SCP-PL-228


ocena: +8+x
golomp.jpg

SCP-PL-228 spożywający swój zwyczajowy posiłek złożony z niedopałków i kapsli.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-228

Klasa obiektu: Keter Niezabezpieczone

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszelkie próby zabezpieczenia bądź neutralizacji podmiotu zakończyły się niepowodzeniem. Wszystkie starania powinny zostać włożone w ochronę pracowników Ośrodka PL-55. Na terenie ośrodka zaleca się nieustanne noszenie:

  • jednorazowych maseczek higienicznych, po dwie naraz;
  • gogli ochronnych;
  • lateksowych rękawiczek;
  • jednorazowych kombinezonów ochronnych;
  • parasolek zamocowanych do opaski nakładanej bezpośrednio na głowę.

Należy pilnować, aby ww. wyposażenia nie zabrakło do czasu zabezpieczenia bądź ostatecznej neutralizacji podmiotu.

W wypadku dostania się SCP-PL-228 do jakiegokolwiek sterylnego pomieszczenia (laboratoria, komory testowe itd.) lub do dowolnej celi przechowawczej, należy uruchomić lockdown, a następnie wywabić podmiot z danego pomieszczenia za pomocą ziarna bądź okruszków chleba wywaru z zawartości popielniczek w gabinecie dyrektora oraz w palarni. Dla podniesienia morale personelu zapoznano ich z piosenką Toma Lehrera "Poisoning Pigeons In The Park".

Opis: SCP-PL-228 to przedstawiciel gatunku Columba livia (gołąb skalny). Powierzchownie, jedyną anomalną cechą podmiotu jest niezwykła koloracja oczu, mieniąca się odcieniami czerwieni i błękitu, w sposób podobny do fioletowo-zielonych odblasków charakterystycznych na piórach szyjnych tego gatunku. Podmiot wykazuje również nietypową dietę, żywiąc się wyłącznie1 niedopałkami papierosów oraz kapslami po piwie2 znalezionymi w pobliżu siedlisk ludzkich.

Główną, a zarazem najbardziej problematyczną cechą SCP-PL-228 jest jego anomalna odporność na wszelkie ataki połączona ze złośliwym zachowaniem względem personelu Ośrodka PL-55. U podmiotu podejrzewa się inteligencję wyższą niż u przeciętnego przedstawiciela gatunku ze względu na jego ciągłe przełamania zabezpieczeń oraz umiejętnością wybrania najbardziej kłopotliwego celu, na który mógłby się w danej chwili wypróżnić. Ponadto istnieje teoria, iż obiekt jest pod wpływem zjawiska patafizycznego o desygnacji PA-LT3. O ile tego typu zbroja narracyjna nie naraża antagonistów na skutki śmiertelne ani krzywdę fizyczną trwającą dłużej niż około 10 minut, jest ona najbardziej niestabilna pod względem praw fizyki i logiki, mogąc czynić rozległe szkody w rzeczywistości otaczającej osoby pod wpływem jej podmiotu.

Dodatek PL-228.1: Lista wybranych incydentów

Poniżej znajduje się wykaz wybranych incydentów z udziałem SCP-PL-228.

Data: 20.03.2023

Miejsce: Stołówka Ośrodka PL-55

Przebieg: Pierwsza manifestacja podmiotu. SCP-PL-228 pojawił się na stołówce Ośrodka PL-55 w godzinach porannych, podczas gdy dyr. Addams pił akurat kawę przed rozpoczęciem pracy wraz z kilkoma innymi pracownikami. SCP-PL-228 zwrócił na siebie uwagę, krążąc pod sufitem pomieszczenia i zręcznie unikając wszelkich prób wypędzenia, a następnie wypróżniając się do kubka z kawą dyr. Addamsa. Spowodowało to irracjonalne zachowanie dyrektora, który w odpowiedzi na incydent rzucił filiżanką o ziemię, tłukąc ją i oblewając sobie kostkę gorącym płynem. Przez niespodziewany ból, dyrektor odskoczył na bok, popychając dr Krysiak, która, obracając się, by utrzymać równowagę, uderzyła twarzą w jednocześnie otwarte drzwi prowadzące do kuchni. Twarz dr Krysiak przez następne 10 sekund była całkowicie spłaszczona (a także można było słychać odgłos ćwierkania, gdy zbliżyło się do niej), jednak nie zauważyła ona szczególnego bólu, a anomalia nie miała żadnych długotrwałych skutków.

Data: 25.03.2023

Miejsce: Hangar przechowawczy PL-55-18, używany do magazynowania Bezpiecznych anomalii spektralnych i pozaziemskich o niskim stopniu zagrożenia

Przebieg: Podczas rutynowych testów bezpieczeństwa SCP-PL-228 wleciał do hangaru, atakując obecnego tam członka MFO Kappa-3 "Grabarze", K3-8. Próbując odgonić się od zaciekle dziobiącego i drapiącego ptaka, K3-8 nie zamknął szafki przechowawczej, w której znajdował się SCP-PL-███ ([USUNIĘTO], do którego przywiązana jest dusza [USUNIĘTO]). Przez chaos wywołany przez podmiot, K3-8 stłukł SCP-PL-███, a zdenerwowany tym byt spektralny zmanifestował się i uderzył K3-8 w głowę (również spektralnie zmanifestowanym) młotkiem o wyolbrzymionych proporcjach. Uderzenie sprawiło, że K3-8 rozszczepił się spektralnie, tj. jego dusza znalazła się częściowo poza ciałem. Zjawisko można było zaobserwować w postaci mglistego obrazu K3-8 emanującego z jego ciała, przesuniętego o około połowę jego szerokości w lewą stronę. SCP-PL-228 wypróżnił się na stłuczone pozostałości SCP-PL-███, tym samym neutralizując podmiot, po czym opuścił hangar, pozostając nietkniętym przez kule z pistoletu K3-8.

Data: 02.04.2023

Miejsce: Kaplica w Ośrodku PL-55

Przebieg: O godzinie 21:37, SCP-PL-228 pojawił się w kaplicy, niosąc w dziobie gałązkę oliwną zdobytą z całą pewnością w sposób anomalny (żadne takie drzewo nie rośnie w promieniu kilku kilometrów od ośrodka), po czym wylądował na belce sufitowej i wypróżnił się na głowę pana Wojciecha Karolaka, pracownika klasy E na posadzie sprzątacza.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported