SCP-PL-149


ocena: +25+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-149

Poziom zagrożenia: Niebieski

Klasa podmiotu: Bezpieczne

257011837d3c8972fea80c196091420edfb3d93ca44fed3bbb3bd4d24f9f86e535b9267c.jpg

Zdjęcie SCP-PL-149

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt ze względu na to, że jest częścią budynku nie może zostać przeniesiony, dlatego podmiotu pilnuje dwóch ochroniarzy zmieniający się co 6 godzin. Obiekt może być udostępniany personelowi Fundacji w celach rekreacyjnych.

Opis: SCP-PL-149 jest salą kinową i projekcyjną wykazującą właściwości anomalne. Miejscem gdzie podmiot się znajduje jest Kino "Tęcza" w Warszawie, sala jest oznaczona numerem 7, posiada 10 rzędów po 15 miejsc siedzących. Ekran ma wymiary 24x18 m.

Anomalia aktywuje się gdy na laptopie w sali projekcyjnej zostanie uruchomiony plik jpg, jpeg lub png. Wtedy to ekran się uruchamia i zaczyna się wyświetlać 30-minutowy blok reklamowy, zawierający reklamy wyświetlane w salach obok. Po zakończeniu bloku reklamowego wyświetla się film który opowiada o obiekcie na zdjęciu, testy wykazały że gatunek filmowy oraz długość filmu jest wybierana przez wgląd na przeszłość osoby bądź przedniotu. W około 3/4 trwania filmu można usłyszeć głos od siedzenia 14, wtrącający swoje zdanie o filmie, obiekt wydaje się być świadomy działań i istnienia Fundacji. Głos ten został zidentyfikowany jako SCP-PL-149-1, należy on prawdopodobnie do starszego mężczyzny.

Dodatek 149-1:

Nadzorca eksperymentu: Prof. Koźmiński
Obiekt na zdjęciu: wanna
Gatunek filmowy: dokument
Przebieg filmu: Film był dokumentem o produkcji wanien. Film przedstawiał od dotarcia materiałów do fabryki aż do dostarczenia wanny do sklepu, film zawierał również wywiady z pracownikami.
Komentarz SCP-PL-149-1: "Potrzeba by miliona takich wanien aby zmyć wasze brudy"
Notatka: Pracownicy fabryki nie przypominają sobie, aby kiedykolwiek ktoś był u nich z kamerą

Nadzorca eksperymentu: Prof. Koźmiński
Obiekt na zdjęciu: D-8364, kobieta l. 38, rasa kaukaska, skazana za seryjne morderstwa
Gatunek filmowy: horror
Przebieg filmu: Film pokazywał historię D-8364 z perspektywy jej ofiary, Moniki █████ l.16. Film kończy się na morderstwie ofiary w metrze, monologu D-8364 i schwytania jej przez policję.
Komentarze SCP-PL-149-1: "Sami nie jesteście lepsi, tylko wy to robicie w białych rękawiczkach dla nauki"
Notatka: Praktycznie 100% filmu poza rzeczami nie do potwierdzenia, jak myśli ofiary zgadzały się z wydarzeniami rzeczywistymi.

Nadzorca eksperymentu: Prof. Koźmiński
Obiekt na zdjęciu: D-1103, mężczyzna l. 27, rasa kaukaska, skazany za morderstwo, pedofilię i gwałt.
Gatunek filmowy: film pornograficzny
Przebieg filmu: Film przedstawiał wszystkie sceny erotyczne z życia D-1103, zakończył się na akcie pedofilii i złapaniu przez policję.
Komentarz SCP-PL-149-1: "On gwałci tą małą jak wy prawa zwierząt i człowieka"
Notatka: Jest to jedyny film który trwał krócej niż godzinę.

Nadzorca eksperymentu: Prof. Koźmiński
Obiekt na zdjęciu: D-4634, l. 38, rasa afrykańska, skazany za napad z bronią w ręku na bank oraz zabójstwo funkcjonariusza.
Gatunek filmowy: film akcji
Przebieg filmu: Film zaczyna się gdy główny bohater czyli D-4634 wraca do domu. Po wyjeździe za granic, wita go rodzina i znajomi. Przez pierwszą połowę filmu są plany i zbieranie ludzi oraz materiałów do napadu. W drugiej połowie filmu jest napad oraz pochwycenie D-4634 przez policję oraz rozprawa sądowa.
Komentarz SCP-PL-149-1: "Gdyby tylko wrócił trochę później znalazłby normalną pracę, ale czasu już się nie cofnie"
Notatka: Jakieś 25% filmu dotyczące powrotu bohatera do domu nie zgadza się z rzeczywistością, kwestionowane jest istnienie "Rhodneya", przyjaciela głównego bohatera który wydał go policji pod koniec filmu. Sam D-4634 zaprzecza aby ktoś taki istniał.

Nadzorca eksperymentu: Dr Sosna
Obiekt na zdjęciu: gąbka
Gatunek filmowy: dokumentalny
Przebieg filmu: Film przedstawiał od początku do końca produkcję gąbek w jednej z fabryk.
Komentarz SCP-PL-149-1: "Ta gąbka wsiąka wodę tak samo jak wy wsiąkacie dobro tego świata, i je zamykacie w klatkach"
Notatka: Pracownicy fabryki twierdzą że nigdy nie było u nich reporterów

Nadzorca eksperymentu: Dr Sosna
Obiekt na zdjęciu: D-9909, mężczyzna rasy kaukaskiej l. 68 skazany za morderstwo.
Gatunek filmowy: Odcinek serialu paradokumentalnego
Przebieg filmu: Film pokazywał śledztwo w sprawie D-9909 od strony zespołu policyjnego. Odcinek się kończy schwytaniem D-9909 i wydaniem wyroku przez sąd.
Komentarz SCP-PL-149-1: "Gdyby nie wy odsiedziałby wyrok, przemyślał swoje życie, być może wyszedł za dobre postępowanie i został dobrym człowiekiem, a tak, zginął przez jeden z waszych obiektów."
Notatka: Pierwszy film z SCP-PL-149 który trwa 30 minut a reklamy trwają 15 minut oraz są w środku filmu, nie na początku.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported