SCP-PL-295
ocena: +9+x


Identyfikator podmiotu: SCP-PL-295

Klasa podmiotu: Keter

Specjalne Czynności Przechowawcze: SCP-PL-295 należy przechowywać wyłącznie na terenie Strefy PL-34 w desygnowanym pomieszczeniu przechowawczym w formie zamkniętego prostopadłościanu o wielkości 50 [cm] x 50 [cm] x 50 [cm] z dowolnego trwałego, nieprzeźroczystego materiału. Wszelka dokumentacja dźwiękowa, filmowa lub fotograficzna Strefy PL-34 jest ściśle zabroniona. Inspekcje Strefy PL-34 są wyłącznie dozwolone poprzez sprawozdania oraz wizyty zaufanych jednostek Fundacji. Żaden ośrodek Fundacji, który nie zawiera już SCP-PL-295 nie może posiadać więcej niż 300 rodzajów anomalnych grzybów. W wypadku manifestacji anomalii w kompleksie budowlanym innym niż Strefa PL-34 neutralizacja wszystkich nowych instancji anomalii posiada najwyższy priorytet.

Opis: SCP-PL-295 to niezidentyfikowany grzyb workowy z podkrólestwa Dikarya o budowie strzępkowej, kapeluszu dużej wielkości wąchającej się pomiędzy 7-12 [cm] i białej blaszce. Trzon anomalii wacha się pomiędzy wysokością 9 [cm] i 39 [cm]. Podmiot jest wydrążony od środka, co oznacza absolutny brak miąższu. Miejsce przechowania oraz wygląd zarodników nie zostało jeszcze potwierdzone. Podmiot nie wymaga gleby, oświetlenia lub składników odżywczych do przeżycia. Podmiot jest zawsze świadomy liczby aktualnie niezneutralizowanych instancji obiektu. W wypadku, w którym pozostanie wyłącznie jedna instancja anomalii, dany grzyb aktywuje system bezpieczeństwa i automatycznej konserwacji niepozwalający na wykonanie jakichkolwiek obrażeń na przedmiocie. Przedmiot jest w stanie dojrzeć ze stanu zarodnika do dojrzałości poniżej godziny.

Obiekt natychmiastowo wyrasta w ośrodkach, które posiadają więcej niż 300 rodzajów anomalnych grzybów. Co obiekt uznaje za jeden kompleks, a jako dwa oddzielne budynki nie zostało sprecyzowane w związku z problematyczną naturą anomalii.

W wypadku, gdy obiekt zostanie zaobserwowany poza budynkiem, w którym przedmiot jest aktualnie zlokalizowany, zarodniki przedmiotu ulegną manifestacji w ośrodku, który przekroczył ten limit. Następnie przedmiot zacznie proces błyskawicznego rozmnażania, wydając na świat ok. 390 zarodników na godzinę.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported