SCP-PL-299

ocena: +32+x
Identyfikator #: SCP-PL-299 Poziom 3/299
Klasa podmiotu Euclid Tajne

feuhzxq.png

Kiosk „Ruch” w Gdańsku, do którego comiesięcznie dostarczane jest SCP-PL-299.


Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie instancje SCP-PL-299, należy przechowywać w szafce, do której dostęp można uzyskać jedynie za pozwoleniem, dwóch starszych naukowców z poziomem bezpieczeństwa 4 (Ściśle Tajne).

Obiekt cotygodniowo jest zdrapywany, po pierwotnym upewnieniu się, że obiekt nie posiada kodu zawierającego 3 siódemek poprzez naświetlenie karty. Zaleca się zdrapanie 4 pomyślnych kart, by uzyskać zadowalającą sumę pieniężną.1 Karty, które nie zawierają 3 identycznych owoców, mogą zostać wyrzucone, jako iż nie przedstawiają żadnej wartości badawczej lub ekonomicznej, ze względu na brak właściwości anomalnych.

Niedozwolone jest zdrapywanie kart, zawierających 3 siódemki, chyba że w celach testowych.

Nie należy interweniować w cyklu instancji SCP-PL-299-A jako, iż są one samowystarczalne i próba zatrzymania ich, zakończy się ich dematerializacją w miejscu publicznym.

Do wszystkich kiosków „Ruch” comiesięcznie, zaraz po dostawie SCP-PL-299, mają przychodzić agenci Fundacji, którzy zarekwirują cały zestaw anomalii i podadzą sprzedawcom kiosku preparat amnezyjny klasy A.

Opis: SCP-PL-299 to fioletowa „zdrapka” o wielkości 7 cm x 5 cm, z zasłoniętym kodem nazwana „Powrót”. Karta jako kodu używa piktogramów owoców (pomarańcza, banan, arbuz, cytryna, jabłko) i pozłacanego numeru 7. Gdy osoba, która zdrapie powierzchnie karty, uzyska 3 identyczne owoce, na konto danej osoby, zostanie przesłana nagroda pieniężna o wartości 299 000 zł. Jeżeli dana osoba nie ma konta bankowego, pieniądze się zmaterializują w aktualnie nieobserwowanym miejscu najbliżej wygranego. Pieniądze te będą nadane od losowego rodzaju aktualnie sprzedawanej zdrapki jak np. Lotek, Super 7, Gra o milion itp.

Obiekt zostaje przywożony co miesiąc ciężarówką, do wszystkich kiosków „Ruch” poprzez SCP-PL-299-A - humanoidalne istoty, ubrane w standardowy uniform wymagany do tej pracy, które po pomyślnej dostawie, do wybranego kiosku, gdy znajdą się ok. 2 km od budynku, dematerializują się razem z ciężarówką i pojawiają dopiero za miesiąc, w aktualnie nieobserwowanym miejscu, z nową dostawą SCP-PL-299.

Próba zatrzymania SCP-PL-299-A podczas, gdy ta instancja jest w trakcie dostawy anomalii lub przebywa w ciężarówce sprawi, że obiekt się zdematerializuje szybciej i niezależnie od tego, czy jest aktualnie oglądany, czy nie.2

Potwierdzone zostało, że SCP-PL-299-A nie są zatrudnionym personelem w dostawie obiektów do kiosków „Ruch” i obiekty SCP-PL-299 nie są przedmiotem, które były zamierzone do sprzedaży w tym przedsiębiorstwie.


EKSPERYMENT SCP-PL-299-1Cel eksperymentu: Lepsze zrozumienie procesu dematerializacji podmiotów, które odkryły trzy siódemki jako kod SCP-PL-299.

Hipoteza: Cyfra 7, jest w wielu kulturach uważana za liczbę szczęśliwą, więc najprawdopodobniej posiada ona efekty pozytywne, które są jeszcze niezrozumiane.


«ROZPOCZĘCIE EKSPERYMENTU»


Do ciała D-20006 została podpięta kamera, mikrofon oraz odbiornik GPS, by zrozumieć, co się dzieje po dematerializacji instancji. Świadkiem eksperymentu jest młodszy naukowiec Dr H█████.

Dr B█████: D-20006 podejdź, proszę do stołu i zdrap kartę przed tobą.

D-20006: A co wygram w tej kumulacji lotto?

Dr B█████: Zdrap tę kartę i nie dyskutuj.

D-20006 łapie się prawą ręką za pośladki

D-20006: Zdrapcie mi to kurwa, zobaczymy jaką nagrodę dostaniecie!

Dr B█████: D-20006, jak nie zdrapiesz tej karty, zostaniesz znowu oddany do izolatki.

D-20006 podchodzi do SCP-PL-299 i zaczyna zdrapywać obiekt, monetą o wartości 2 złote, również mu przydzieloną. Przed eksperymentem potwierdzono, że karta zawiera 3 siódemki.

D-20006: Ta, ta doktorze, tacy jak wy to zawsze jesteście mocni w gębie, a słabi w gaciach, gadaj sobie, ale ja jakbym był na twoim miejscu, to myślałbym o emeryturze, bo jak naślę na ciebie chłopaków, to do końca życia będziesz myślał dwa razy przed kucnięciem po mydł-

D-20006, znika po odkryciu 3 siódemek na SCP-PL-299. Sygnał odbiornika GPS został zgubiony, a kamera i mikrofon, który testujący na sobie posiadał, nie zostały odzyskane.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported