SCP-PL-301


ocena: +22+x
Identyfikator podmiotu: SCP-PL-301 Poziom 4/301
Klasa podmiotu: Keter Tajne

S%C5%82upsk-Nadrzecze_panorama.jpg

Zdjęcie SCP-PL-301-A wykonane przy użyciu drona z zamontowanym aparatem.


Specjalne Czynności Przechowawcze: Na granicy SCP-PL-301-A ustawione zostały znaki ostrzegawcze zakazujące wstępu do miasta. Drogi prowadzące do obiektu mają zostać odgrodzone a transport kolejowy wstrzymany. Dookoła miasta wykopane zostały też tunele uniemożliwiające zwierzętom wejście do środka. Fundacyjni agenci monitorują wszystkie inne możliwe drogi wejścia do miasta.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się cząstek SCP-PL-301-A drogą wodną, rzeka Słupia ma być wysuszona pod pretekstem zanieczyszczenia metalami ciężkimi.

Opis: SCP-PL-301 to fenomen zagięcia czasoprzestrzeni obejmujący miasto Słupsk1 w województwie pomorskim.

Po przekroczeniu granicy SCP-PL-301-A, wykrzywienia rzeczywistości powodują utrudnienie wyjścia poza jego obręby. Środki transportu wykonujące celowy ruch w stronę przeciwną od Słupska same zmieniają trasę na taką, która prowadzi z powrotem do miejscowości. Osoby przy samodzielnej próbie opuszczenia miasta wchodzą w stan podobny do katatonii przez około minutę, po czym od razu oddalają się od granicy. Jeżeli osoba zostanie siłą wyprowadzona poza obręby SCP-PL-301-A zaczyna wykazywać chęć powrotu, a po przekroczeniu granicy jakiegokolwiek miasta większego lub takiej samej wielkości co SCP-PL-301-A zostanie do niego ponownie przeniesiona.

Podmioty przebywające w mieście przez ponad siedem dni wykazują awersję do opuszczania jego terenów, która regularnie pogłębia się — w większości przypadków już po dwóch tygodniach występuje pełna niemożność do podjęcia prób przejścia przez granicę. U podmiotów przebywających na terenie Słupska przez okres od jednego miesiąca do jednego roku zaczyna pojawiać się zastąpienie przez SCP-PL-301-A jakichkolwiek miejscowości pojawiających się we wspomnieniach podmiotu.

Dodatek 301-1: Przesłuchania:

17.04.2002 na forum Parawatch rozpoczęty został wątek, w którym mieszkańcy małych miejscowości w gminie Słupsk2 dzielili się swoimi niepokojami dotyczącymi miasta. Kilku użytkowników znaleziono oraz przesłuchano pod pretekstem wywiadu prowadzonego do magazynu o tematyce paranormalnej.

Dodatek 301-2: MFO Gamma-22 "Gryfobójcy" zostało wysłane na misję obok granicy SCP-PL-301-A, aby mogli pozyskać próbki gleby z jego terenów.

[POCZĄTEK LOGU]

[Agenci Ryszard Kucharski, Oskar Przybysz, oraz Jagoda Siwek wychodzą z samochodu i wyjmują z bagażnika laski glebowe i plastikowe pojemniki. Powoli podchodzą w stronę granicy SCP-PL-301-A, oznaczonej białą taśmą przymocowaną do małej wielkości prętów.]

25030287296_ab5cbe7531_b.jpg

MFO Gamma-22 "Gryfobójcy" na granicy SCP-PL-301-A.

Agent Siwek: I co chłopaki, już pierwsza misja.

Agent Kucharski: Nie cykacie się?

Agent Przybysz: Cykać to się będzie Nazwisko jak zobaczy 5 ton ziemi przed drzwiami do laboratorium.

Agent Siwek: No weź, aż tyle chyba mu nie potrzeba!

Agent Przybysz: Lepiej mieć za dużo niż za mało.

Agent Siwek: Ta, a jak okaże się, że w tej ziemi jest jakieś uśpione anomalne AIDS, to wszystko będzie na nas.

Agent Kucharski: On żartował, geniuszko.

Agent Siwek: Nie ma tutaj nic śmiesznego, chciałbyś pójść do pracy i mieć 5 ton gleby z Słupska przed drzwiami?

Agent Kucharski: Są ludzie, którzy mają tak codziennie, i nie czują się z tym źle.

Agent Siwek: …No dobra, to akurat było zabawne.

Agent Kucharski: Szczerze, myślałem że moja pierwsza misja będzie wyglądać trochę inaczej. Chciałem strzelać do potworów, a nie kopać w ziemi.

Agent Przybysz: Trzeba było nie iść na geologię, idioto.

Agent Kucharski: Zamknij się, lubię kamienie, okej?

Agent Przybysz: To w takim razie ty też się zamknij i grzecznie grzeb w ziemi.

[Agenci Kucharski i Siwek wbijają swoje laski glebowe w ziemię, Przybysz siedzi obok nich i pilnuję reszty sprzętu.]

Agent Siwek: Hej mały Dicku, jak się czujesz z tym, że to jedyna sytuacja, w której możesz pochwalić się dużą laską?

Agent Kucharski: O Jezu, żarty o siurze, padam ze śmiechu. Szczyt komedii, naprawdę—

[Podczas pobierania próbki ziemia, w którą wbita została laska, gwałtownie napina się. Przyrząd wypada z ręki Agenta Kucharskiego i ląduje po drugiej stronie oznakowanej granicy SCP-PL-301-A.]

Agent Kucharski: Kurwa.

Agent Przybysz: Nie wyzywaj Jadzi, nic ci nie zrobiła.

Agent Kucharski: Nie, idioto. Patrz.

Agent Przybysz: …Wypadła ci laska?

Agent Siwek: Nie, wyrwało mu ją.

[Agent Siwek w pośpiechu pobiera próbkę i gwałtownie wyjmuje swoją laskę glebową. Podchodzi do Agenta Przybysza, wrzuca próbkę do plastikowego pojemnika, i powoli odsuwa się od granicy.]

Agent Kucharski: Hej, co uciekasz? Powinniśmy trzymać się razem.

Agent Siwek: Tak, ale powinniśmy też nie umierać. Ja się stąd zmywam. Nie chcę służyć za karmę dla anomalii, a poza tym wszystko po co nas posłali już mamy, co nie?

Agent Przybysz: Co tak.

[Agent Przybysz macha plastikowym pojemnikiem.]

Agent Kucharski: Kawał ziemi trzyma się kupy bardziej niż powinien. Jesteś pewien, że to nie psie gówno?

Agent Przybysz: Powąchaj to się przekonasz.

[Agent Siwek wyrywa z ręki Agenta Przybysza pojemnik, otwiera go i wącha zawartość.]

Agent Siwek: Fuj. Ale chociaż wiemy, że jednak nie.

Agent Kucharski: Skąd jesteś taka pewna? Czyżby okazało się że mamy tutaj ekspertkę od spraw kałowych?

Agent Siwek: Nie, ale to na pewno nie pachnie kupą. Prędzej jakąś zgnilizną.

Agent Przybysz: No i widzisz, Rysiu? Nie gówno, tylko rozjechany kot.

Agent Kucharski: Cicho tam. Próbki pobrane, wracamy.

[Agenci udają się w stronę zaparkowanego samochodu. Po postawieniu kilku kroków, Agent Przybysz stanął w bezruchu patrząc się przed siebie.]

Agent Siwek: Hej, wszystko dobrze stary?

Agent Kucharski: Chyba nie. On wygląda jakby…

Agent Siwek: Ale przecież to jest niemożliwe. Wszystko odgrodziliśmy i oznakowaliśmy, po co on tam właził?

Agent Kucharski: On… On nie wszedł do Słupska.

[Agent Kucharski patrzy się na Agenta Przybysza, który stoi poza oznakowaną granicą SCP-PL-301-A, oraz gestykuluje w jego stronę.]

Agent Kucharski: Słupsk przyszedł do niego.

[KONIEC LOGU]

Podczas misji zaobserwowano nieoczekiwane zwiększenie zasięgu występowania SCP-PL-301. Obiekt powiększył się średnio o 5 km, chociaż w niektórych miejscach zaobserwowano poszerzenie o 50 km. Badania na ten temat są obecnie priorytetem.

Dodatek 301-3: Ze względu na informacje uzyskane w trakcie eksploracji, postanowiono skontaktować się z jednym z poprzednich przesłuchiwanych, najbardziej dotkniętym obecnym zwiększeniem granic SCP-PL-301.

Dodatek 301-4: Badania laboratoryjne przeprowadzone na próbce gleby z SCP-PL-301-A wykazały, że obiekt jest najprawdopodobniej bytem organicznym. Budowa pobranej próbki przypomina tkankę mięśniową.

Kawałek próbki został odcięty i włożony na środek szklanego3 pojemnika o 1 m3 objętości, w którym znajdowała się nieanomalna ziemia. Codziennie, przez siedem dni, porównywano próbkę z glebą znajdującą się dookoła. Analiza wykazała obecność śladowej ilości niezidentyfikowanych związków chemicznych, których ilość stopniowo wzrastała przez cały okres badań. Ostatniego dnia ziemia przekształciła się w tkankę identyczną do próbki.

Tego samego dnia odnotowano poszerzenie granic SCP-PL-301-A o 100 km. Wielkość poszerzeń zdaje się rosnąć. Z tego powodu należy skupić się na efektywniejszym przechowywaniu obiektu.

Dodatek 301-5: Na telefonie Dr. Nazwisko znaleziono korespondencję z młodszym badaczem Michałem Michalakiem dotyczącą SCP-PL-301, sugerującą kolejne, większe w skali poszerzenie granic obiektu. 58 wiadomości zostało pominiętych dla zwięzłości oraz czytelności raportu.

Dr Imię Nazwisko

Ja pierdolę, nie uwierzysz.

Co się stało?

afswrefsserfsferes.jpg


Nie rozumiem.

Michalak.
Jesteśmy w Warszawie.

…W Warszawie?
Skąd się tam wziąłeś?
Wróć do domu, Nazwisko.
Do Słupska.
Chodź do nas.
Chodź do nas.
Chodź do nas.

Dodatek 301-6:

Autor wniosku: Kierownik badań nad SCP-PL-301, Dr Imię Nazwisko.

Treść wniosku: Prośba o pozwolenie na ewakuację polskiego personelu Fundacji.

Podsumowanie: Wszystkie sposoby na zahamowanie rozprzestrzeniania się SCP-PL-301 okazały się nieskuteczne lub mało skuteczne, a wielkość każdego kolejnego poszerzenia obiektu zdaje się miarowo rosnąć. Ze względu na to kieruję do Rady O5 prośbę o rozpoczęcie protokołu ewakuacyjnego typowego dla katastrof na skalę krajową.


Głosowanie Rady Nadzorczej

Za Przeciw Brak głosu
‏‏‎ ‏‏‎ ‏‏‎ ‏‏‎ ‏‏ ‏‏‎
O5-01
O5-02
O5-03
O5-04
O5-05
O5-06
O5-07
O5-08
O5-09
O5-10
O5-11
O5-12
O5-13

Status
Odrzucono

Postanowienia:

Zadecydowano, że nie podejmiemy się masowej ewakuacji personelu. Zagrożenie powodowane przez wszystkie anomalie na terenie Polski pozostawione bez opieki przewyższa zagrożenie obecnie powodowane przez SCP-PL-301. Poza tereny Polski ewakuowany zostanie jedynie personel mniej istotny, a badacze zajmujący się SCP-PL-301 przeniesieni zostaną do polskich ośrodków jak najbardziej oddalonych od obiektu.

Badania na temat właściwości, sposobów zabezpieczania, lub możliwej neutralizacji SCP-PL-301 stanowią główny priorytet.

Mamy mało czasu, każdą sekundę należy dobrze wykorzystać.

Dodatek 301-7: Zapiski Dr. Nazwisko, komputer #14, Ośrodek PL-30, Zakopane.

10.11.2022.

To mój ostatni wpis zanim SCP-PL-301 pochłonie cały ośrodek wraz ze mną.

Nie wiem, ile zdążę zapisać, granice powiększają się w sposób nieprzewidywalny i każde zdanie może być moim ostatnim.

Zachęcam osoby z poza Polski do przeczytania poniższych zapisków. Nie zdążyliśmy dowiedzieć się o anomalii wystarczająco dużo, żeby jakkolwiek spowolnić jej rozprzestrzenianie. Może wam się uda.

SCP-PL-301 odnosi się do miasta Słupsk w województwie pomorskim. Badania laboratoryjne próbek gleby pochodzącej z obiektu wykazały, że SCP-PL-301 jest bytem biologicznym. SCP-PL-301 jest istotą świadomą i rozumną, telepatycznie komunikuje się z podmiotami znajdującymi się na jego powierzchni. Z niewiadomego powodu SCP-PL-301 zakrzywia czasoprzestrzeń wokół siebie, aby uniemożliwić wyjście poza granice obiektu.

Mieszkańcy SCP-PL-301 od teraz będą określani jako SCP-PL-301-1. Instancje SCP-PL-301-1 wykazują zmniejszoną zdolność do funkcjonowania samodzielnego i podejmowania działań nie sprzyjających rozwojowi SCP-PL-301, oraz zdolność do telepatycznej komunikacji między sobą, przez co zakłada się że są istotą ze świadomością zbiorową.

Instancje SCP-PL-301-1 są niezdolne do spożywania pokarmu ani płynów, wszystkie składniki odżywcze potrzebne do funkcjonowania są im dostarczane w nieznany sposób przez SCP-PL-301 — przebywanie poza granicami obiektu może spowodować śmierć z niedożywienia.

Samo SCP-PL-301 jest opisywane przez jego mieszkańców w różne sposoby, w zależności od osobistych preferencji podmiotu. Opisy te zawsze są pozytywne, lecz różniące się od jego właściwego wy|

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported