SCP-PL-167
ocena: +10+x
Identyfikator podmiotu:
>SCP-PL-167
Poziom zagrożenia:
>Zielony
Klasa podmiotu:
>Zneutralizowane
Poziom upoważnienia:
4/PL-167

Specjalne Czynności Przechowawcze: Miejsce wokół wejścia do SCP-PL-167 zostało wykupione przez Fundacyjną firmę przykrywkę, wejście do obiektu ma być strzeżone przez przydzielonego ochroniarza.

Opis: SCP-PL-167 to podziemny korytarz o długości wynoszącej 62,5 m, wysokości 2 m i szerokości 1 m znajdujący się w Egipcie.

SCP-PL-167 jest dostępny poprzez klatkę schodową prowadzącą 3 m pod powierzchnię ziemi. Na końcu tych schodów znajdują się grube, metalowe drzwi, nie są one możliwe do otwarcia, gdyż mechanizmy to umożliwiające zostały w przeszłości usunięte, a same drzwi przyspawane.

Na owych drzwiach znajduje się wizjer, będący jedynym sposobem na wejrzenie do SCP-PL-167. Posiada on klapkę, która umożliwia jego odsłanianie i zasłanianie. Pod nim znajduje się metalowa plakietka z dwoma napisami o treści "Departament Anormalności" pierwszy w języku greckim, drugi egipskim.

Wnętrze SCP-PL-167 jest oświetlane poprzez nieznane źródło światła osadzone w jego ścianach, ze względu na charakter światła najpewniej są to świece. Na końcu SCP-PL-167 widoczne jest małe krzesełko.

SCP-PL-167 wykazuje dwie anomalne właściwości:

  • wejrzenie do środka SCP-PL-167 poprzez wizjer powoduje w obserwatorach nikłą chęć werbalnego opisania jego zawartości, w każdym przypadku, gdy osoba tworzy ów opis wymienia obecność humanoidalnego cienia w pobliżu krzesła w SCP-PL-167;
  • ściany SCP-PL-167 wydają się powoli rozpadać, za każdym razem, gdy ktoś wejrzy do środka.

Dodatek: Ochroniarz stacjonujący przy SCP-PL-167 zgłosił wystąpienie nienaturalnie przedłużonego dźwięku łamanego drewna, połączonego ze świszczeniem i najpewniej oddychaniem, wszystkie wydobywały się z SCP-PL-167.

Przy sprawdzeniu wnętrza SCP-PL-167 przez ochroniarza okazało się, że krzesło znajdujące się tam znikło. Na podłodze tam, gdzie krzesło było, obecnie znajduje się niezidentyfikowany obiekt, przy przybliżeniu wyglądem przypominający małą kwadratową kartkę papieru.

Po tych wydarzeniach anomalne właściwości SCP-PL-167 zanikły.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported