SCP-PL-129
ocena: +11+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-129

129.jpg

Zdjęcie obiektu zrobione przez J███ K████.

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt znajduje się w Sektorze Badawczym ██-█ w szczelnie zamkniętej celi przystosowanej do bezpiecznego obserwowania obiektu, otwieranej tylko na potrzeby badań. Personel prowadzący badania nad obiektem musi być wyposażony w środek amnezyjny klasy B. W godzinach 3:32-3:34 czasu lokalnego zabronionym jest wchodzenie do celi.

Opis: Obiekt jest drewnianym zegarem o wysokości 221 [cm], oraz wadze 46,9 [kg]. W godzinach separacji każdy kto zobaczy obiekt, bez zastosowania środku amnezyjnego klasy B maksymalnie piętnaście (15) minut od zdarzenia zostaje "spaczony" tzn. popełnia samobójstwo dwa (2) tygodnie po spotkaniu, wypowiadając przy tym: "O pater, O Sol, O Satanae." (Łac. "Oh ojcze, oh słońce, oh Szatanie."), co wskazuje na religijne pochodzenie obiektu. Każdy kto utrzymywał kontakt ze spaczonym po tygodniu także popełnia samobójstwo wypowiadając to samo zdanie.

Przesłuchanie A████ G█████, który jako pierwszy przebywał całą dobę z obiektem, wskazuje na to, że w czasie separacji obiektu z wnętrza zegara wychodzi humanoidalna postać poruszająca się na czterech kończynach. Jej ciało pokryte jest łuskami w kolorze bladozielonym. Postać ta nie ma twarzy, lecz słychać jej głos.

Drzwi, którymi wychodzi humanoid są niemożliwe do otworzenia bez uszkodzenia zegara, ze względu na to doktor D█████ S████ (poziom upoważnienia: █. Prowadzi badania nad obiektem) zarządził prześwietlenie. Po przyniesieniu obiektu do lampy RTG SCP-PL-129 zaczął wydawać dźwięki podobne do skwierczenia, a sama lampa RTG przestała być zdatna do użytku.

Załączniki:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported