SCP-PL-209
ocena: +9+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-209

Klasa podmiotu: Euclid

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt zabezpieczony jest w przechowalni 10 × 10 × 10 metrów, ze wzmocnionymi ścianami, oraz opancerzoną szybą, wykorzystywaną w trakcie rozmów z podmiotem.

Wedle instrukcji dostarczonych przez podmiot, regularnie, co dwa dni, należy podawać obiektowi płyny wskazane w rozszerzonych procedurach przechowawczych PL-209.

Obiekt raz na tydzień może na pół godziny wyjść spoza swojej przechowalni na spacer, pod stałym nadzorem przypisanego personelu ochrony. W razie prób ucieczki lub braku współpracy podmiotu z przydzielonym mu personelem dozwolone jest na użycie metod siłowych do pacyfikacji obiektu i przywróceniu go do przechowalni.

Obiekt w czasie swojego pobytu w Ośrodku poprosił o dostarczenie do przechowalni następujących przedmiotów:

  • Personalny komputer (odrzucono)
  • ”Coś dla umysłowej gimnastyki” (przydzielono obiektowi dwie kostki rubika, oraz kilka innych przedmiotów o tej naturze)
  • ”Coś do ekspresji umysłu” (przydzielono obiektowi płótno, farby i pędzle. Po krótkim wytłumaczeniu decyzji Fundacji obiekt przyjął przedmioty. Obecnie kilka malowideł ozdabia pokoje personelu naukowego)
  • Sprzęt do ćwiczeń fizycznych, według opisów podmiotu (zatwierdzono)
  • Informacje na temat ziemskiej geologii (zatwierdzono, obiekt dostał odpowiednio przygotowane książki)
  • Informacje na temat ziemskiej historii geologicznej (zatwierdzono, obiekt dostał odpowiednio przygotowane książki)
  • Piłka (zatwierdzono)
  • Sprzęt komputerowy (odrzucono)
  • Obraz galaktyki Andromedy (zatwierdzono)

Opis: SCP-PL-209 to maszyna pochodzenia pozaziemskiego, która rozbiła się na Ziemi dnia 01.01.2020 roku.

Obiekt mierzy cztery metry wysokości, dwa metry szerokości w barkach, dziesięć metrów długości (po wliczeniu długości pary mechanicznych ramion zlokalizowanych na plecach), oraz masę 1200 kg.

Podmiot skonstruowany jest na bazie zaawansowanej bio inżynierii mechanicznej. Badania pobranych fragmentów ustaliły, iż obiekt budują pomniejsze maszyny, które można analogicznie uznać za nanomaszyny. Wcześniej wspomniane obiekty budują wszelkie elementy obiektu, od układu pseudokostnego, po mechaniczne mięśnie i pokrywę skórną. Nanomaszyny są zdolne do powielania swoich form, co obiekt wykorzystuje w razie doznania uszkodzenia swojego ciała.

Morfologia obiektu przypomina tą w wypadku ziemskich kręgowców lądowych, z wydzieloną głową, szyją, klatką piersiową, brzuchem, a także sześcioma kończynami, cztery z których służą do lokomocji, z jedną parą, przypominającą ramiona głowonogów, służącymi do manipulowania przedmiotami, aczkolwiek przednia para kończyn lokomocyjnych również posiada limitowaną zdolność do chwytania i manipulowania przedmiotami.

Czaszka, barki, przedramiona, klatka piersiowa oraz uda opancerzone są przy pomocy kostno podobnej struktury zbudowanej ze stopów metali, głównie tytanu. Ów pancerz może zostać zregenerowany przez komórki podmiotu jak w wypadku reszty jego ciała.

Mała głowa obiektu nie posiada ust, nosa lub uszu. Zamiast tradycyjnych ust obiekt posiada trzy pary długich i cienkich macek, przy pomocy których podmiot jest w stanie pobierać różnego rodzaju substancje płynne, jak i prawdopodobnie bodźce smakowe i zapachowe. W neutralnym stanie macki schowane są w specjalnych komorach czaszkowych, zlokalizowanych wzdłuż głowy.

Cztery pary oczu obiektu znajdują się przed pierwszą parą ramion gębowych, z przodu głowy dając podmiotowi binokularową wizję.

By funkcjonować, podmiot musi przyjmować regularnie żywność w formie płynu, zawierających dużo związków węglowych, oraz krzemowych. Sposób, w jaki obiekt wytwarza energię z pobranych związków, a także jak działa przypuszczalny system metaboliczny, jest nieznany.

Obiekt jest w pełni świadomy, rozumny, oraz wykazuje wysoki iloraz inteligencji. Podmiot w przeciągu kilku dni zdołał się nauczyć, z pomocą personelu naukowego, języka polskiego, ułatwiając w ten sposób komunikację. Jednakże obiekt zdaje się nie posiadać zdolności mowy lub innych form komunikacji dźwiękowej, polegając natomiast na ruchach ramion manipulacyjnych w odpowiedni sposób, tworząc w ten sposób wyrazy.

Odkrycie i zabezpieczenie: SCP-PL-209 został odkryty dnia 01.01.2020 roku, gdy to do internetowego serwisu YouTube oraz Facebook trafiło wideo nagrane przez jednego chłopca z wsi Musiałki, w województwie pomorskim. Szczegóły incydentu poniżej.



Nagranie zostało wrzucone kilka godzin później na wcześniej wspomniane serwisy internetowe, gdzie systemy Fundacji wyłapały nagrania i ich kopie, po czym poinformowały odpowiednie służby.

Agenci Fundacji odpowiednio zajęli się sprawą, po czym rozpoczęli tropienie stworzenia. Około godziny 15.30 obiekt został odnaleziony, po czym wszczęto pierwszą próbę spacyfikowania SCP-PL-209, która zakończyła się niepowodzeniem.

Godzinę później siły Fundacji sukcesywnie pochwyciły obiekt, po czym przetransportowały go do najbliższej placówki biologicznej.


Przesłuchania

Notatka od dr. Granoś: W ramach kontekstu na szybko przytoczę informacje, które zebraliśmy na temat sposobu komunikacji obiektu i jaki ma to wpływ na poniższe nagrania, a których rozszerzoną wersję znajdziecie w raportach spisanych przeze mnie i mój zespół zajmujący się SCP-PL-209.

Podmiot do komunikacji zdaje się używać sygnałów tworzonych przy użyciu ruchów swojej pary macek, które można również określić jako ramiona manipulacyjne. Zakres ruchów owych ramion jest szeroki, a ich giętkość pozwala na zginanie w wielu odcinkach, co obiekt wykorzystuje w ramach komunikacji.

Dzięki temu, że obiekt ucząc się naszego języka, wskazywał nam swoimi ramionami sygnały oznaczające to słowo w ich sposobie komunikacji, bądź, jak absurdalnie to brzmi, tworzył nowe słowa w swojej “mowie”, starając się dostosować do komunikacji z nami.

Z pomocą tego nasz zespół potrafił w przynajmniej ograniczony sposób rozmawiać z obiektem i tłumaczyć jego w wypowiedzi w trakcie jej trwania. Poniższe wybrane nagrania wideo będą posiadały logi w formie pisemnej, w której znajdziecie dokładniejsze tłumaczenia wypowiedzi SCP-PL-209.





Incydenty


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported