SCP-PL-189


ocena: +3+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-189

Poziom zagrożenia: Żółty

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt jest aktualnie poszukiwany w okolicach Puszczy Kampinoskiej. Wszelkie wzmianki o obiekcie powinny być sprawdzane a świadkowie przesłuchiwani. Obiekt jest przechowywany w Ośrodku PL-49 w standardowej celi dla humanoidów. Badania nad obiektem prowadzi aktualnie doktor Joanna Sosna.

Opis: Obiekt SCP-PL-189 to byt demoniczny klasy C przyjmujący postać wysokiego humanoida płci żeńskiej, ubranego w czarno fioletowy płaszcz i nosząca czaszkę jelenia. Obiekt posiada również nienaturalnie długie palce u rąk.

Podmiot ten z początku pojawiał się we snach losowych osób1, jednak przez incydent 189-241 doszło do przeniesienia bytu do świata materialnego. Do incydentu doszło przez cywila, Radosława Szwarca l.16 przez którego to obiekt został przyzwany. Po tygodniu jego szczątki znaleziono w puszczy Kampinoskiej. Informacje o tym incydencie są znane z prywatnej rozmowy Radosława z jego znajomym przez komunikator internetowy dostępnej do przeczytania w dodatku 189-1. Sposób przyzywania obiektu opisany został w dodatku 189-2, oryginalne źródło internetowe zostało usunięte.

Po pozyskaniu podmiotu dnia 1 kwietnia udało się przeprowadzić tylko jedną rozmowę z obiektem której log znajduję się w dodatku 189-4. Co noc obiekt w bez ruchu patrzy w róg celi trzęsąc się. Takie zachowanie uznano za normę.

Dodatek 189-1:
Poniżej dostępny transkrypt rozmowy Radosława Szwarca z jego znajomym, Adrianem Orzechowskim.

Dodatek 189-3:

Dodatek 189-4:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported