SCP-PL-225


ocena: +16+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-225 Poziom 4/225
Klasa podmiotu: Bezpieczne Ściśle tajne

Poziom Zagrożenia: Czarny


Domestic_goat_2017_G1.jpg

SCP-PL-225 na swoim wybiegu.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obszar, a także domostwo, na którym znajdował się SCP-PL-225 zostało wykupione przez firmę przykrywkową Fundacji, zakonspirowaną jako spółka hodowli trzody chlewnej i ubojni. Dawnym właścicielom obiektu wytoczono proces o znęcanie się nad zwierzętami, który zakończył się wygraną firmy, a pieniądze otrzymane w rekompensacie zostały przeznaczone na rozwój habitatu dla SCP-PL-225.

Wobec SCP-PL-225 należy trzymać się standardowego harmonogramu karmienia bytu, jak dla innych zwierząt przebywających w zagrodzie. Podmiot pod żadnym pozorem nie może zostać zabity, a wszelki personel stosujący przemoc na obiekcie zostanie poddany czynnościom dyscyplinarnym, obejmującym wysokie kary finansowe oraz wydalenie z projektu.

Teren, na którym przebywa SCP-PL-225 musi być monitorowany pod względem bezpieczeństwa dla zwierząt przebywających na nim.1 W przypadku ucieczki bytu, wprowadzony musi zostać Protokół-777-THEOS. Zakłada on wykonanie taumaturgicznego pola ochronnego, które ma zablokować przedostanie się SCP-PL-225 na dalsze dzikie obszary.

W celu uniknięcia Scenariusza Końca Świata Klasy HK ("Apokalipsa według św. Jana"), SCP-PL-225 musi być pod stałą opieką weterynaryjną, a w razie jego zbliżającej się śmierci, należy temporalnie odwrócić jego proces starzenia się i anomalnie wydłużyć czas życia. Obecnie SCP-PL-225 jest obiektem badań Departamentu Teologii Taktycznej.

Opis: SCP-PL-225 jest essofizycznym uosobieniem konceptu grzechu. Jego wygląd zewnętrzny przypomina samicę gatunku Capra hircus2 o białym umaszczeniu i wadze ok. 100 kg. Anomalne właściwości obiektu manifestują się w postaci wywoływania Scenariusza Końca Świata Klasy HK po wykonaniu czynności, która jest postrzegana przez podmiot jako popełnienie grzechu. Na udokumentowane czynności określone jako grzech składają się:

  • Przemoc fizyczna wobec obiektu i pozostałych istot żywych w pobliżu podmiotu;
  • Przemoc psychiczna wobec obiektu i pozostałych istot żywych w pobliżu podmiotu;
  • Dokonywanie czynności w pobliżu podmiotu, które łamią 10 Przykazań Bożych;
  • Dokonywanie czynności w pobliżu podmiotu, które łamią 5 Przykazań Kościelnych;
  • Dokonywanie czynności w pobliżu podmiotu, które klasyfikują się jako 7 grzechów głównych.

Każda z powyższych czynności wykonana w odległości 1 km od obiektu przyczynia się do przyspieszenia inicjacji Scenariusza Końca Świata Klasy HK. Jedynym sposobem na odwrócenie i spowolnienie tego procesu jest dbanie o jak najlepszy stan zdrowia i samopoczucia SCP-PL-225, który w zależności od tego stanu będzie decydował o przyspieszeniu i nasilenia tego wydarzenia. Ważne jest zapewnienie komfortowego środowiska obiektowi i opieki medycznej, gdyż wszelki stres może przyczynić się do akceleracji wystąpienia wydarzenia eschatologicznego.

Dodatek 225/01: Historia

Johnsons%27_Goat_Tower%2C_brightened.jpg

Część stada SCP-PL-225 odpoczywająca w kozim domku.

Dnia 25 kwietnia 2025 roku o godzinie 14:07 rozpoczął się Scenariusz Końca Świata Klasy HK, który poprzedzony był globalnym odgłosem przypominającym zadęcie w róg trąby.3 Niebo na całej planecie zostało zasłonięte cumulonimbusami, przez co cała Ziemia przechodziła stan burzowy z licznymi trąbami powietrznymi. Pół godziny po inicjacji wydarzenia eschatologicznego, rozpoczęto działania Protokołu-444-JUDGEMENT, podczas którego przeprowadzono globalny skan odczytów promieniowania Akivy, w celu znalezienia źródła Scenariusza Klasy HK.

Skany nie znalazły skupionego źródła promieniowania Akiva, natomiast zlokalizowały punktowy zanik tej radiacji, a nawet ujemną jej wartość w jednym z domostw w hrabstwie Champaign, w stanie Illnois, Stany Zjednoczone. Według skali Shedleya-Grunta,4 ujemna wartość jest wyłącznie przypisywana biblijnemu Antychrystowi. Natychmiast poinformowane zostały amerykańskie służby z Ośrodka 314, ponieważ był najbliżej wskazanej lokalizacji.

Na miejsce zostało wysłane MFO Ha-45 ("Knock-Knock"), w celu odnalezienia bytu lub przedmiotu odpowiedzialnego wywołanie Scenariusza Końca Świata Klasy HK. Poniżej znajduje się log z operacji.

Operacja ANTITHESIS

Zaangażowany oddział: MFO Ha-45 ("Knock-Knock")

Członkowie oddziału: Ha-45-1, Ha-45-2, Ha-45-3

Przedsłowie: Każdy z członków Mobilnej Formacji Operacyjnej został wyposażony w mierniki Shedleya-Grunta, które miały za zadanie pomóc w zlokalizowaniu źródła ujemnego promieniowania Akiva. Jako transport na miejsce wydarzenia wybrano pojazd terenowy przez silne wichury, które mogłyby utrudnić przebycie tej trasy śmigłowcem.


[POCZĄTEK LOGU 15:02]

(MFO Ha-45 jadą samochodem terenowym na miejsce operacji, który ma wbudowany czujnik ujemnego promieniowania Akiva. Ha-45-1 siedzi na przednim siedzeniu z kierowcą i spogląda na radar. Ha-45-2 i Ha-45-3 siedzą na tylnym przedziale i czekają, aż pojazd dojedzie na miejsce.)

Ha-45-2: Amanda?

Ha-45-3: No?

Ha-45-2: Jak się z tym czujesz, że lecisz zobaczyć prawdziwego Antychrysta?

Ha-45-3: Szczerze? Nic nie czuję. Może to po prostu mój ateizm i niewiara w takie cuda. Co prawda właśnie okazało się to prawdą, że to coś naprawdę istnieję, ale i tak nic nie czuję. Po prostu czuję, że muszę jechać do roboty i załatwić to co trzeba.

Ha-45-2: Ja nie mogłem usnąć, jak tylko dowiedziałem się, że Antychryst nadszedł. Wiem, wiem, sram w pieluchy, ale dla katolika jak ja to jest niemały dramat.

Ha-45-3: James, nie będę cię atakowała, bo w coś wierzysz. Nie jestem Adamem. Świrus.

Ha-45-2: (przejeżdża ręką po całej twarzy) Ta.

Ha-45-3: Znaczy wiesz. Obecnie mamy szalejący koniec świata za oknem, więc bardziej swoim zadkiem bym się martwiła, bo Antychryst to jedno, a śmierć to drugie.

Ha-45-2: Fakt. Eh, za bardzo jestem zmęczony chyba nieprzespaną nocą. Wybacz.

Ha-45-3: Nie musisz przepraszać. Jak jakoś z tego wyjdziemy, to stawiam ci kolację, stoi?

Ha-45-2: (wypuszcza powietrze nosem i się uśmiecha) Podrywasz mnie?

Ha-45-3: Nie-e, skądże.

(Ha-45-1 odwraca się z miejsca do nich z tyłu.)

Ha-45-1: Dobra, plan jest taki.

Ha-45-3: No?

Ha-45-1: Za chwilę będziemy niedaleko chaty jakiegoś rolnika. (Ha-45-1 podaje każdemu mierniki Shedleya-Grunta)

Ha-45-2: A to co?

Ha-45-1: Mają pomóc nam w znalezieniu tego "Antychrysta".

(Ha-45-2 patrzy na Ha-45-1 z politowaniem.)

Ha-45-2: Tiaaa.

(W tym momencie samochód dojeżdża na pole uprawne należące do tego samego gospodarstwa, w którym zlokalizowano negatywny odczyt Akivy. Chwilę po tym oddział Ha-45 wysiada i szybkim krokiem kieruje się w stronę chaty.)

Ha-45-1: To tutaj. Mierniki już buczą, to znaczy, że jesteśmy niedaleko.

Ha-45-3: Więc jak się dzielimy?

Ha-45-1: Ja będę krążył po tym domu. Amanda pójdzie do stodoły, a ty James zobacz chlew.

Ha-45-2: Supcio, brud to robota dla mnie.

Ha-45-3: Nie ubrudzisz się, jak się nie wywalisz.

Ha-45-1: Dobra, pospieszmy się, bo ta burza zaczyna być coraz większa. Jeżeli coś znajdziecie, to zawiadomcie mnie przez krótkofalówkę.

(Ha-45 rozdziela się i każdy z jego członków zmierza w swoim kierunku. Obraz przedstawia Ha-45-2 wchodzącego do chlewu z trzodą chlewną, gdzie słyszalne są zwierzęce pomruki.)

Ha-45-2: Po chuj do chlewu mam iść? Że ten Antychryst urodził się prosiakiem? Wolne żarty Adam…

(Ha-45-2 zauważa, że większość zwierząt jest wychudzonych.)

Ha-45-2: A tym co się stało? Cholera, jak można tak nie dbać o zwierzęta?

(Kiedy Ha-45-2 przeszedł obok boksu z kozami, jego miernik zapiszczał głośniej, niż przed wejściem do chlewu.)

Ha-45-2: Nie… Nie pierdol, że… O kurwa…

(Ha-45-2 przechodzi pomiędzy skupionymi kozami i zauważa przeczepioną na łańcuchu skrajnie wychudzoną kozę, która ma połamaną przednią lewą nogę.)

Ha-45-2: KURWA KOZA! (mówi do krótkofalówki) Chodźcie do chlewu szybko! Chyba go mamy!

(Ha-45-2 próbował zdjąć łańcuch, jednak wymagało to klucza, którego nie posiadał. Wychodzi z boksu i biegnie po wbitą w deskę siekierę, której następnie używa do rozbicia ogniw. Podnosi delikatnie SCP-PL-225 i wychodzi z chlewu, gdzie spotyka biegnących Ha-45-1 i Ha-45-3. Jak tylko się zbliżyli, ich mierniki piszczały tak samo, jak miernik Ha-45-2.)

Ha-45-1: O Boże…5

Ha-45-2: Heh… teraz to "O Boże". Mniejsza o to. Mamy Antychrysta i najprawdopodobniej umiera, bo podczas podnoszenia go zauważyłem siniaki, ma złamaną jedną nogę i jest niedożywiony. Adam, dzwoń po Jeepa, musimy go ratować!

Ha-45-1: Halo baza, słyszycie mnie? Mamy źródło naszego końca świata. Przyjeżdżajcie tu szybko!

[KONIEC LOGU 15:42]


Posłowie: Samochód terenowy zabrał MFO Ha-45 i SCP-PL-225 do Ośrodka 314, gdzie natychmiast została udzielona obiektowi pomoc weterynaryjna. Kiedy stan bytu ustabilizował się, część chmur burzowych znikła.6 Wraz z polepszeniem się stanu zdrowia podmiotu, stan burzowy na całej Ziemi uspokoił się. Niezwłoczne było podanie środków amnezyjnych całemu światu po uniknięciu Scenariusza Końca Świata Klasy HK.

Obiekt znajdował się pod okiem weterynarza przez miesiąc, dopóki jego złamana noga nie zrosła się prawidłowo. Po całkowitym wyzdrowieniu, SCP-PL-225 został zabezpieczony i wprowadzono obecne Czynności Przechowawcze.


Dodatek 225/02: Notatka Doktor Blackhill na temat SCP-PL-225

Jak pewna część z was już wie, obecnie przechowujemy byt, który uważany jest za biblijnego Antychrysta. Poprzedzę niektóre z waszych pytań, zanim je w ogóle zadacie.

Nie. Nie zabijemy go. Przypuszcza się, że jego skrajnie krytyczny stan zdrowia z tamtego dnia był przyczyną wystąpienia Scenariusza Końca Świata Klasy HK; w skrócie, Apokalipsy według św. Jana. Chcielibyście mieć znowu na całym świecie trąby jerychońskie, huragany i burze? No właśnie. To był cud, że w porę wykonaliśmy protokół ENNUI, zanim światowe media zaczęły drążyć jeszcze głębiej. Co byście zrobili, gdyby ktokolwiek się dowiedział wtedy, że Fundacja istnieje? Cóż, pewnie nie wiedzielibyście, bo otrzymalibyście kulkę ołowiową w tył głowy za globalny sabotaż.

Kolejne pytanie. Tak, to jest Antychryst. Najprawdziwszy Antychryst. Nie tylko odczyty ujemnego promieniowania Akiva o tym świadczą. Od narodzin SCP-PL-225, czyli 14 maja 2019 roku, odnotowaliśmy znaczny spadek w wykonywaniu chrzcin, komunii i ceremonii bierzmowania w całym Kościele katolickim. To ponad zwykłą normą, z jaką się kiedykolwiek spotkaliśmy. Ludzie od tamtego dnia zaczęli się odwracać od wiary chrześcijańskiej.

Chyba ostatnia odpowiedź na często zadawane pytanie. Nie, nie możemy usunąć konceptu grzechu. Nawet gdybyśmy mogli, to nie zrobimy tego. Bez konceptu grzechu nie ma poczucia wykonywania zła, a co za tym idzie, nie ma ludzkiej empatii. Ludzie nie będą wiedzieć, że postrzelenie kogoś na ulicy było odebraniem komuś życia. Wszelkie instytucje sądownicze ulegną dezorganizacji, gdyż nie będzie postrzegany sens sądu. A wtedy jedyny sąd, jaki zostanie, będzie należącym do Boga. A to nie byłoby miłe doznanie.

Bardziej niepokojącym faktem są niedawne nasze odkrycia, podczas badania SCP-PL-225. Pierwszym lżejszym jest to, że mimo bycia Antychrystem, byt nie przyczynia się osobiście do rozpadu więzi wierzących z Jezusem i Bogiem. Jest po prostu kozą, która spełnia swoje biologiczne potrzeby. Je trawę, beczy i starzeje się. Wiemy, że wszelki problem zdrowotny przyspiesza inicjację Scenariusza Końca Świata Klasy HK, więc jesteśmy zmuszeni wydłużyć anomalnie długość życia SCP-PL-225. Jeżeli kiedyś umrze, a my nie zdążymy temu zapobiec, to już po nas.

Drugim i najbardziej przerażającym faktem jest to, że obiekt się może rozmnażać, gdyż mimo bycia konceptem grzechu jest nadal kozą. Co więcej, SCP-PL-225 zdążył się już 2 razy rozmnożyć. Nie żartuję teraz i jestem śmiertelnie poważna. Koncept grzechu urodził już 5 pomiotów i u każdego z nich wykryliśmy ujemne promieniowanie Akiva. I tu pojawia się problem. Jak wiadomo, SCP-PL-225 jest swego rodzaju kompasem grzechu i moralności, więc wszystko, co jego subiektywnym zdaniem zostanie uznane za grzech będzie skutkować w przyspieszeniu nadejścia apokalipsy. Nie możemy odgrodzić młodych od matki ani samej matki od reszty stada, bo będzie to stres dla samego podmiotu. Nie możemy zabić młodych, gdyż jest to oczywisty grzech. Nie możemy przeprowadzić aborcji ani użyć antykoncepcji na obecnie ciężarnej SCP-PL-225. Nie wiemy, co się stanie, jeżeli tego dokonamy.

Jednak z anomalnej zdolności SCP-PL-225 można wynieść jakieś plusy. Jeżeli obiekt potrafi decydować o tym, czy coś jest moralne, a co nie, to mógłby się przysłużyć przy pracy Komitetu ds. Etyki, gdyż dawniej etyczność była stosowana przez nich z domysłami i ich subiektywnością. To może być duży przełom w tym Departamencie i nie będzie się to musiało skończyć na próbach likwidacji SCP-PL-225 w jakimś wymiarze zielonych baloników przy użyciu nowoczesnej eigenbroni, jak zwykle musimy postępować z innymi bóstwami.

Dr Hannah Blackhill,
Kierownik projektu PL-225
Departament Teologii Taktycznej

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported