SCP-PL-288

ocena: +20+x
Identyfikator podmiotu: SCP-PL-288 Poziom 2/288
Klasa podmiotu: Bezpieczne Zastrzeżone

karta.jpg

Jedna z kart SCP-PL-288

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-288 ma być trzymany w oddzielnej szafce przechowawczej w przydzielonej placówce. Ze względu na nieprzewidywalne efekty niektórych kart testy podmiotu mogą odbywać się wyłącznie w całkowicie odizolowanych pomieszczeniach.

Opis: SCP-PL-288 to gra karciana o tytule "Polityka", na którą składa się zestaw 61 kart, instrukcja i małe, białe, kartonowe pudełko. Karty podzielone są na trzy rodzaje, karty białe i karty zielone w ilości po 30 kart i jedną kartę tematu.

Karty białe to karty, które każdy z graczy może użyć podczas rozgrywki i są one albo ofensywne, albo defensywne. Treść kart białych ujawnia się dopiero podczas rozgrywki, poza nią są to wyłącznie całkowicie, białe, puste karty. Karty zielone służą graczom jako punkty zdrowia. A karta tematu jest głównym tematem rozgrywki.

Gra rozpoczyna się, gdy graczom zostanie rozdane po 10 kart białych i zielonych, a między graczami położona zostanie karta tematu. W tym momencie na wszystkich kartach pojawią się ich treści, a na karcie tematu motyw rozgrywki. Motywem gry zawsze jest temat, wobec którego gracze mają znacznie odmienne opinie, zazwyczaj sięgający tematów politycznych, gospodarczych lub społecznych.

Podczas rozgrywki celem graczy jest rozmowa na temat z karty tematu, do pomocy mogą używać również przydzielonych im białych kart, których używanie powoduje różnorakie anomalne efekty. Każda biała karta, lub dobrze skonstruowany, merytoryczny argument powodują demanifestację jednej z zielonych kart przeciwnika. Gdy danemu graczowi skończą się zielone karty przegrywa on.

Podczas rozgrywki zauważane są podniesione poziomu agresji i poddenerwowania u graczy, nierzadko prowadzące do przemocy. Każda zakończona dotychczas gra skutkowała wyłącznie w utwierdzeniu gracza w tym, że jego opinia na dany temat jest słuszna, a każdy kto się z nim nie zgadza jest mniej inteligentny od niego.

Dodatek 1: Przykładowe karty

Nazwa karty: Chochoł
Działanie karty: Gracz przeciwny zostaje obrzucony losową ilością kopii książki "Wesele", Stanisława Wyspiańskiego, po czym traci jedną zieloną kartę.

Nazwa karty: Twierdza
Działanie karty: Pomiędzy graczami manifestuje się miniaturowy mur, mur pozostaje do końca gry.

Nazwa karty: Wisienki
Działanie karty: Przed graczem manifestuje się kosz z wiśniami, każda niedojrzała lub zepsuta wiśnia, którą znajdzie gracz powoduje utratę zielonej karty przez przeciwnika.

Nazwa karty: Brzytwa
Działanie karty: Gracz przeciwny traci zarost, jeśli go ma traci jedną zieloną kartę, jeśli nie, to gracz używający traci zieloną kartę.

Nazwa karty: Źródło?
Działanie karty: Na gracza przeciwnego wylewa się około 3 litrów zimnej wody, po czym traci on zieloną kartę.

Nazwa karty: Sam to wymyśliłem
Działanie karty: Na gracza przeciwnego wylewa się około 4 litrów zimnej wody, po czym traci on zieloną kartę. Karty tej można użyć tylko jeśli wcześniej użyta była karta Źródło.

Nazwa karty: Dowody i badania
Działanie karty: Przed graczem przeciwnym pojawiają się stosy grubych książek, których łączna ilość słów zawsze przekracza kilka milionów, po czym traci jedną zieloną kartę. Pojawiające się książki, to takie, których gracz używający karty nigdy nie przeczytał.

Nazwa karty: Agrokulturalny marksizm filozoficzny
Działanie karty: Gracz przeciwny do końca gry doświadcza halucynacji słuchowych, na które składają się bezsensowne słowa i zdania, po czym traci jedną zieloną kartę. Przykładowe halucynacje to: "realistycznoempirystyczny rekord argumentacji", "laserowa brzytwa Einsteina", lub "Komunizm".

Dodatek 2: Dokument

Na drugiej stronie instrukcji SCP-PL-288 znajduje się poniższy tekst.

Witajcie drogie dzieci, Doktor Wondertainment prezentuje Wam najnowszą, najprzewspanialszą grę jakiej jeszcze nie widzieliście!

Czy odrzuciłeś racjonalność i zamknąłeś się na fakty, zamykając się we własnej bańce ideologicznej wmawiającej Ci że najważniejsze wartości są pod atakiem wrogich sił kiedy nic się nie dzieje? Czy Twoja ideologia nie prowadzi do niczego innego niż do wypalenia z braku możliwości pokonania złych sił i ostatecznie osobistej frustracji i nieszczęścia? Czy nie rozumiesz niczego co było wyżej napisane? Jeśli tak, to "Polityka" to gra właśnie dla Ciebie!

Teraz możesz pokazać każdemu, że jesteś już dorosłym obywatelem, który interesuje się sprawami społecznymi i najnowszymi wydarzeniami na scenie geopolitycznej!

Nie martw się jeśli Twoje poglądy są uważane za zbyt radykalne przez całe myślące społeczeństwo, jeśli twierdzą, że doprowadzą do katastrofy to ich możliwości intelektualne są po prostu ograniczone! A to właśnie radykalni gracze są najgłośniejsi w "Polityce"!

Dr Wondertainment nie odpowiada za szkody wynikłe z niepoprawnego użytkowania produktu. Produkt nieodpowiedni dla dzieci powyżej 14 roku życia.

Fundacja skontaktowała się z Doktorem Wondertainment i zapytała o stworzenie SCP-PL-288, Doktor zaprzeczył jakiejkolwiek wiedzy o istnieniu podmiotu. Poszukiwania twórcy SCP-PL-288 trwają.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported