SCP-PL-294

ocena: +15+x

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-294 Poziom 3/294
Klasa podmiotu: Bezpieczne Tajne

Specjalne Czynności Przechowawcze: Szyb prowadzący do SCP-PL-294 ma zostać zamknięty pod historią przykrywkową o możliwości zawalenia się stropu. Osadzeni agenci Fundacji w firmie eksploatującej obszar kopalni mają ingerować w plany wydobywania, aby uniknąć postronnego odkrycia podmiotu.

Opis: SCP-PL-294 to kamienne drzwi o wymiarach 210 cm × 50 cm odkryte w jednym z szybów w kopalni wapienia niedaleko Krzeszowic, Polska. Zlokalizowane są na wysokości ok. 200 m p.p.m. i 1,5 km od windy górniczej na poziomie 3 kopalni. Do drzwi wwiercona została mosiężna tabliczka z napisem:

"UWAGA! NIEBEZPIECZEŃSTWO! NIE IDŹ DALEJ!"

Anomalne właściwości objawiają się tym, że niemożliwe jest otwarcie ich w standardowy sposób, jak w przypadku nieanomalnych drzwi. Mimo posiadania klamki i podjęcia za jej pomocą próby otwarcia SCP-PL-294, obiekt nie otworzy się. Próby uszkodzenia SCP-PL-294 zawiodły.

Dodatek PL-294.01: Eksploracja i próby otwarcia drzwi

Dnia 23 października 2016 roku, do SCP-PL-294 został wysłany trzyosobowy zespół eksploracyjny,1 w celu otworzenia drzwi i potencjalnego przeszukania miejsca, jakie znajdowało za nimi. Oddział zaopatrzony został w sprzęt badawczy, sprzęt górniczy, latarki i racje żywnościowe, które starczyć miały na dwa dni, a w przypadku wyczerpania ich, ekipa miała zawrócić. Poniżej znajduje się log z misji eksploracyjnej.

PRZEJŚCIE PIERWSZE

Odkryty Sposób Przejścia: Zespół zbadał SCP-PL-294 i odkrył, że obiekt został zapieczętowany pieczęcią konceptualną. Fundacyjny Departament Taumaturgii opracował zaklęcie konceptualne, które po wypowiedzeniu otworzyły drzwi. Treść zaklęcia brzmiała następująco: "Proszę, otwórz się."

Zawartość za Drzwiami: 500-metrowy tunel górniczy, który kończył się identycznymi kamiennymi drzwiami, instancją SCP-PL-294-1 z podobną mosiężną tabliczką z napisem:

"ZAWRÓĆ, JEŻELI ŻYCIE CI MIŁE"

PRZEJŚCIE DRUGIE

Odkryty Sposób Przejścia: Zespół przebył dystans 500 metrów w przeciągu 10 minut i natrafił na SCP-PL-294-1. Po chwilowej analizie drzwi, Maria Andrzejczak-Stritz i Wojciech Stritz przeniknęli przez nie, pojawiając się po drugiej stronie przejścia. Jak później wykazano, wspomniane osoby szczerze chciały dostać się do wnętrza SCP-PL-294, co pozwoliło im na przejście przez drzwi; Nikodem Wierzbicki nie był w stanie przejść przez nie, gdyż w tamtym momencie "chciał tylko odbębnić swoją robotę".

Zawartość za Drzwiami: Kilometrowy tunel górniczy, który podobnie kończył się kolejną instancją SCP-PL-294-2. Przy niej znaleziono także mosiężną tabliczkę z tekstem:

"PROSZĘ, NIE IDŹ DALEJ. NIE RÓB TEGO."

PRZEJŚCIE TRZECIE

Odkryty Sposób Przejścia: Zespół doszedł do kolejnej iteracji SCP-PL-294 w czasie 20 minut, zatrzymując się w wielu momentach, aby nasłuchiwać "niepokojącego i nieznanego odgłosu", który wydobywał się z końca tunelu. Według relacji państwa Stritzów, odgłos przypominał szlochanie i pociąganie nosem. Po napotkaniu SCP-PL-294, oddział przebadał drzwi i doszedł do wniosku, że jedynym sposobem na przejście przez drzwi jest okazanie czułości i zrozumienia drzwiom. Po wykonaniu tych czynności, zespół przeszedł przez drzwi.

Zawartość za Drzwiami: 750-metrowy tunel górniczy, który podobnie jak inne iteracje posiadał na końcu kolejną instancję SCP-PL-294-3 i mosiężną tabliczkę z napisem:

"WSZYSTKO W PORZĄDKU, NIC SIĘ NIE STAŁO."

PRZEJŚCIE CZWARTE

Odkryty Sposób Przejścia: Zespół przyspieszył, gdyż poczuł, że są blisko rzeczywistego wnętrza SCP-PL-294, przez co dotarli w 7 minut do drzwi. Po standardowej inspekcji, postanowili skontaktować się z operatorem Fundacji, aby ten skontaktował się z Departamentem Noosfery. SCP-PL-294-3 otworzyły się, kiedy personel ww. wydziału zastąpił koncept samotności z konceptami ciepła, przyjaciół i wsparcia. Wykorzystano do tego ZNPP-04 (Zmieniacz Noosferycznych Pojęć Powella), który zadziałał na lokalną noosferę wokół SCP-PL-294-3, w której znajdował się zespół eksploracyjny.

Zawartość za Drzwiami: 2 metrowy korytarz, który zakończony był ośmiostopniowymi schodami prowadzącymi w dół do drewnianych i otwartych drzwi. Nie znaleziono żadnej tabliczki.

PRZEJŚCIE PIĄTE

Zawartość za Drzwiami: Za drewnianymi drzwiami znajdowało się ciemne, kuliste pomieszczenie, na środku którego znajdowywało się drewniane krzesło z siedzącym na nim młodym humanoidem ubranym w czarny garnitur i porcelanową maskę przedstawiającą wyraz uśmiechu.

Z każdą próbą zbliżenia się do niego można było usłyszeć "Zostawcie mnie", "Nic mi nie jest", "Poradzę sobie" i inne podobne zdania, które miały na celu przekonać oddział do opuszczenia siedzącego podmiotu.

Kiedy Maria Andrzejczak-Stritz podeszła i zdjęła maskę z twarzy bytu, zaczął płakać. Natychmiast zaprzestał, kiedy państwo Stritz objęli humanoida, po czym usłyszeli ciche "Przepraszam".

Dodatek PL-294.02: Odkrycie

SCP-PL-294 został odkryty dnia 6 października 2016 roku, podczas poszukiwania siedemnastoletniego Marka Stritza, który według relacji jego rodziców "nie wrócił do domu po powrocie do szkoły". Rodzice chłopca sugerują, że ucieczka mogła być spowodowana jego problemami społecznymi w komunikacji z rówieśnikami w szkole. Natychmiast została zawiadomiona policja, która wszczęła śledztwo poszukiwania chłopaka na pobliskim terenie, do którego należała kopalnia z SCP-PL-294.

Wstępnie odrzucono kopalnię wapienia jako potencjalną kryjówkę Marka, jednak po upływie 3-dniowych, bezowocnych poszukiwań postanowiono sprawdzić zakład. Funkcjonariuszy policji do SCP-PL-294 doprowadziły ślady krwi, które wyschły na wapiennej podłodze. Osadzony agent Fundacji w Komendzie Policji Miejskiej w Krzeszowicach po doniesieniu o "niepasujących do reszty otoczenia i niemożliwych do otwarcia drzwiach" postanowił zainterweniować, informując służby Fundacji o możliwej anomalii.

Wszystkim świadkom zdarzenia odkrycia obiektu podano środki amnezyjne klasy A i zakończono poszukiwania pod pretekstem znalezienia ciała chłopca pod zawalonym stropem tunelu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported