SCP-PL-2004-J
ocena: +43+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-2004-J

Klasa podmiotu: Bezpieczne Zneutralizowane

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-2004-J powinien być przechowywany w niewielkich rozmiarów pustym pomieszczeniu, w specjalnie wyznaczonym miejscu (oznaczonym wymalowanym na podłodze czerwonym okręgiem).

Wszelkie testy powinny być wykonywane na stworzonym specjalnie dla potrzeb eksperymentów torze przeszkód znajdującym się przy Strefie-69. Tor musi być stale monitorowany, jak również testerzy używający SCP-PL-2004-J muszą być pod ciągłą obserwacją ruchomych kamer. W przypadku zatrzymania obiektu, co jednocześnie kończy trwający test, za pomocą kamer musi zostać wyznaczone dokładne miejsce w którym SCP-PL-2004-J się znajduje. Po odzyskaniu podmiotu obiekt musi bezzwłocznie powrócić do przechowalni, chyba że wcześniej nie został zaplanowany kolejny eksperyment.

SCP-2004-J.png

SCP-PL-2004-J na placu przed torem testowym. (Na chuja dajecie zdjęcie pustego placu? Równie dobrze mogę wstawić grafikę losowego miejsca i napisać ''O! Tu stoi pieprzony SCP-PL-2004-J!'')

Opis: Obecnie nie wiadomo, czym dokładnie jest SCP-PL-2004-J. Wynika to z jego anomalnej natury, która powoduje, iż obiekt jest dosłownie niewidzialny. Niemożliwe jest okrycie go płachtą bądź oblanie cieczą, gdyż za każdym razem rzeczy te przenikają swobodnie, jak gdyby w miejscu w którym w rzeczywistości stoi SCP-PL-2004-J nie znajdował się żaden obiekt.

Z technicznego punktu widzenia można wywnioskować, iż SCP-PL-2004-J jest swego rodzaju pojazdem. Na tym fakcie kończy się posiadana wiedza. Obiekt nie pozostawia żadnych śladów na trasie jazdy, nie emituje również dźwięków. Podmiot może zostać ''dotknięty'' przez dowolnego człowieka. Wrażenia czuciowe pozwalają stwierdzić, iż SCP-PL-2004-J posiada siedzisko wraz z kierownicą odpowiadającą kształtem element sterujący pojazdów jednośladowych oraz obiekty podobne do prętów stanowiące podpórkę dla stóp. Inne partie SCP-PL-2004-J prawdopodobnie nie istnieją, gdyż bezpośrednio pod środkiem ''kierownicy'' oraz na spodzie ''siedzenia'' wrażenia czuciowe nie wykazują obecności żadnej powierzchni twardej. Mimo tych cech, SCP-PL-2004-J wydaje się być jednolitym obiektem. Rozmiarami SCP-PL-2004-J praktycznie nie wyróżnia się od standardowo produkowanych skuterów i innych podobnych pojazdów.

Jeżeli dowolna osoba dosiądzie SCP-PL-2004-J, uzyskuje możliwość poruszania się za pomocą podmiotu. Wizualnie, osoba prowadząca obiekt wygląda jak gdyby siedziała w powietrzu lewitując nad powierzchnią ziemi.

Testerzy mimowolnie, po zajęciu miejsca przy ''kierownicy'', rozpoczną wydawanie dźwięków naśladujących pracujący silnik spalinowy. Dźwięki te będą nieprzerwanie emitowane przez testerów podczas korzystania z SCP-PL-2004-J. Kierowanie obiektem odbywa się identycznie jak ze zwyczajnym skuterem.

SCP-PL-2004-J najwyraźniej nie wymaga źródła paliwa, nie emituje również żadnych dźwięków. Ponadto, testy wykazały, iż potrafi rozpędzić się do prędkości niemożliwych dla podobnego typu pojazdów. Przewidywalnie, wysokie prędkości powodują dezorientację kierowców utrudniającą kierowanie SCP-PL-2004-J co kończy się straceniem panowania nad pojazdem i wypadnięciem testera z pojazdu. Warto zauważyć, iż kierowcy standardowo lecą z prędkością jaką osiągnęli podczas jazdy na obiekcie, lecz sam SCP-PL-2004-J wbrew prawom fizyki natychmiastowo traci całą prędkość zatrzymując się w momencie opuszczenia pojazdu przez testera. Inną cechą anomalną jest możliwość jazdy po powierzchniach pionowych.

Podczas korzystania z SCP-PL-2004-J testerzy słyszą pewną muzykę. Jest ona zapętlona przez co jej zakończenie gładko łączy się z rozpoczęciem następnego cyklu. Podmioty twierdzą, że owa muzyka dobiega z niedalekiej odległości od pojazdu, a jej źródło wydaje się poruszać z tą samą prędkością co pojazd w danej chwili. Przy dłuższym czasie jazdy, testerzy zgłaszają zauważenie SCP-PL-2004-1-J. Opisują podmiot jako humanoidalnego robota wykonanego z metalicznych elementów posiadającego szeroki korpus i prostokątną głowę z jaskrawymi czerwonymi oczami, dosiadającego masywny pojazd bez kół podobny to motoru. SCP-PL-2004-1-J wydaje się być widoczny jedynie dla kierowcy korzystającego z SCP-PL-2004-J, przy tym najwidoczniej celem bytu jest dogonienie testera. Jeżeli SCP-PL-2004-1-J zdoła dogonić testera, zrzuca go z pojazdu co kończy się zazwyczaj poważnymi obrażeniami ciała jeżeli nie zgonem na miejscu. Sam SCP-PL-2004-J zgodnie z oczekiwaniami pozostaje w miejscu, w którym tester go opuścił.

Adnotacja: Zgodnie z rozporządzeniem kierownika badań doktora ████████, zaplanowano eksperyment z użyciem SCP-PL-2004-J oraz SCP-666-J. Eksperyment ma się odbyć dnia 24.12.20██. Desygnacja eksperymentu: #144k-x12k-666-PL2004KF.

AKTUALIZACJA #1: Eksperyment #144k-x12k-666-PL2004KF zostaje anulowany w związku z wystąpieniem Incydentu OMG-7734.

AKTUALIZACJA #2: W związku z długotrwałymi skutkami Incydentu OMG-7734, postanowiono uznanie obiektu SCP-PL-2004-J za zneutralizowany. Poniżej zamieszczono notatkę streszczającą przebieg zdarzenia.

CO TO ZNACZY ''KOŹMIŃSKI NIE PAMIĘTA GDZIE ZAPARKOWAŁ''?! — zarządca projektu, doktor ████████

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported