SCP-PL-229


ocena: +24+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-229

Klasa podmiotu: Bezpieczny

Poziom zagrożenia: Pomarańczowy

scppl150.jpg

Zdjęcie SCP-PL-229

Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt SCP-PL-229 jest przechowywany w strefie D Ośrodka PL-44 zlokalizowanego w Tatrach, sama przechowalnia jest standardowym pomieszczeniem z gablotą na środku. SCP-PL-229 musi być stale monitorowany, dostęp do obiektu posiada tylko uprawniony personel. W wypadku takiej potrzeby, radioaktywne szczątki należy przetransportować do Ośrodka PL-47. Badania nad obiektem prowadzi doktor Oliwia Choniak.

Opis: Obiekt SCP-PL-229 jest odtwarzaczem mp3 zainstalowanym w telefonie komórkowym Nokia 120 z dołączonymi zielonymi słuchawkami sportowymi. Anomalną częścią telefonu jest odtwarzacz mp3. Poprzednim właścicielem telefonu był 16 letni Igor Wróblewski, którego silnie napromieniowane zwłoki zostały znalezione przez agenta Bosowskiego w Bieszczadach. Fundacja natychmiast zabezpieczyła miejsce transportując zwłoki Igora do Ośrodka PL-47 a telefon do Ośrodka PL-44 gdzie został poddany dalszym badaniom.

Anomalia obiektu aktywuje się gdy tester zakłada słuchawki i włącza jeden z utworów zlokalizowanych w pamięci telefonu. Dokładna lista utworów i ich oddziaływania dostępna w dodatku 229-1

Dodatek 229-1:

Test 1
Tester: D-2459 (mężczyzna l.32)
Utwór: Still D.R.E. - Dr.Dre
Rezultat: W trakcie słuchania kolor skóry testera zmienił się na brązowy. Tester zniknął na 4 sekundy po czym pojawił się na środku pomieszczenia testowego w samochodzie typu low rider o bliżej nieokreślonej marce i ze zmodyfikowaną hydrauliką.
Notka: Samochód aktualnie stoi w garażu Ośrodka 44. Zaobserwowano że D-2459 przez następny miesiąc próbował napisać własny rap.

Test 2
Tester: D-2458 (mężczyzna l.23)
Piosenka: Bitch Lasagna - Felix Kjellberg
Rezultat: Po wysłuchaniu tester zmienił się w 9 latka oraz twierdził że jest niebieskookim, białym smokiem oraz że doktor Oliwia jest mrocznym magiem.
Notka: Gdy przeprowadziliśmy ten sam test na 9 latku wiek biologiczny się nie zmienił, zostało jedynie odczucie że jest smokiem.

Test 3
Tester: D-2457 (mężczyzna l.35)
Piosenka: Sweet Dreams (Are made of this) - Eurythmics
Rezultat: W trakcie słuchania piosenki można było zauważyć że w okręgu 10 m od testera wytworzyła się strefa gdzie czas jest spowolniony dziesięciokrotnie, w czasie gdy tester porusza się normalnie.
Notka: Z powodu sporych problemów ze złapaniem testera został on uśmiercony poprzez odcięcie dopływu powietrza do pomieszczenia testowego.

Test 4
Tester: D-2456 (mężczyzna l.24)
Utwór: Don't stop me now - Queen
Rezultat: W trakcie słuchania tester zaczął lewitować będąc w ekstazie, po czym zmienił się w tygrysa. Następnie zaczął samoczynnie się nagrzewać do temperatury 200°F. Po rozgrzaniu się "wystrzelił" z pomieszczenia testowego przez sufit. Obserwacje dokonane później ukazały że tester leci kursem kolizyjnym na Marsa.
Notka: Aktualnie tester orbituje dookoła Marsa i wygląda jakby miał niedługo wybuchnąć.

Test 5
Tester: D-2455 (kobieta l.27)
Utwór: Mr. Blue Sky - Electric Light Orchestra
Rezultat: Tester początkowo słuchając uśmiechał się i patrzył w sufit. Około 2 minuty i 55 sekundy tester zaczął się wpatrywać w doktor Oliwię. Po teście twierdził że widział ubraną na czarno postać kładącą rękę na ramieniu doktor, którą tester określał jako "Mr. Night".
Notka: Kamery oraz inne osoby w pomieszczeniu obserwacyjnym nie zaobserwowały postaci.

Test 6
Tester: D-2454 (mężczyzna l.37)
Utwór: X Gon' Give It To Ya - DMX
Rezultat: Tester dokonał przełamania zabezpieczeń wykopując nogą drzwi, po czym zabijając dwóch ochroniarzy poprzez zgniecenie czaszki. Tester wykazywał zwiększoną odporność na ból oraz siłę. Doktor Oliwia oraz reszta personelu zdążyła się ewakuować. Tester został zabity przez jednego z ochroniarzy, niestety również samemu ginąc przez zgniecenie czaszki.
Notka: Przy następnych testach potrzebna będzie zwiększona ochrona, oraz nowe drzwi.

Test 7
Tester: D-2453 (mężczyzna l.28)
Utwór: Fortunate Son - Creedence Clearwater Revival
Rezultat: Tester przez chwile chodził wokoło sali udając że trzyma w ręku karabin, co jakiś czas pokazując sygnały za siebie aby iść dalej. W pewnym momencie zatrzymał się i upadł i zaczął wykrzykiwać polecenia. Udając ze strzela zaczął krzyczeć że "Jefferson stracił nogę". Myśląc że trzyma krótkofalówkę zaczął wykrzykiwać o zrzut napalmu na pozycję. Po wejściu ochroniarzy tester zaczął nazywać ochroniarzy "żółtkami" i zaatakował ich.
Notka: Tester został uśmiercony.

Test 8
Tester: D-2452 (mężczyzna l.42)
Utwór: Country Roads - John Denver
Rezultat: █████ ██████ ██ █████████████. █████████ ██████ ███ ██████████ ██ ██████, ██████ ████ ████ ███████ ███████. Test natychmiast przerwano, personel został ewakuowany z pomieszczenia obserwacyjnego. Po ciało do pomieszczenia testowego weszło dwóch członków personelu D w kombinezonach przeciwpromiennych.
Notka: Obiekt SCP-PL-229 jak i otoczenie nie został napromieniowany ani uszkodzony. Radioaktywne, zwęglone zwłoki testera zostały przetransportowane do Ośrodka PL-47 i są badane. Dalsze testy obiektu zostały wstrzymane przez możliwe zagrożenie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported