SCP-PL-270

ocena: +8+x

5/PL-270 POZIOM 5/PL-270
Thaumiel
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
Identyfikator: SCP-PL-270
bezpieczne
Rime-ice-found-on-summit-cross.jpg

Zdjęcie drewnianego krzyża znalezionego w pobliżu wyjścia z SCP-PL-270.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wokół SCP-PL-270 wyznaczona jest strefa wykluczenia o średnicy 1 km, która oznaczona jest tabliczkami informującymi o zasypanym systemie lodowych jaskiń idących w głąb ziemi. Zespoły naukowe stacjonujące na Antarktydzie mają otrzymać zmienione obszary prowadzenia badań, aby unikały zbliżania się do wejścia anomalii.

Każdy zespół badawczy ma być wyposażony w płyn Lugola z odpowiednią ilością dla każdego uczestniczącego w misji, a także mierniki Geigera. W przypadku wystąpienia objawów choroby popromiennej na obszarze SCP-PL-270, niezwłoczne jest przerwanie zadania i powrócenie do Ośrodka 458.

Sygnały radiowe dobiegające z wnętrza SCP-PL-270 mają być zagłuszane, aby zapobiec przypadkowemu odkryciu podmiotu.

Opis: SCP-PL-270 jest przejściem międzywymiarowym znajdującym się przy brzegu jeziora Wostok na Antarktydzie, które prowadzi do wymiaru Sheol-1C3. Rzeczywistość składa się z górzystego, pokrytego śniegiem1 obszaru z okazjonalnymi dużymi zlodowaceniami w postaci sześciennych lodowców. Śnieg zdaje się pozostawać w stałej ilości, a także jest niewrażliwy na zmianę stanu skupienia, mimo składania się z wyłącznie wody.

Z SCP-PL-270 stale nadawany jest sygnał radiowy SOS, jednak jego źródło i pochodzenie nie zostały określone. Dzięki temu faktowi ustalono, że na przestrzeni czasu w wymiarze musiało istnieć inteligentne życie, które byłoby w stanie go nadać, a także mogłoby znać ludzką mowę. Trwa śledztwo w sprawie potencjalnego występowania człowieka w Sheol-1C3.

Dodatek PL-270/01: Obiekty pozyskane podczas eksploracji

Dnia 23.05.2017 roku, do SCP-PL-270 wysłane zostało MFO Theta-12 ("Frost Walkers"), aby przeprowadzić misję eksploracyjną po wymiarze Sheol-1C3 i zlokalizować potencjalne źródło sygnału radiowego. Ze względu na wykrycie promieniowania jonizującego, natychmiast przerwano misję i wysłano zdalnie sterowanego drona, aby dokonał pomiaru radiacji i oszacował możliwość wysłania osobowej załogi. Po stwierdzeniu niestwarzającego dużego ryzyka zakresu promieniowania dla człowieka, misja została wznowiona.

Odnotowany Obiekt: Drewniany krzyż łaciński

Opis: Krzyż znaleziony przy wejściu do Sheol-1C3 był mocno oszroniony z jednej strony, przedstawiając tym częstość zamieci lub jej czas trwania. Krzyż zawiera na sobie wypalony napis "Niech Bóg cię prowadzi. Znajdź nas.", przypuszcza się, że został wykonany przy pomocy lutownicy.

Notatki: Sam krzyż i apostrofa w napisie sugerują, że cywilizacja Sheol-1C3 dokonała w pewnym momencie historii przełomu kulturowego, tworząc pojęcie religii, która ponadto jest zbliżona do wiary chrześcijańskiej z rzeczywistości podstawowej.

Odnotowany Obiekt: Połamane, spalone drzewa z gatunku Pinus contorta (Sosna wydmowa)

Opis: Sosny wydmowe zdawały się być obalone przez potężny podmuch gorącego wiatru, który najpewniej odpowiadał za zwęglenie ich, wywołując pożar w ich zagajniku.

Notatki: Brak.

Odnotowany Obiekt: Kolorowe osobniki Cyanobacteria (Cyjanobakterie) w zamarzniętym jeziorze

Opis: Cyjanobakterie w zamarzniętym jeziorze tworzyły efekt pryzmatyczny od koloru żółtego do błękitnego.

Notatki: Podobny efekt zauważono w Grand Prismatic Spring.

Odnotowany Obiekt: Zamarznięte w lodowcu kości

Opis: Na dystansie 5 km od SCP-PL-270 znaleziony został lodowiec, w którym zamarznięte są kości prawdopodobnie mieszkańca Sheol-1C3. Po szerokości znalezionej miednicy można przyjąć, że osobnik był samicą.

Notatki: Mierniki Geigera zaczęły oddawać odczyty po zbadaniu szczątków, sugerując, że szczątki są napromieniowane. Co więcej, patrzenie na nie powodowało wzmożone zmęczenie oczu.

Odnotowany Obiekt: Metalowe kolce

Opis: Z ziemi wystawały metalowe kolce o nieregularnych długościach i średnicach, które ustawione były w różnych kierunkach.

Notatki: Na każdym z kolców wygrawerowany był piktogram świadczący o zagrożeniu promieniotwórczym.

Odnotowany Obiekt: Zamarznięty w lodzie ładunek termojądrowy

Opis: Ładunek zdawał się być skierowana ku ziemi, jednak w czasie spadania została zamrożona.

Notatki: Czubek ładunku od ziemi dzieli warstwa 5 mm lodu.

Odnotowany Obiekt: Metalowe pręty w lodzie

Opis: Pręty o długości 2 m osadzone głęboko w lodzie. Przypominają pręty regulacyjne wykorzystywane w budowie reaktorów jądrowych.

Notatki: Ze względu na krytyczne występowanie promieniowania jonizującego, zdecydowano się nie wydobywać ich z lodu.

Odnotowany Obiekt: Bunkier

Opis: Betonowy bunkier z drzwiami metalowymi, pod którymi leżą zamarznięte zwłoki mężczyzny ubranego w kombinezon przeciwradiacyjny. Sekcja zwłok wykazała, że śmierć nie nastąpiła z powodu gwałtownej utraty ciepła, a przez postrzał w tył głowy z pistoletu o kalibrze 4 mm.

Notatki: Najprawdopodobniej sygnał radiowy dochodzi z wnętrza bunkru, jednak zdecydowano się nie wchodzić przez otrzymaną wiadomość od Rady O5. Obecnie poddawane jest dyskusji możliwość wejścia do bunkru i zbadanie dokładnego źródła sygnału SOS.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported