SCP-PL-201

ocena: +31+x

Poniżej znajdują się zapiski dotyczące dzielnego męża walczącego ze złem i chroniącego słabszych. Opisują one nie tylko samego bohatera, ale też wielkie czyny, których dokonał i zostaną zapamiętane po wsze czasu przez Fundację oraz jej pracowników.

Identyfikator bohatera: SCP-PL-201

Klasa herosa: Simpatico

Specjalne Czynności Pomocnicze: Bohater jest traktowany jak przeciętny członek personelu. Ma na swoim wyposażeniu standardową kwaterę mieszkalną zaopatrzoną w niezbędne do życia przedmioty oraz sprzęty aktualnie niezbędne do ratowania świata i samo rozwoju. Musi on mieć nieograniczony dostęp do tych zapisków.

Heros przed każdym opuszczeniem przybytków Fundacji musi poinformować swojego Mentora, lecz nie można go powstrzymywać. Zawsze trzeba posłać za nim grupę wsparcia Fundacji dostosowaną do zdarzeń mogących pojawić się w trakcie danej przygody. Członkowie tej grupy zawsze muszą trzymać dystans i interweniować tylko, gdy poczują nieodpartą potrzebę wkroczenie do akcji.

Pomocnicy wybawcy, którzy nie należą do Fundacji po zakończeniu obecnych misji muszą udzielić wywiadu pracownikom Fundacji. Kiedy Fundacja pozna wszystkie potrzebne informacje od Pomocników musi umożliwić bohaterowi pożegnać się z nimi, a następnie zaaplikować środek wymazujący pamięć odpowiadający długości trwania przygody. Pomocnicy po zapomnieniu o bohaterze i Fundacji mogą powrócić do swojego życia sprzed wzięcia udziału w misji.

Opis: Bohater jest istotą, której prawdziwa postać nie została poznana i o nieznanej przeszłości. Główną mocą herosa jest możliwość przeobrażenia się w człowieka o dowolnych cechach wyglądu, charakteru oraz zdolnościach (łącznie z takimi mogącymi zostać uznanymi za nadnaturalne). Wybawca pozostanie w danej formie, aż do zakończenia misji polegającej na zapobiegnięciu katastrofie na wielką skalę, którą dzięki przybranej personie tylko on jest w stanie zatrzymać. Następnie straci możliwość używania swoich mocy do jakiegokolwiek celu i będzie to trwać, dopóki nie przybierze nowej postaci. Bohater po przemianie wydaje się nie pamiętać poprzedniej formy oraz wydarzeń jakie miały miejsce.

Dodatkowo bohater przybierając nową postać w tajemniczy sposób tworzy też swoją przeszłość, wliczając w to powiązania z osobami, z którymi obecna forma wybawcy kontaktowała się w przeszłości. Wszystkie wydarzenia przedstawiane przez takowe osoby wydarzyły się na prawdę. Z osób powiązanych z nową postacią bohatera można wyróżnić jego Pomocników, którzy są niezbędni herosowi do wykonania swojego zadania, zazwyczaj oni też są obdarzeni taką samą lub podobną mocą, co on sam. Po transformacji w następną formę wszyscy powiązani z bohaterem (z wyjątkiem Pomocników) zapomną o jego istnieniu, a dowody na jego powiązania ze światem w nieznany sposób znikają.

Akt I — Początek: Bohater został znaleziony dnia 02.07.1951 r. na terenie lądolodu grenlandzkiego przez grupę badaczy w trakcie ekspedycji naukowej na tamtym obszarze. Podczas badania jednej ze szczelin pokrywy lodowej znaleziono ciało mężczyzny ubrane w nieznany uniform oznaczony symbolami Stanów Zjednoczonych Ameryki. Członkowie ekspedycji zdecydowali się zabrać ze sobą ciało znajdujące się w idealnym stanie.

Po powrocie do swojej bazy wypadowej przeprowadzono badanie ciała, z którego wynikło, iż znaleziony człowiek wykazywał znaki życia. Odkrycie to doprowadziło do natychmiastowego podjęcia decyzji o przetransportowaniu go do najbliższej placówki medycznej. Podczas przeprowadzana tej operacji zakonspirowany agent Fundacji zdobył informacje o "żywym człowieku wydobytym z lodowca". Doprowadziło to do przejęcia bohatera przez Fundację. Udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej oraz przeprowadzono badania, z których wynikło, iż zabezpieczony człowiek jest doskonałym okazem gatunku ludzkiego. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych zabiegów lekarskich bohater wciąż nie wybudzał się ze stanu hibernacji.

Wywiad PL-201-1:
Udzielający wywiad: SCP-PL-201

Przeprowadzający wywiad: Doktor Adam Paczewski

Wstęp: Bohater po obudzeniu się z hibernacji był mocno zdezorientowany, co spowodowało atak na jednego z członków personelu Fundacji, który próbował go uspokoić. Po przekazaniu informacji, gdzie się znajduje oraz w jaki sposób się tam znalazł uspokoił się i przeprosił za sprawione problemy. Zgodził się też na jak najszybsze udzielenie wywiadu.

<Początek wywiadu, 19.07.1951 r.; 9:15>

Doktor Adam Paczewski: Witaj, SCP-PL-201.

SCP-PL-201: Witam i proszę mi mówić "Kapitanie".

Doktor Adam Paczewski: Kapitanie? To stopień wojskowy czy jesteś właścicielem jednostki pływającej?

SCP-PL-201: To mój stopień.

Doktor Adam Paczewski: Czyli byłeś żołnierzem, sądząc po uniformie, armii amerykańskiej.

SCP-PL-201: Zgadza się.

Doktor Adam Paczewski: W jakiej jednostce służyłeś, Kapitanie?

SCP-PL-201: Nie mogę zdradzić tej informacji, to tajne.

Doktor Adam Paczewski: Rozumiem potrzebę utajniania informacji, ale są nam one potrzebne do poprawnego zrozumienia całej sytuacji.

SCP-PL-201: Wydajecie się być dobrą organizacją i chcecie pomagać ludziom, więc wam powiem. Dowodziłem specjalną jednostką o kryptonimie ██████, prowadziliśmy misje sabotażowe na terenie całej okupowanej Europy. Atakowaliśmy głównie Niemieckie fabryki oraz laboratoria pracujące nad bronią eksperymentalną.

Doktor Adam Paczewski: Dziękuje Kapitanie. Tylko zastanawia mnie skąd przeświadczenie, że nasza organizacja ma dobre zamiary, nie mówię, że tak nie jest, ale po prostu nie miał pan szansy się o tym przekonać.

SCP-PL-201: Wiem, że jesteście dobrzy i chcecie chronić świat, nie wiem skąd, to pewnie przeczucie, jednak mam do was pełne zaufanie. Sam też chce bronić świat, więc nie mam powodu, by z wami nie współpracować.

Doktor Adam Paczewski: Doceniamy to. A teraz może opowiesz historię tego, jak znalazłeś się w lodowcu?

SCP-PL-201: Oczywiście. Był marzec roku 1945, dokładnego dnia nie pamiętam. Byłem z jednostką na misji w jednej z Niemieckich placówek znajdującej się na terenie Norwegii. Bez problemu udało nam się przejąć placówkę, ale ktoś przebił się do jednego z bombowców przechowywanych w tamtejszym hangarze. Zanim wystartował dostałem się na pokład. Okazało się, że był to samolot transkontynentalny zawierający broń masowego rażenia. Udało mi się przejąć nad nim kontrolę, ale byliśmy już za daleko i nie było wystarczająco paliwa do powrotu, więc zrobiłem jedyną rzecz, jaka wydawała mi się logiczna z takim ładunkiem. Postanowiłem spróbować wylądować na jakimś odludziu, jak widać, średnio się udało. Właśnie! Macie moją tarczę?

Doktor Adam Paczewski: Nie znaleźliśmy żadnej tarczy. Czy to już wszystko w związku z tą historią?

SCP-PL-201: Tak, na razie więcej nie pamiętam, może jakieś szczegóły przypomną mi się później. Szkoda, że nie znaleźliście tej tarczy, to było cacko. Była wykonana z jakiegoś specjalnego stopu, który sprawiał, że kule się jej nie imały.

Doktor Adam Paczewski: Rozumiem, myślę że na razie skończyliśmy.

SCP-PL-201: Chyba tak, tylko mam prośbę. Czy do mojego pokoju dałoby się ściągnąć jakiś sprzęt do ćwiczeń? Muszę trzymać formę.

Doktor Adam Paczewski: Zobaczę co da się zrobić.

<Koniec wywiadu, 19.07.1951 r.; 9:30>

Podsumowanie: Po zakończeniu wywiadu zaczęto poszukiwania informacji odnośnie jednostki ██████, której przywódcą był bohater. Poszukiwania skoncentrowano na dokumentach posiadanych przez Armię Stanów Zjednoczonych. Ponadto przygotowano ekspedycję mającą za cel zbadać miejsce znalezienia herosa.

Prośba wybawcy odnośnie sprzętu do ćwiczeń zostały rozpatrzone pozytywnie.

Akt II — Zasługi:
Dnia 29.12.1959 bohater przeprowadził udaną ucieczkę z placówki Fundacji. Udało mu się to dzięki posiadaniu profesjonalnych zdolności z zakresu przełamywania blokad oraz infiltracji. Głównym motywem takiego działania było nieporozumienie związane z brakiem zrozumienia przez Fundację wagi misji wybawcy.

Po opuszczeniu terenu kontrolowanego przez Fundację bohater zniknął nie pozostawiając żadnego śladu. Następnie został zlokalizowany dwadzieścia godzin później w Berlinie Zachodnim, gdzie kontaktował się z agentem CIA, █████████ ████1. Fundacji nie udało się pojmać herosa i Pomocnika, jednak udało się ustalić, iż ich celem jest zatrzymanie organizacji zajmującej się handlem bronią jądrową. Ponadto Fundacja później zdobyła informacje o prawdopodobnym posiadaniu przez wyżej wymienioną organizację anomalii zapewniającej materiały radioaktywne. Przez następne dwie doby bohater oraz Pomocnik byli kilkukrotnie namierzani na terenie Republiki Federalnej Niemiec oraz Francji, lecz udawało im się uciec lub ukryć przed interwencjami Fundacji.

Dnia 01.01.1960 Fundacja odebrała sygnał S.O.S z urządzenia, które jak się później okazało zostało skradzione podczas ucieczki bohatera. Sygnał został wysłany z portu w Kopenhadze, który przyjęto za aktualne miejsce pobytu bohatera. Fundacja wysłała grupę mającą na celu bezpieczne przejęcie herosa. Na miejscu doszło do konfliktu między Fundacją, a członkami organizacji ściganej przez wybawiciela i Pomocnika. Wykorzystując zamieszanie bohater zlokalizował szefa organizacji oraz zatrzymał go, działanie to zakończyło konflikt i pozwoliło na spacyfikowanie całej grupy.

Za sprawą działań bohatera Fundacji udało się zabezpieczyć 15 ładunków nuklearnych i anomalię wytwarzającą materiały rozszczepialne używane do produkcji ładunków, później została ona oznaczona jako SCP-PL-███. Po zakończeniu misji herosa Fundacja zrozumiała cele oraz motywację wybawiciela i dała mu pozwolenie na działanie na podstawie ustalonych zasad. Rozpoczęto pracę nad nowymi czynnościami mającymi pomóc herosowi we współpracowaniu z Fundacją.

Uwaga: W związku z dużą liczbą heroicznych czynów dokonanych przez bohatera i ich rozbudowaniem utworzono oddzielne dzieło o nazwie "Wielki spis dokonań herosa" (inaczej nazywana "Dokumentem PL-A201") zawierający wszystkie pozostały przygody, w których uczestniczył wybawca i Pomocnicy. Oczywiście bohater ze względu na swoją ważną i niezastąpioną pozycję też ma dostęp do
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported