SCP-PL-271

ocena: +12+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-271 Poziom 5/271
Klasa podmiotu: Bezpieczne Thaumiel

GruenbacherWeissbier.jpg

Nieanomalna butelka piwa przypominająca SCP-PL-271.

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-271 jest obecnie przechowywany w pilnie strzeżonym schowku na obiekty klasy Bezpieczne Ośrodka PL-77. Pomieszczenie, w którym trzymany jest obiekt, musi być wyposażone przynajmniej w dwa stale pracujące Stałe Pływy Czasowe Xyanka/Anastasakos (XACTS). W przypadku awarii jednego z urządzeń, drugie ma zostać przełączone na mocniejsze działanie aż do czasu naprawy. Do obiektu dostęp można uzyskać wyłącznie po zatwierdzeniu przez jednogłośną decyzję Rady Nadzorczej i Komitetu ds. Etyki.

Ze względu na globalny efekt anomalny SCP-PL-271, wszelkie testy badawcze zostały zakazane jednogłośną decyzją Komitetu ds. Etyki. Personel zauważony podczas próby aktywowania obiektu bez wyraźnej zgody ma zostać obezwładniony i przesłuchany pod kątem swoich intencji, a następnie otrzymać stosowną karę zależną od bliskiego zainicjowania Wydarzenia EVELYNN.

W przypadku nieudanego powstrzymania pracownika i dojścia do Wydarzenia EVELYNN, bot internetowy (I/O-MAXIMUS) ma za zadanie przeszukiwać Internet pod względem wzmianek o "nieistniejącym państwie", które niedawno zostało dotknięte przez anomalny efekt SCP-PL-271 i wprowadzić czynnik memetyczny, który wszczepi u obserwatora fałszywe wspomnienia, które będą odzwierciedlać obecny stan polityczno-ekonomiczny danego państwa.

Opis: SCP-PL-271 to brązowa, szklana butelka po napoju alkoholowym z etykietką wskazującą na produkcję przez niemiecki koncern browarniczy Grünbacher. Obiektowi brakuje metalowego kapsla, aczkolwiek pomimo zewnętrznego występowania cieczy w SCP-PL-271, nic się z niego nie wylewa.1 Rozbicie butelki spowoduje, że po chwili odłamki ubitego szkła zrekonstruują jej budowę.

Drugorzędny efekt anomalny SCP-PL-271 aktywuje się, kiedy szyjka butelki zostanie wetknięta w odbyt człowieka.2 W następstwie dojdzie do Wydarzenia EVELYNN, podczas którego w jednym z obecnie istniejących państw dojdzie do rozpadu, przez co powstaną mniejsze niezależne państwa. W trakcie Wydarzenia EVELYNN dochodzi do globalnego Scenariusza Restrukturyzacji Historii Klasy CK, który zmienia lub dodaje nowe wydarzenia będące pośrednim lub bezpośrednim powodem jego rozpadu.

Podczas wystąpienia Wydarzenia EVELYNN nie jest wiadome, które państwo może zostać dotknięte anomalnym efektem SCP-PL-271. Najczęstszymi odnotowanymi przyczynami rozpadów z powodu obiektu są: wybuchy rebelii, wojny domowe, zamach stanu, upadek ekonomiczny. Anomalny efekt zakłada także tworzenie nieistniejących osób, które mogą wykonać wspomniane czynności lub się do nich przyczynić swoim istnieniem.

Dodatek PL-271/01: Odkrycie

Podczas wstępnych procedur cyfryzacji papierowych archiwów z lat 90. XX wieku z Ośrodka Wykluczenia 01, pracownicy odnotowali widoczną rozbieżność w istniejących granicach państw, a tymi znajdującymi się w dokumentacji placówki. Wstępnym przypadkiem był rozpad Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii na sześć niepodległych republik: Socjalistyczną Republikę Bośni i Hercegowiny, Socjalistyczną Republikę Chorwacji, Socjalistyczną Republikę Czarnogóry, Socjalistyczną Republikę Macedonii, Socjalistyczną Republikę Serbii i Socjalistyczną Republikę Słowenii.

Skany globalne wskazały, że SCP-PL-271, który znajdował się w osobistej kolekcji niejakiego Mirana Ristovskiego, serbskiego kolekcjonera ozdobnego szkła i szklanych antyków, przejawiał dużą częstotliwość cząsteczek Blaira-Xyanka.3 Na miejsce zostało wysłane MFO Lotta-45 ("Glass Cannon"), które zostało wysłane do jego mieszkania, aby pozyskać obiekt. Po skontaktowaniu się z mężczyzną i jego przesłuchaniu stwierdził, że "odnalazł powód rozpadu Jugosławii i dodał go do swojej kolekcji szkieł". Opowiedział całą historię obiektu i sposób, w jaki został użyty do dokonania przemian ustrojowych w dawnym kraju. Po odebraniu SCP-PL-271 Ristovskiemu, podano mu środki amnezyjne Klasy A.

Dodatek PL-271/02: Log aktywności obiektu

Poniżej znajduje się log, w którym odnotowane zostały godne uwagi zmiany w historii ludzkości i Ziemi, uwzględniając zarówno testy przeprowadzone przez Fundację i wykonane przez osoby przed pozyskaniem SCP-PL-271. Informacje po zmianach dokonanych przez Fundację zostały potwierdzone przez wszystkie Ośrodki Wykluczenia.

Państwo Wywołana Wstępna Przyczyna Rozpadu Powstałe Państwa
Jugosławia Umieszczenie rozbitej butelki w odbycie Đorđe Martinović'a w wyniku ataku na mężczyznę przez dwóch Albańczyków. Pomimo zeznania mężczyzny, że dokonał tego dla zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych, duża część polityków nacjonalistycznych wykorzystało to do prowadzenia ataków na ludności albańskiej, która zamieszkiwała tereny Kosowa. Przyczyniło się to do zawezwania do zniesienia autonomii Kosowa ze względu na fakt, że w kulturze serbskiej umieszczanie czegokolwiek w odbycie jest kojarzone z praktykami nabijania ofiar na pal Serbów przez wojska Imperium Osmańskiego. Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia, Serbia, Słowenia.
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich (ZSRR) Stworzenie bytu, który nazywany był Michaiłem Gorbaczowem. Po jego przejęciu władzy nad Związkiem Radzieckim rozpoczął swój okres reform, jednak przez nacisk radykałów, na których czele stanął Borys Jelcyn, wymuszone zostało szybsze przeprowadzenie zmian gospodarczych. W wyniku tego Walentin Pawłow ogłosił pucz moskiewski, jednak okazał się być nieudany i związek opuściło wiele republik. Samo ZSRR ogłosiło swoje rozwiązanie w dniu 26 grudnia 1991 roku. Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Estonia, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina i Uzbekistan.
Imperium Dewitów Rozpoczęcie powstania klasy niewolniczej, na którego czele stanął Wielki Karcysta Ion, prawdopodobny przywódca GoI-028 ("Sarkicyzm"). Wraz z innymi niewolnikami rozpoczął rzeź Dew, skupiając się wyłącznie na szlachcie. Powstanie zostało okrzyknięte "Nocą wielu krzykliwych świateł", gdyż Ion kazał podpalić każdą posiadłość szlachecką, a właścicieli nabić na kościste pale. Przez brutalność wydarzeń z nocy i osłabieniu granic przez wysłanie wojsk do stolicy, sąsiednie narody zdecydowały się złupić i zagarnąć znaczną część terenów Imperium Dewitów, pozostawiając jedynie skrawek terenu. Dewastan
Królestwo Alagaddy4 Obalenie króla Alagaddy i jego końcowe powieszenie. Po skazaniu Króla przez zakazane księgi skradzione z Biblioteki Wędrowca, mentalność monarchy została zachwiana, a wraz z tym jego lud zaczęła nękać plaga w postaci wiedzy, której nie mogli pozyskać. Mieszkańcy dworu uznali Króla za ziarno tego zepsucia i zdecydowali się go powiesić. Przypuszcza się, że obszar, na którym znajdowało się królestwo zostało wyniesione z obecnej rzeczywistości do innej przez ilość klątw, jaka została wniesiona na teren dworu. Obszar stał się zalewem, który jest obecnie znany jako Morze Czarne. Fundacja obecnie utrzymuje historię przykrywkową, że zalew jest pozostałością po dawnym Morzu Sarmackim.

Dodatek PL-271/03: Incydent "RED PENTAGRAM"

Dnia 25.09.2010 roku, po Eksperymencie #30 doszło do kolejnego Wydarzenia EVELYNN, jednak zamiast dotknąć którykolwiek z krajów, wpłynął na strukturę Fundacji, przez co powstały dwie Organizacje znane w anomalnym świecie jako Rebelia Chaosu i Globalna Koalicja Okultystyczna (GOC). Znaczna część personelu została przyłączona w szeregi tych GoI przez zmianę w rzeczywistości. Komitet ds. Etyki ogłosił ogólny zakaz przeprowadzania eksperymentów z udziałem obiektu i zarządził aktualizację Czynności Przechowawczych. Poniżej znajduje notatka O5-1, która została rozesłana do pozostałych Nadzorców, za wyjątkiem O5-6 i O5-11.

Nadzorcy,

Przechodzimy obecnie powikłania Scenariusza Restrukturyzacji Historii Klasy CK poziomu V. SCP-PL-271 uznał nas za naród i wpłynął na naszą strukturę organizacji i wspomnienia. Potencjalna hipoteza zakłada, że przez nasze znajdowanie się w każdym zakątku Ziemi i naszą administrację. Anomalia mogła uznać, że stanowimy jako Rada Nadzorcza pełną władzę nad całą planetą, a nasze placówki były wyznacznikami granic naszego "terytorium". Liczę, że żadne z was nie uzna tego za komplement i wyciągnie z tego wnioski.

Powodem, dla którego nie wysłałem tej wiadomości do byłych O5-6 i -11 jest to, że stanowisko Szóstki "Weterana" było zajęte przez Dorothy Camille Fine, która w tej wersji historii jest szefową GOC i posługuje się pseudonimem D.C Al Fine. Nie wykazała do dzisiaj jeszcze żadnego antagonistycznego podejścia do Fundacji, więc mamy czas na zawarcie "dawnego pokoju". To przykre, że przez naszą głupotę nasza przyjaciółka odwróciła się od nas. Natomiast co do stanowiska Jedenastki "Technika" objętego przez Maksymiliana Silnickiego, on wraz z naszym MFO Alfa-1 ("Red Right Hand") stworzyli Organizację, która jest nam od lat wroga. Nie wiemy, czy od zawsze coś złego planował, jednak posiadamy informacje, że jest kim określanym jako Inżynier w szeregach Rebelii.

W dniu incydentu byłem Ośrodku Wykluczenia 01 i najwidoczniej pozostanę tam jeszcze, żeby sprawdzić pozostałe wyniki, jakie ma dla nas tamtejszy wydział badań. Może się równie dobrze okazać, że nigdy wcześniej nie istniałem, a dawny O5-1 zajmuje się zwierzątkami gdzieś na zachodzie Stanów Zjednoczonych. Spodziewajcie się wkrótce wiadomości ode mnie z plikami. Mam projekt, który będziemy musieli przegłosować nad wprowadzeniem obowiązkowych XACTS w każdej placówce, gdyż mimo wielu wpadek to my odpowiadamy za ten świat i to my na niego wpływamy.

Przechowywać. Zabezpieczać. Chronić.

O5-1 "Przewodniczący"

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported