SCP-PL-152
ocena: +21+x
images.jpg

Osobnik SCP-PL-152 trzymany przez ███ ██████, który twierdził, iż trzymał swojego kota.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-152

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie zabezpieczone przez Fundację osobniki SCP-PL-152 znajdują się obecnie w Biologicznym Ośrodku PL-█ w oddzielnych terrariach. Zatrudnieni pracownicy muszą być comiesięcznie badani pod kątem przywiązania do obiektów. Instancje należy karmić trzema dorosłymi myszami tygodniowo.

Opis: SCP-PL-152 to jak dotąd nieznany gatunek węży z rodziny dusicielowatych o zielono-brązowym umaszczeniu. Osobniki z gatunku SCP-PL-152 dorastają do długości maksymalnie 1,5 m1 i ważą do 3 kg. Podobnie do innych przedstawicieli dusicielowatych SCP-PL-152 są niejadowite i mięsożerne. Szkielet obiektów jest o wiele bardziej elastyczny od innych przedstawicieli dusicielowatych, co pozwala na precyzyjne i szybkie manewry. SCP-PL-152 wykazują znacznie bardziej rozwiniętą inteligencję niż inne węże, będąc w stanie otwierać proste mechanizmy klamkowe poprzez oparcie się na gałce.

SCP-PL-152 wywierają anomalny efekt na wszystkich będących w pobliżu około 8 metrów osobach. Efekt ten polega na ciągłym stymulowaniu wszystkich zmysłów owych osób, sprawiając, że ludzie uważają go za (Canis lupus familiaris) psa lub kota (Felis catus).2 Obiekty SCP-PL-152 prowadzą styl życia ściśle zależny od człowieka. Cykl roczny SCP-PL-152 rozpoczyna się w grudniu lub lutym, kiedy osobniki przebywają w pobliżu ludzkich domostw, starając się zostać zauważone. Jeżeli zostaną one zabrane do domu przez człowieka, będą imitować zachowanie obiektu, którego przybrały formę przez około sześć miesięcy aż do końca sierpnia. Najczęściej w takich przypadkach obiekty będą funkcjonować z człowiekiem w relacji, prawie identycznej, co kot lub pies. Efekt SCP-PL-152 obejmuje wszystkie zmysły ofiar; Obiekt jest w stanie imitować odgłosy udawanego zwierzęcia oraz stymulować dotyk ofiary, aby tej zdawało się, że dotyka danego kota lub psa. Zazwyczaj pożywienie dostarczane obiektom przez ofiary wystarcza im aby przeżyć. W skrajnych przypadkach zagłodzenia, instancje SCP-PL-152 pożerają inne zwierzęta w domostwie swojej ofiary lub wychodzą nocą na polowania, na małe gryzonie.

Pod koniec sierpnia SCP-PL-152 zaczynają mierzyć swoje ofiary, kładąc się obok nich. Jeżeli ich rozmiar jest wystarczający SCP-PL-152 pożrę swoją ofiarę, kiedy ta będzie w odosobnieniu. Po półmiesięcznym trawieniu posiłku dokładnie 13 września wszystkie instancje SCP-PL-152 udadzą się do ciemnego i wilgotnego miejsca w poszukiwaniu partnera.3 Po godach samice SCP-PL-152 złożą około 80 jaj4 w sąsiedztwie swojej poprzedniej ofiary i przez dwa następne miesiące będą żyły w pobliskich lasach, unikając ludzi. Jeżeli w okolicy nie będą znajdywać się żadne tereny lesiste, obiekty mogą wybrać łąki, większe ogrody lub, w skrajnych przypadkach kanalizacje. W grudniu rozpoczynają one poszukiwanie innego gospodarza, kończąc cykl roczny. SCP-PL-152 występują tylko na terenie Polski na terenie Polski, Rosji i Niemiec. Aktualnie Fundacja ma na celu zapobieganie migracji osobników SCP-PL-152 oraz wyłapywanie ich instancji na wolności.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported