SCP-PL-258

ocena: +11+x

SCP-PL-258
Poziom2
Klasa podmiotu:
euclid
Klasa drugorzędna:
none
Poziom zakłóceń:
vlam
Poziom ryzyka:
niski

Przydzielony Ośrodek Dyrektor Ośrodka Nadzorca Projektu Przydzielona Formacja Operacyjna
Ośrodek 64 Edgar Holman Natasza Pajda MFO Beta-4 "Castaways"

▶ Specjalne Czynności Przechowawcze: Aktualnie, przechowywanie wszystkich instancji SCP-PL-258, zostało powierzone GoI-466 "Wilson's Wildlife Solutions". W związku z Incydentem PL-258-Alfa, wszystkie osobniki SCP-PL-2581 mają zostać namierzone oraz zabezpieczone najszybciej, jak to możliwe; wszelkimi czynnościami z tym związanymi zajmuje się Mobilna Formacja Operacyjna Beta-4 "Castaways".

Odzyskane 20 192 instancji SCP-PL-258 są przechowywane w Ośrodku 64, w 20 19 osobnych zagrodach o wymiarach 10m X 10m X 10m. Zagrody te zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Wszystkie zagrody mają być od siebie oddalone o 5m. Budynku z przechowalniami instancji SCP-PL-258 strzeże 20 ochroniarzy z Poziomem Upoważnienia 3. W razie zaobserwowania agresywnego zachowania u anomalii, na miejsce ma zostać wezwany dziesięcioosobowy zespół MFO Beta-4.

▶ Opis: SCP-PL-258 jest desygnacją nadaną 80 osobnikom dużych, bydlęco-podobnych stworzeń. Rozmiary instancji wynoszą około 500-540 cm wysokości w kłębie i 890-930 cm długości, z ogonem długości 150-170 cm, a także ważą około 13,5-14 ton. Osobniki SCP-PL-258 są pokryte małą ilością krótkiej, szaro-brązowej sierści, która znajduje się tylko na grzbiecie. Skóra SCP-PL-258 jest brązowa i półprzezroczysta. Głowa anomalii nie przypomina bydlęcej, co więcej, szczęka górna, jak i dolna są wydłużone.

Podczas badań nad SCP-PL-258 nie stwierdzono, aby instancje posiadały genitalia, oraz ujawniono, iż nie produkują odchodów. Testy wykazały również, że anomalie te są mięsożerne, w tym dopuszczają się kanibalizmu. SCP-PL-258 preferują samotność; w przypadku kontaktu z innym osobnikiem tego samego gatunku staną się agresywne. Pomimo to, instancje nie wykazują agresji w stosunku do ludzi, chyba że zostaną przez nich zaatakowane.

pl_258_whale.jpg

Instancja SCP-PL-258 po przystosowaniu się do środowiska wodnego, podczas nurkowania.

SCP-PL-258 są przystosowane do pokonywania dużych dystansów, bez potrzeby ciągłego nawadniania się bądź odżywiania. Ponadto, anomalie te są w stanie unieść przedmiot o połowę cięższy od nich, co czyni z SCP-PL-258 potencjalnie niezwykle wydajne zwierzęta pociągowe.

SCP-PL-258 potrafią w anomalny sposób przystosować się do środowiska, w którym się znajdują, niezależnie, czy jest to środowisko wodne, czy lądowe. Instancje przystosowują się do danego środowiska poprzez m.in. przekształcenie kończyn czy układu oddechowego. Ponadto, testy wykazały, że podczas przystosowywania się do danego środowiska kod DNA SCP-PL-258 przepisuje się, odzwierciedlając przemianę3.

▶ Pozyskanie: Dnia 02.08.2021, agent Jacob Edwards otrzymał list4, w którym napisano, iż nadawca posiada 80 osobników "anomalnego bydła", które chciałby sprzedać Fundacji. Po późniejszej naradzie agenta z dyrektorem Ośrodka 64 Edgarem Holmanem zdecydowano się na zakup instancji za kwotę wynoszącą 300 000 USD. Agent Edwards znalazł w wiadomości informacje na temat miejsca, w którym mają zostać zostawione pieniądze; adres ten to [UTAJNIONO]5.

Dnia 03.08.2021 agent Jacob Edwards wraz ze wsparciem dwudziestoosobowego oddziału Mobilnej Formacji Operacyjnej Mu-5 "Odzyskiwacze" oraz dziesięcioosobowego oddziału MFO Beta-4 zjawiali się pod adresem wskazanym przez nadawcę listu, gdzie znajdował się niewielkich rozmiarów dom jednorodzinny oraz duży kompleks gospodarczy. Po przeczesaniu całego terenu przez operatorów MFO Mu-5, zgodnie z umową pozyskano 80 osobników SCP-PL-258, nadawcy listu natomiast nie znaleziono.

Po dodatkowym przeszukaniu terenu w celu znalezienia jakichkolwiek oznak po nieznajomym6, anomalie zostały przetransportowane do Ośrodka 64, gdzie po licznych testach przechowywanie SCP-PL-258 zostało powierzone organizacji Wilson's Wildlife Solutions.


▶ Uzupełnienie: Dnia 23.09.2021, doszło do całkowitego zerwania Umowy z Boring, stanowiącej dowód połączenia Fundacji SCP i GoI-466 "Wilson's Wildlife Solutions". Umowa ta została zerwana z wyboru organizacji Wilson's Wildlife Solutions, aczkolwiek obie ze stron zostały uznane za winne. Ponadto na Wilson's Wildlife Solutions została nałożona kara grzywny w wysokości 75 000 USD.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported