SCP-PL-204
ocena: +12+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-204

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-204 ma pozostać zamknięty.

Opis: SCP-PL-204 jest desygnacją na spontaniczną manifestację pomieszczenia biurowego w Ośrodku PL-174. Odnalezione w nim dokumenty sugerują, iż należał on do Tomasza Jorka, badacza przydzielonego do wyżej wspomnianej placówki. Pomimo tego, jego nazwisko nie występuje ani w rejestrze pracowników tego oddziału ani również w ogólnym indeksie pracowników Fundacji.

Wewnątrz pomieszczenia odkryto akta dotyczące niektórych anomalii znajdujących się w tym Ośrodku, dyplomy przypisane do Tomasza Jorka1 oraz zdjęcia, w których uczestniczy niezidentyfikowana osoba płci męskiej, najprawdopodobniej sam Tomasz Jork.

Z odzyskanych przedmiotów warto odznaczyć książkę w niebieskiej oprawie zatytułowaną: "Jak kompletnie zniknąć". Została znaleziona na podłodze tego gabinetu. Tom ten oraz jego autor nie zostali zidentyfikowani, oraz również nie wiadomo, co znajduje się wewnątrz niej, z powodu braku zapisanych prób jej otwarcia.

Z niewyjaśnionych przyczyn, manifestacja tego obiektu jest powiązana z zauważalnymi brakami w kadrze Ośrodka PL-174.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported