SCP-PL-194
ocena: +44+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-194

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Budynek, w którym znajduje się obiekt, oznaczony jest jako nieruchomość grożąca zawaleniem. Pracownik wyposażony w mundur jednej z firm ochroniarskich został przydzielony do oddelegowywania lub przechwytywania wszelkich osób niepowołanych chcących przedostać się na teren budynku. Elementem procedury przykrywkowej jest również pozostawienie większości budynku w stanie nienaruszonym.

Poziom piwniczny jako jedyny został zagospodarowany i przystosowany do przeprowadzania badań nad SCP-PL-194. Prototypowe międzywymiarowe urządzenie komunikacyjne zostało umieszczone przed SCP-PL-194 (obecnie usunięte celem przeprowadzenia napraw). Personel wchodzący do SCP-PL-194 należy wyposażyć w wygodne ubranie sportowe oraz ewentualny zapas prowiantu w postaci napojów izotonicznych i batonów odżywczych.

PL-194-B.png

Część SCP-PL-194-B sfotografowana przez agenta █████.

Opis: SCP-PL-194 jest anomalną lokacją, do której dostęp możliwy jest za pośrednictwem starych, ciężkich metalowych drzwi, znajdujących się w podziemiach opuszczonej wytwórni zabawek ''Radość'' w [ZMIENIONO]. Przeprowadzona analiza wykazała rzeczywistą obecność litej ściany betonu znajdującą się za drzwiami.

SCP-PL-194 składa się z 2 części: przedsionka z wejściem, zwanym dalej ''przedszkolem'' (SCP-PL-194-A), oraz lokacji głównej, zwanej ''bawialnią'' (SCP-PL-194-B).

Nazwy wymienionych miejsc zostały nadane ze względu na ich wystrój. SCP-PL-194-A to korytarz przypominający z wyglądu część państwowej placówki przedszkolnej: ściany pomalowano w jasne, ciepłe barwy, na zawieszonych tablicach korkowych prezentowane są rysunki, których autorstwo przypisuje się dzieciom w wieku około 4-5 lat. Dodatkowo, widoczny jest wieszak na ubrania, szafka na obuwie, oraz donica ze sztucznym osobnikiem palmy kokosowej wysokości 1 metra [m]. Po prawej stronie od wejścia do lokacji znajdują się podobne drzwi, jak umieszczone w futrynie wejściowej, lecz niemożliwe do otworzenia z nieznanego powodu. Badanie przeprowadzone za pomocą sonaru ujawniło istnienie pomieszczenia pozbawionego tylnej ściany, zatem ciągnącego się daleko w głąb poza zasięg sonaru. Odkryto również istnienie kilku obiektów kanciastego kształtu oraz jednego obiektu złożonego o nieokreślonym bliżej kształcie.

SCP-PL-194-B jest lokacją, do której wejście znajduje się po drugiej stronie ''przedszkola''. Lokacja to najwyraźniej obszerny kompleks, wyposażony na wzór typowej sali zabaw dla dzieci. W skład wyposażenia wchodzi m.in. duża liczba placów zabaw, ''małpich gai'', basenów z plastikowymi kulkami, stołów zastawionych na wzór dziecięcego przyjęcia urodzinowego oraz skrzyń i szaf z zabawkami. Wartym odnotowania faktem jest, iż wszystkie zabawki w SCP-PL-194-B oznakowane są logiem zakładu "Radość". Rozmiary lokacji są nieznane, gdyż obecnie Fundacja nie zdołała dotrzeć do wszystkich jej części. Na tę chwilę wiadomo, iż SCP-PL-194-B posiada powierzchnie większą niż ██ kilometrów kwadratowych [km2], składa się z odpowiednio mniejszych i większych pomieszczeń, z których największe posiadają sufit na wysokości około 20 metrów [m], najmniejsze zaledwie 80 centymetrów [cm]. Całość podłogi obita jest szarą wykładziną dywanową, ściany pomalowane są w różne kolory, wzory oraz rysunki, których częstym motywem są dzieci bawiące się lub trzymające za ręce antropomorficzne przedstawienia zwierząt. Źródło światła jest niewidoczne, pomimo tego pomieszczenia są doskonale oświetlone. Nieustannie z nieznanego źródła wydobywają się melodie popularnych piosenek dla dzieci.

Urządzenia lokacyjne wysłane do SCP-PL-194 są aktywne, lecz odbierany sygnał nieustannie wskazuje na wejście do 194-A od zewnątrz, niezależnie od miejsca, w jakim urządzenie się znajduje. Inną niewyjaśnioną niedogodnością techniczną jest brak możliwości kontaktu radiowego z osobami wewnątrz lokacji. Jednakże, urządzenia są w stanie wysyłać i odbierać informacje wewnętrznie, tj. jeżeli wszystkie znajdują się w środku SCP-PL-194. Oprócz wymienionych zjawisk, fotografie wykonywane dowolną metodą są każdorazowo niewyraźnie i rozmazane.

W SCP-PL-194-B znajduje się znaczna ilość bytów humanoidalnych, określanych jako SCP-PL-194-1 i SCP-PL-194-2.

PL-194-1.jpg

Instancja SCP-PL-194-1. Byt towarzyszył agentowi ████████ przez 2 godziny trwania eksperymentu.

SCP-PL-194-1 to wysokie na ponad 2 metry [m] postacie, przypominające antropomorficzne zwierzęta z rysunków zdobiących pomieszczenia. Owe postacie posiadają grube, kolorowe futro, które jak się okazało, jest materiałem sztucznym. Skóra podmiotów przypomina gumę lub zwarty materiał tekstylny. Gałki oczne w większości stylizowane na ludzkie, nieruchome, prawdopodobnie wykonane z różnokolorowego plastiku. Podejmując próby dotknięcia obiektów, wyczuwalne są kości znajdujące się we wnętrzu obiektów; podmioty wysłane do SCP-PL-194 zgłaszają wyczucie m.in. kręgosłupa, kości czaszki i palców. Anomalia ujawnia się podczas dotykania kończyn — testerzy zgłaszają, iż ręce oraz nogi bytów wydają się posiadać struktury podobne do żeber (patrz: Dokument 194). SCP-PL-194-1 na każdą próbę dotknięcia reagują śmiechem oraz powtarzalnymi odpowiedziami, odnoszącymi się do odczuwania uczucia łaskotania — podmioty zdolne są do porozumiewania się w języku polskim (próby komunikacji w innych językach zakończyły się niepowodzeniem), mówią płytkim, wysokim głosem oraz jedynie poprzez wierszowanie.

SCP-PL-194-2 to humanoidy przypominające ludzi w zaawansowanym stanie niedożywienia oraz wyraźnymi ubytkami tkanki mięśniowej. Podmioty nie posiadają odzienia; brak narządów rozrodczych, pępka oraz owłosienia. Skóra blada, sina. Białka oczu wyraźnie przekrwione. Podmioty nie potrafią bądź nie chcą porozumiewać się między sobą oraz z personelem Fundacji, lecz zauważalne są chwilowe obserwacje pracowników.

SCP-PL-194-2 nieustannie wykonują czynności mogące zostać nazwane zabawą. Korzystają z zabawek, placów zabaw. Poruszają się powoli, apatycznie, krocząc na czworaka bądź przygarbienie. Podmioty cały czas przebywają w towarzystwie SCP-PL-194-1, które wydają się sprawować swoisty "dozór". Dodatkowo, byty 194-1 tańczą, śpiewają piosenki, są znacznie bardziej ruchliwe od 194-2. W nieokreślonych, lecz krótkich odstępach czasu, 194-1 będą wydobywać ze swoich aparatów gębowych lub ust duże ilości słodyczy i produktów cukierniczych, którymi następnie będą, nierzadko gwałtownie, karmić 194-2. Podmioty karmione wydają się odczuwać silny dyskomfort, lecz nie zauważono, aby konsumpcja dużych ilości wymienionego pożywienia miała jakikolwiek wpływ na zdrowie obiektów. Pomimo spodziewanej, wysokiej kaloryczności, żywność nie powoduje przyrostu tkanki tłuszczowej/mięśniowej.

Jakkolwiek reakcja ze strony bytów 194-2 na personel Fundacji jest minimalna, tak byty 194-1 wchodzą w interakcje z pracownikami już kilka minut po wejściu do "bawialni". Byty przedstawiają się, a następnie zachęcają do zabawy. Gdy dana osoba odmówi, byt będzie nalegał, a gdy dalsze próby zachęcenia się nie powiodą, byt odejdzie, a po chwili interakcję z pracownikiem nawiąże inny 194-1, powtarzając wymienione wyżej czynności. Gdy pracownik zgodzi się, 194-1 złapie go za rękę i zaprowadzi w dowolne, najbliższe miejsce zabawy. Podmioty nie będą ustępować pracowników, zawsze znajdując się w pobliżu, tańcząc, śpiewając i zachęcając do dalszej zabawy. Podmioty mogą nawiązać dialog (patrz: Dokument 194). Gdy pracownik zechce nawiązać kontakt z 194-2, 194-1 zareaguje, gwałtownie odciągając osobę od bytu, nie podając przyczyny i ignorując wszelkie pytania odnośnie incydentu. Pracownicy również podlegają karmieniu przez 194-1, lecz w mniejszych ilościach i w dłuższych odstępach czasu. Analiza nie wykazała żadnych nieprawidłowości w składzie pożywienia.

PL-194-2.png

Instancja SCP-PL-194-2. Zdjęcie wykonane przy wylocie tunelu jednego z ''małpich gai''. Byt krótko po wykonaniu zdjęcia został złapany przez 194-1 i przeciągnięty w nieznane miejsce.

Gdy pracownik zechce odejść, 194-1 będzie próbował odwieść osobę od tej czynności. Jeżeli pracownik dalej będzie usiłował opuścić lokację, 194-1 może zareagować gwałtownie, często nawet przerwacając i przenosząc osobę z dala od wejścia. Gdy osoba znajdzie się w "przedszkolu", 194-1 każdorazowo wypowie frazę: "Widzę, że nie chcesz się już bawić.", po czym odejdzie. Gdy pracownik ponownie wejdzie do "bawialni", i napotka tego samego osobnika 194-1, ten będzie zachowywał się, jak gdyby nigdy wcześniej nie spotkał danej osoby.

Ze względu na minimalne zagrożenie, wewnątrz SCP-PL-194 umieszczonych zostało kilka niezależnych grup pracowników Fundacji składających się z personelu klasy D oraz agentów dobrowolnie uczestniczących w wyprawach. Grupy zbierają informacje na temat owego miejsca, poprzez obserwację oraz czynne uczestnictwo w "zabawach".

W chwili obecnej projekt PL-194 pozostaje w oczekiwaniu na zamknięcie.


Do otwarcia poniższych plików wymagane upoważnienie poziomu [3]

Przechodząc dalej potwierdzasz posiadanie odpowiednich uprawnień.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported