SCP-PL-144
ocena: +21+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-144

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt SCP-PL-144 ma być odizolowany od jakiegokolwiek źródła fal elektromagnetycznych o długościach od 10 nanometrów do 750 nanometrów.1Minimalne wymiary przechowalni to 1x1x2 metrów. Ściany przechowalni mają być zrobione z co najmniej 10-centymetrowej warstwy betonu i pokryte 30-milimetrową warstwą ołowiu. Ponadto wnętrze przechowalni powinno być pozbawione przedmiotów odbijających światło, a ściany mają być pomalowane czarną, matową farbą. Wejściem do przechowalni ma być śluza ograniczająca dostęp światła spoza przechowalni.

W placówce powinno znajdować się również co najmniej jedno bliźniacze pomieszczenie, sąsiadujące bezpośrednio z przechowalnią obiektu. Pomieszczenie ma służyć jako zapasowa przechowalnia, w razie zanieczyszczenia właściwej przechowalni substancją odbijającą światło, bądź emitującą fale elektromagnetyczne ze spektrum światła widzialnego i ultrafioletowego. Obie przechowalnie mają być połączone śluzą, umożliwiającą przetransportowanie obiektu. Oprócz przechowalni placówka wyposażona ma być także w futerał o wymiarach 40x40x190 centymetrów, którego ścianki wykonane mają być z materiałów pochłaniających promieniowanie, jak również pokryte od środka farbą. Futerał ten służy do transportowania obiektu między przechowalniami i ośrodkami, bądź zabezpieczenia obiektu w razie uszkodzenia obu przechowalni.

7HE8Zfu.jpg

SCP-PL-144 bez użytkownika wewnątrz.

Wewnątrz przechowalni SCP-PL-144 dopuszczalne jest użycie aparatury korzystającej z fal elektromagnetycznych, o długościach fali nienależących do spektrum światła widzialnego lub ultrafioletu.

Zakazuje się jakiegokolwiek kontaktu z instancjami SCP-PL-144-1 i SCP-PL-144-2, jak i prowadzenia jakichkolwiek eksperymentów z udziałem obiektu SCP-PL-144 z rozkazu [USUNIĘTO] z dnia 10.04.2021 do odwołania.

Opis: Obiekt jest analogowym kostiumem wirtualnej rzeczywistości stworzonym przez firmę VPL Research, "The DataSuit". W skład stroju wchodzi hełm z szerokimi goglami VR, piankowy, niebiesko-czarny kombinezon pokrywający całe ciało, analogowe czujniki wykrywające ruch i czarne kable wystające z hełmu i czujników przyczepionych do kombinezonu. Kostium generuje słabe światło w kolorze fioletowym. Obiekt jest wrażliwy na fale elektromagnetyczne ze spektrum o długości fal od 10 nanometrów do 730 nanometrów, w tym na te wytwarzane przez podmiot. Kontakt ze zbyt silnymi falami powoli wypala materiał, z którego stworzony jest obiekt.

Po ubraniu stroju umysł osoby znajdującej się wewnątrz przenoszony jest do wymiaru, któremu nadano identyfikator SCP-PL-144-1. Gdy użytkownik znajduje się wewnątrz kombinezonu, zmieniają się właściwości fizyczne podmiotu. Obiekt wraz z użytkownikiem przestają wchodzić w interakcję z przedmiotami materialnymi, przenikając przez napotkane przedmioty, co uniemożliwia zdjęcie kostiumu z testera.

Gdy tester porusza się wewnątrz wymiaru, jego organizm odwzorowuje te ruchy w prawdziwym ciele, nie przemieszczając się. W przypadku gdy podłoga zostanie usunięta, obiekt będzie unosił się w pierwotnym położeniu. Po opuszczeniu kostiumu przez testera, wszelkie jego właściwości anomalne zanikają.

Każda instancja SCP-PL-144-1 jest unikatowa. Wymiary różnią się zarówno budową, stosunkiem czasu wewnątrz wymiaru do czasu rzeczywistego, jak i potencjalnymi efektami wywartymi na użytkownika. Tester jest wypuszczany z kostiumu zarówno w momencie spełnienia przez niego celu, wyznaczonego mu wewnątrz wymiaru, jak i porażki. Tester znajdujący się wewnątrz kostiumu może doznać obrażeń fizycznych, jednakże te zależą ściśle od specyfikacji konkretnej instancji SCP-PL-144-1.

Instancja SCP-PL-144-2 to humanoid występujący wyłącznie wewnątrz SCP-PL-144-1. Podmiot ma szarą, jednobarwną skórę i białe, pozbawione tęczówek i źrenic oczy. Byt lewituje i nosi około 3-metrowe szare szaty, które z uwagi na lewitację, nie przeszkadzają podmiotowi w poruszaniu się. Twarz bytu jest pozbawiona zmarszczek i rysów i przypomina maskę teatralną. Podmiot nie posiada włosów. Wzrost bytu szacuje się na około 2 metry. Obiekt wydaje się okazywać pewne zainteresowanie użytkownikiem. Istoty znajdujące się wewnątrz wymiarów nigdy zazwyczaj nie zwracają uwagi na SCP-PL-144-2, choć zdarzały się sytuacje, gdy przezeń przenikały. Byt nie jest agresywny, zdarza mu się kontaktować z użytkownikiem.

Dnia 17.03.2021 Android Badawczy R-21-781 podczas drugiego wejścia do SCP-PL-144-1 zarejestrował pierwszego mieszkańca wymiaru wchodzącego w interakcje z SCP-PL-144-2. Mieszkańcem tym był drobny chłopiec, o latynoskim kolorze skóry i czarnych włosach. Chłopiec, podobnie jak SCP-PL-144-2, był ignorowany przez otaczające go istoty. Chłopiec rozmawiał ze zjawą. Obie istoty ignorowały R-21-781.

Spis eksperymentów z udziałem SCP-PL-144:

Załączniki:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported