektu: Pozyskanie obiektu nastąpiło dnia ██.██.2017 r. przez agenta polowego ██████ █████ pracującego w miejscowej komendzie policji. W jednym z bloków na osiedlu w mieście [ZMIENIONO] w przeciągu miesiąca doszło do 2 przypadków samobójstwa, 2 przypadków śmierci związanej z uszkodzeniami pnia mózgu. W trakcie wszystkich tych incydentów ofiary miały na sobie czerwone flanelowe koszule o takim samym kroju. Dzień po znalezieniu poprzedniego ciała agent odebrał zgłoszenie o przemocy domowej. Na miejscu agent zastał mężczyznę atakującego swoją żonę za pomocą [USUNIĘTO], po obezwładnieniu mężczyzny zabrano go do placówki Fundacji (rodzinie powiedziano, iż znajduje się w ośrodku psychiatrycznym, a jego stan uniemożliwia wizyty).

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported