SCP-PL-221

ocena: +14+x

Identyfikator: SCP-PL-221 Poziom 4/221
Klasa podmiotu: Thaumiel Ściśle tajne

Babali_Planet.jpg

Zdjęcie satelitarne SCP-PL-221.

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-221-A ma być cotygodniowo konserwowane przez wyznaczony personel Ośrodka PL-174, a równoległe przejście ma być sprawdzane przez członków Departamentu Inżynierii Wielkiego Zjednoczonego Państwa Tirgeńskiego.

Wszystkie osoby po powrocie z SCP-PL-221 muszą zostać obowiązkowo zdezynfekowane i poddane obserwacji medycznej, w celu oceny zdrowia personelu wracającego przez SCP-PL-221-A.

Należy stale utrzymywać pozytywne kontakty z mieszkańcami SCP-PL-221 i działać zgodnie z umową tirgerńsko-ziemską.

Opis: SCP-PL-221 jest planetą będącą odpowiednikiem Ziemi w rzeczywistości Huston-45-Y. Kształtem jest elipsoidą, której obrót wokół własnej osi trwa ok. 27 h 34 min i 40 s. Kontynenty na SCP-PL-221 przeszły w zauważalny inny sposób epejroforezy, gdzie największe płyty przeszły do południowego bieguna, a pozostałe pomniejsze utworzyły "wyspiarskie" kontynenty.

SCP-PL-221 orbituje wokół gwiazdy odpowiadającej wielkością Słońcu w naszym Układzie Słonecznym. W tym samym układzie orbitalnym znajduje się 6 pozostałych planet, z czego 4 z nich są gazowymi olbrzymami.1

Atmosfera na SCP-PL-221 jest identyczna do ziemskiej, przez co można swobodnie oddychać bez potrzeby noszenia kombinezonu ochronnego. Flora i fauna jest bardzo zbliżona do tej na Ziemi, aczkolwiek pomniejsza część organizmów morskich odpowiada tym, jakie występowały w okresie kambru.

Do SCP-PL-221 można dostać się wyłącznie przez Międzywymiarową Bramę Rantza,2 stworzoną przez Fundację, która ma umożliwić swobodne przemieszczanie się do SCP-PL-221. Urządzenie zostało później zmodyfikowane przy pomocy technologii zapożyczonej od SCP-PL-221-B, zwiększając maksymalną liczbę możliwego jednoczesnego przeniesienia z jednej osoby do trzynastu.

SCP-PL-221-A jest stalowym pierścieniem o średnicy 4 m. Po podłączeniu go do prądu otworzy on przejście, które można wyłączyć, gdy zostanie odłączone od zasilania lub gdy wszystkie możliwe osoby, które przeniosły się do SCP-PL-221 wyjdą z niego. Ponowna aktywacja SCP-PL-221-A jest możliwa po upływie doby. Drugie wejście w SCP-PL-221 zostało umieszczone wewnątrz Wielkiej Izby, w której urzęduje obecna władza cywilizacji SCP-PL-221-B, jednakże niemożliwe jest przedostanie się z SCP-PL-221 na Ziemię bez autoryzacji ze strony Fundacji.

SCP-PL-221-B to zbiorcza desygnacja na populację humanoidalnych istot o łuskowatej zielonej skórze. Średni wzrost osobników wynosi 1,8 m z wagą około 67 kg. SCP-PL-221-B cechują się bardzo wysoką inteligencją, co może wyjaśniać ich wyższy stopień zaawansowania technologicznego w porównaniu do tego na Ziemi. Byty posługują się swoim własnym językiem,3 aczkolwiek biegle znają także język angielski, hiszpański, mandaryński oraz polski. Na dzień 31.02.2029, populacja wynosiła ok. 15 miliardów osób.

Nie występuje żaden podział administracyjny, przez co na SCP-PL-221 występuje tylko jedno państwo nazywane przez SCP-PL-221-B jako "Wielkie Zjednoczone Państwo Tirgeńskie". Na SCP-PL-221 panuje ustrój demokratyczny, a także trójpodział władzy; władzę ustawodawczą sprawuje dwuizbowy parlament, wykonawczą prezydent, a sądowniczą sądy i trybunały.

SCP-PL-221-B czerpią energię solarną poprzez zbudowany wokół Sili pierścień masywnych paneli słonecznych, które są w stanie wyprodukować rocznie prawie 112 zettadżuli. Ze względu na częściowe wyspiarskie ukształtowanie terenu na SCP-PL-221, SCP-PL-221-B wykorzystują do przenoszenia urządzenia teleportujące, pozwalające podróżować z dwóch odległych punktów z prędkością 100 km/h. Odnotowano, że przeniesienia nie są możliwe na obszary poza zasięgiem planety.

Dodatek PL-221/01: Odkrycie

SCP-PL-221 zostało odkryte 23 października 2028 roku, podczas programu poszukiwań alternatywnych rzeczywistości, które byłyby zdatne do utrzymania życia ludzkości w razie wystąpienia jakiegokolwiek scenariusza Klasy K. W tym celu zbudowano prototypowe MBR i wysłano jednoosobową załogę eksploracyjną, która miała przeprowadzić rekonesans terenu. Ze względu na napotkanie inteligentnej cywilizacji postanowiono skontaktować się z nią, w celu uargumentowania pojawienia się w podanym wymiarze. Jan Kielczak, agent polowy wysłany do SCP-PL-221 został oddelegowany z misją dyplomatyczną do władz SCP-PL-221-B, która odbyła się bez żadnych komplikacji.

Rząd Wielkiego Zjednoczonego Państwa Tirgeńskiego zainteresowany organizacją Fundacji postanowił wesprzeć ją technologicznie, wysyłając schematy, a także usprawniając samo SCP-PL-221-A, w celu zwiększenia liczby możliwych przeniesień. Na drodze tego zostało podpisane porozumienie z dnia 01 listopada 2028 pomiędzy prezydentem Wielkiego Zjednoczonego Państwa Tirgeńskiego, Albirtem Qu'yahem, a O5-1 reprezentującym Radę O5 i samą Fundację wewnątrz Wielkiej Izby. Poniżej znajduje się skrócona wersja tego dokumentu przeznaczona dla dokumentacji:

Umowa tirgeńsko-ziemska

01.11.2028

(Skrócona wersja)


Preambuła: Poniższa umowa została zawarta na ziemiach Wielkiego Zjednoczonego Państwa Tirgeńskiego,4 pomiędzy przedstawicielem rasy ludzkiej, a przedstawicielem rasy tirgeńskiej, którzy pod wspólnym sztandarem zobowiązują się do stałej współpracy w poniższych przypadkach:

  • Wystąpienia ataku na planetę Ziemia lub Frija;
  • Wystąpienia problemów ekologicznych na planecie Ziemia lub Frija;

[Pełna wersja dokumentu jest możliwa do podglądu po złożeniu podania]

  • Wystąpienia problemów epidemiologicznych na planecie Ziemia lub Frija.

Obie strony zapewniają sobie nawzajem wsparcie sanitarne, ekonomiczne, a także azyl w przypadku nieodwracalnego zniszczenia jednej z planet. Ponadto, rząd Wielkiego Zjednoczonego Państwa Tirgińskiego udzielił zgody na zbudowanie Prowizorycznej Placówki PL-32, gdzie będą mogli przeprowadzać badania w poszukiwaniu anomalności na Friji.

████████████ Albirt Qu'yah
O5-1 Prezydent WZPT

Incydent PL-221/0A: Decyzja o natychmiastowym zamknięciu przejścia do SCP-PL-221

Dnia 31.10.2030 roku, rząd WZPT zaalarmował Fundację o wystąpieniu epidemii nieznanej dotąd choroby, która okazała się być śmiertelna. Natychmiast ewakuowano personel Prowizorycznej Placówki PL-32 i zamknięto przejście do SCP-PL-221, w celu uniemożliwienia rozprzestrzenienia się wektora epidemii, ignorując wszelkie wnioski o otworzenie SCP-PL-221-A. Personel wycofany z SCP-PL-221 został poddany kwarantannie, jednak nie zauważono póki co żadnych znaczących symptomów rozwoju infekcji.

Dwa dni po ponownym odblokowaniu przejścia, został wysłany bezzałogowy dron, który miał ocenić sytuację panującą na SCP-PL-221-A. Jego głównym zadaniem było skontaktowanie się z rządem SCP-PL-221-B. Log eksploracyjny drona znajduje się poniżej:

[POCZĄTEK LOGU 12:00 czasu ziemskiego]


[12:00] SCP-PL-221-A zostaje podłączone do zasilania i chwilowo aktywuje się.

[12:03] SCP-PL-221-A jest w pełni aktywne.

[12:04] Dron zwiadowczy zostaje włączony i podlatuje na wysokość 1,5 metra.

[12:05] Dron zwiadowczy przechodzi przez aktywne SCP-PL-221-A. Obraz z kamery drona przedstawia salę posiedzeniową z widoku loży prezydenckiej. Na ławach rządowych można dostrzec zwłoki w początkowym stadium rozkładu należące do kilku członków rządu WZPT.

[12:07] Dron opuszcza salę posiedzeniową i otwartym oknem wylatuje na pobliską ulicę. W niewielkich odstępach rozstawione były szpitale polowe, wewnątrz których znajdowały się łóżka z chorymi w identycznym stanie rozkładu.

[12:10] Dron przemieszcza się kilometr dalej i zauważa ekran z zapętloną, animowaną reklamą kampanii przeciwepidemiologicznej, która opisuje sposób uchronienia się przed zakażeniem.

[12:13] Często spotykane są na tej samej ulicy pojazdy medyczne, które były rozbite o pobliskie domy lub inne pojazdy. Kierowcy karetek również znajdowali się w znacznym stopniu rozkładu ciała.

[12:15] Dron otrzymuje polecenie powrotu do SCP-PL-221-A.

[12:25] Dron przechodzi z powrotem przez SCP-PL-221-A i ląduje powoli na ziemi.

[12:26] Dron zostaje wyłączony.

[12:27] SCP-PL-221-A zostaje wyłączone.


[KONIEC LOGU 12:28 czasu ziemskiego]

Dodatek PL-221/02: Zawartość wysłanych wiadomości przez instancję SCP-PL-221-B

Dnia 04.11.2030 roku, na swoim panelu operacyjnym SCP-PL-221-A zaczął transmitować wiadomości głosowe, która nieustannie były zapętlane przez następne dwa dni. Ich źródło pochodziło z Departamentu Medycyny WZPT na SCP-PL-221-A. Poniżej znajduje się transkrypt wiadomości:

Jeżeli w końcu odebraliście tę wiadomość, proszę, pomóżcie nam. Choroba dziesiątkuje ludzi i zaraża kolejne osoby. Proszę, zobowiązaliście się nam pomóc!

Tu Hu'gen, zarządca Departamentu Medycyny WZPT. Zastępuję Gha'tunga, po tym jak dzisiaj nad ranem zmarł. Nie wiem kompletnie, czy zdecydujecie się w końcu odebrać nasze wiadomości, ale mam wam jedno do przekazania. Jesteście kurwami bez krzty honoru. Ustalacie coś z nami, nawet ba, bierzecie łapczywie naszą technologię, wykorzystując ją do własnych celów, ale kiedy macie coś dać od siebie to spierdalacie od odpowiedzialności. Nie wiem, za ile się zarażę plagą, ale powtórzę to znowu, jesteście kurwami bez krzty honoru.

Tu znowu ja, Hu'gen. To chyba moja ostatnia wiadomość do was. Tak, jestem zarażony i nie zostało mi zbyt wiele czasu. Nasza populacja obecnie wynosi może z 3% początkowego stanu? Cóż, mniejsza z tym. Nie zdążymy w tym tempie skończyć opracowywać szczepionki, bo w każdym przypadku zarażenia, śmierć zachodzi po 24 godzinach, a nikt z nas nie ma rozwiniętej odporności, by przeżyć zarażenie. A teraz was czymś zaskoczę, faktem skąd się wzięła ta cała "plaga". Mój poległy zespół badawczy zdołał zidentyfikować to coś i wiecie co wyszło? Choroba pochodzi z Ziemi, to Rhinitis lub jak wy wolicie go nazywać katarem. Teraz to wszystko układa się w jedną spójną całość. Pojawiacie się, bierzecie naszą technologię, zrzucanie na nas bombę biologiczną w postaci "kichnięcia" jednego z waszych pracowników i macie z nami spokój. Nasz rząd zginął jako pierwszy, ale jako ostatni członek Departamentu Medycyny oficjalnie zrywam naszą umowę tirgeńsko-ziemską. Mam nadzieję, że jesteście z siebie zadowoleni, dupki.


Z kontekstu wiadomości i pozyskanego materiału z misji eksploracyjnej uznaje się SCP-PL-221-B za Zneutralizowane. Z rozkazu Komitetu ds. Etyki, zakazuje się ponownego wchodzenia do SCP-PL-221.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported