SCP-PL-250
ocena: +16+x

Uwaga!

Ta strona została zarchiwizowana i zawiera nieaktualne dane.

Kliknij, aby wyświetlić nowszą wersję.


Identyfikator podmiotu: SCP-PL-250

Klasa podmiotu: Bezpieczne

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-250 zabezpieczony jest we wnętrzu skrzyni wyłożonej materiałem amortyzującym w magazynie obiektów bezpiecznych Ośrodka PL-10. Wszelkie testy z wykorzystaniem podmiotu zostały wstrzymane do odwołania. Informacje związane z podmiotem i innymi odkryciami Leona Barszczewskiego po roku 1910 zawarte w archiwach powinny być cenzurowane.

Opis: SCP-PL-250 to ceramiczny kaganek, wykonany w stylu charakterystycznym dla kultury żydowskiej. Powierzchnia obiektu jest pokryta licznymi zadrapaniami, a u jego spodu znajduje się niewielki otwór, powodujący wyciek zawartości zbiornika na paliwo. Jego kształt sugeruje, że został wywiercony ostrym narzędziem już po utwardzeniu gliny. Uszczelnienie go umożliwia korzystanie z podmiotu jak ze zwykłej lampy olejnej.

W momencie potarcia podmiotu przez żywą tkankę w zbiorniku na oliwę zacznie zbierać się płyn, którego rodzaj zależy od rodzaju wykorzystanej tkanki. Po zamoczeniu w nim knota i podpaleniu, wydzielany w procesie spalania dym zacznie zbierać się wokół pocieranej tkanki. Gdy gęstość oparów osiągnie poziom wystarczający do zablokowania całego światła ze spektrum widzialnego, zestalą się one, tworząc wokół próbki miękki kokon, utrzymujący się do momentu zgaśnięcia płomienia. W większości przypadków wykorzystana próbka przepadła. Wymagane dalsze testy.

Dodatek 1: Wybrane testy przeprowadzone na SCP-PL-250

Test 250-PL-03
Data: 11.04.1943 r.
Prowadzący: Dr Borek
Obiekty testowe:
D-12009 - Kobieta, 26 lat.
D-12012 - Mężczyzna, 46 lat.

Wyniki: D-12009 zostaje wpuszczona do pomieszczenia testowego i zgodnie z instrukcjami pociera, a następnie rozpala SCP-PL-250. Gdy D-12009 zostaje całkowicie zasłonięta przez dym, D-12012 otrzymuje polecenie wyciągnięcia jej z niego. Obiekt zgłasza, że dym ma teksturę gęstej wełny i nie jest w stanie dostać się do środka. Otrzymuje nożyce krawieckie i z ich pomocą rozcina dym, jednak ten zasklepia się zaraz po tym, uniemożliwiając dostanie się do środka. Następnie gasi lampę, a dym rozpływa się po pomieszczeniu, D-12009 nie odnaleziono. W skład otrzymanej substancji wchodził tłuszcz zwierzęcy pochodzenia ludzkiego, kadzidło oraz kilka nieznanych związków.

Notatka: Jak na razie wyniki testów pokrywają się z informacjami zawartymi w dziennikach Barszczewskiego. Kontynuujemy testy.

Test 250-PL-07
Data: 09.05.1943 r.
Prowadzący: Dr Borek
Obiekty testowe:
D-12064 - Mężczyzna, 35 lata.
D-12067 - Mężczyzna, 57 lat.

Wyniki: D-12064 i D-12067 wpuszczeni do pomieszczenia testowego, gdzie zostają połączeni z wykorzystaniem uprzęży. Następnie D-12064 pociera i zapala SCP-PL-250. Oba obiekty testowe zostają otoczone przez dym. Test trwa przez 7 godzin i 43 minuty, w czasie których poziom płynu w zbiorniku na paliwo był stale uzupełniany mieszanką oliwy i płynu zebranego wcześniej przy wykorzystaniu SCP-PL-250 od D-12064. Po tym czasie dym rozproszył się, odsłaniając nieprzytomnego D-12064 z zerwaną uprzężą. D-12064 został poddany kwarantannie w celu obserwacji.

Notatka: To pierwsza próba, po której obiekt testowy powrócił. Jeśli uda się to powtórzyć, pozwoli to usprawnić nasze badania.

Eksploracja 250-PL-10
Data: 27.02.1944 r.
Prowadzący: Dr Starczak
Obiekty testowe: Mobilna Formacja Operacyjna Alfa-16 ("Macki Ośmiornicy")

Wyniki: [USUNIĘTO]

Agent Wołga zaginiony w akcji. Agenci Bor, Żółty i Rogacz zostali poddani hospitalizacji w oddziale psychiatrycznym Ośrodka PL-30.

Notatka: Dalsze testy i eksploracje SCP-PL-250 zostają wstrzymane.

Dodatek 2: Odkrycie

SCP-PL-250 został pozyskany z prywatnej kolekcji Leona Barszczewskiego — archeologa, który po upozorowaniu własnego samobójstwa, zajął się badaniem anomalnych obiektów. Wraz z zabezpieczeniem podmiotu, Fundacja zdobyła obszerną dokumentację sporządzoną przez badacza oraz zebrane przez niego pisma pochodzące z terenów Azji Wschodniej. Obecnie trwają badania nad związkiem ich treści z podmiotem.


Uwaga!

Ta strona została zarchiwizowana i zawiera nieaktualne dane.

Kliknij, aby wyświetlić nowszą wersję.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported