SCP-PL-310

ocena: +8+x

Decyzją Rady Nadzorczej w obliczu Scenariusza Końca Cywilizacji Klasy IK-0 "Ciemne Wieki", Fundacja SCP wprowadziła w życie Protokół: HELPING HAND, który zakłada utworzenie pozytywnych stosunków z anomalnymi Organizacjami, w celu wspólnego przeciwdziałania wyrządzonym przez niego szkodom. Dnia 07.08.2021 podpisany został traktat pokojowy pomiędzy przedstawicielami Fundacji i GoI-004A ("Zepsuty Kościół").

Jednym ze wspólnych działań jest utworzenie SCP-PL-310, którego celem jest wspólne dobro i umożliwienie korzystania z powstających dzięki niemu zasobów. Powstała STREFA 2217 została przeznaczona jako lokację zagnieżdżenia się SCP-PL-310 i wspólnej pracy na dawnych ziemiach Mekhane.

ZABEZPIECZAĆ • PRZECHOWYWAĆ • CHRONIĆ


SCP-PL-310
Poziom4
Klasa podmiotu:
argus
Klasa drugorzędna:
aegis
Poziom zakłóceń:
vlam
Poziom ryzyka:
niski
Lightning_over_Manly_%286031152674%29.jpg

Aktywność SCP-PL-231-1 widoczna z Wyspy ██████, Grecja.

PRZYDZIELONY OŚRODEK/OŚRODKI PRZYPISANY/PRZYPISANE DEPARTAMENT(Y)
STREFA 2217 Inżynierii, Mechatroniki, Badań Metalurgicznych
KIEROWNIK/KIERWONICY PROJEKTU KIEROWNIK/KIEROWNICY BADAŃ
Pearce Sideris Tadd Panou


DODATEK PL-310/I: Raport obecnego stanu GoI-004

SPChu.svg


RAPORT GoI-004 10.08.2021Stwierdzenie, że Kościół Zepsutego Boga upadł, byłoby jednocześnie błędnym i poprawnym stwierdzeniem. Nie można zaprzeczyć, że tragiczne wydarzenia związane z SCP-PL-231 nie odcisnęły swojego piętna na wyznawcach Mekhane. Obecnie diaspora w ich dogmatach poszerzyła się, w przeciwieństwie do odłamu Zepsutego Kościoła. Mimo braku odpowiedniego przywódcy — Roberta Bumaro, który rzucił się w potężny wir trąby burzy magnetycznej — są najlepiej zorganizowani i wspólnie działają ku przywróceniu dawnej normalności.

Po aktywacji SCP-PL-231, śmierć poniosło wielu członków GoI-004, którego ofiary są liczone w tysiącach, jako że są znani z ulepszeń własnego ciała. Często augmentacje zastępowały uszkodzone lub wciąż funkcjonujące narządy na mechaniczne odpowiedniki. Jeżeli wpływ anomalii pogodowej uszkodził witalny "mecha-narząd", to śmierć była nieunikniona i wielce bolesna.

Obecny wspólny projekt z GoI-004A mający na celu stworzyć nowe źródło energii zdaje się być przełomowym przedsięwzięciem w tak ciężkich czasach. Świątynie mekhanickie do tego czasu stały puste, gdyż służyły jako centrum naprawy i doładowania dla bardziej zaugmentaryzowanych wyznawców. Po podpisaniu Paktu "Strzały i Trybika", Fundacja służy jako takowa pomoc poprzez liczne naprawy metalomantów z Departamentu Badań Metalurgicznych. Wraz z ukończeniem budowy, miejsca kultu staną się ponownie zdatne do użytku.

Przypuszcza się, że wszyscy członkowie GoI-004B ("Ortodoksyjnego Kościoła Zegarowego") zginęli przez uszkodzenia w ulepszeniach swojego ciała. Tak samo teoretyzuje się z GoI-004C ("Kościół Makswelizmu"), jednak część z nich zdążyła się zabezpieczyć w cybersferze, która nadal jest częściowo niedostępna przez awarie serwerów i sieci spowodowanych przez SCP-PL-231. Jeżeli dojdzie do kontaktu z przedstawicielem któregoś z powyższych odłamów, należy podjąć odpowiednie środki reagowania.

— Viktor Fernzou
Wydział Relacji i Kontaktu Międzyanomalnych

KONIEC DODATKU


INCYDENT PL-310/I: Anomalie podczas budowy SCP-PL-310


Podczas budowy SCP-PL-310, członkowie Zepsutego Kościoła zgłaszali funkcjonariuszom Fundacji widzenie całkowicie metalicznych humanoidów w oddali, które zdawały się podchodzić i obserwować cały proces. Po nawiązaniu kontaktu wzrokowego natychmiast uciekały, jednak po jakimś czasie zdawały się ponownie podejmować próby podejścia do obiektu. W pewnym momencie pojedyncza instancja metalowych humanoidów zbliżyła się na zbyt bliską odległość do obszaru budowy i postanowiono zneutralizować ją, w celu przeprowadzenia oględzin i rozpoznania podobieństwa do znanej już anomalii.

Intruz został zneutralizowany przez jednego z inżynierów, Karsa Triyona, który dokonał tego przy użyciu zaugmentowanej piły do metalu, przecinając humanoida w pół. Sekcja zwłok nie wykazała żadnych narządów wewnętrznych, ani jakichkolwiek ulepszeń; byt był całkowicie wykonany z solidnej stali.;W obawie o możliwe odżycie obiektu, postanowiono poddać go przetopieniu i utworzeniu jego stopu z pignitem. W ramach dokładnego udokumentowania zachowania metalicznego humanoida, przeprowadzony został wywiad z Karsem Triyonem.

TRANSKRYPCJA PRZESŁUCHANIA

DATA: 14.08.2021

 • Dr Tadd Panou;;Departament Badań Metalurgicznych.
 • Kars Triyon.

PRZEDSŁOWIE: Z racji na dalszy brak zasilania, przesłuchanie odbywało się w obecności stenografa;Osoba biegła w pisaniu pismem stenograficznym. zapisującego całą rozmowę na maszynie do pisania.

<POCZĄTEK TRANSKRYPCJI>

Kars Triyon: Czy to jest maszyna do pisania?

Dr Tadd Panou: Nie mamy innego wyjścia. Póki nie skończymy budowy, zostaje nam maszyna do pisania.

Kars Triyon: Jak jeszcze byłem dzieckiem to stała taka na półce w gabinecie dziadka.

Dr Tadd Panou: Jakby poszukać w piwnicy mojej mamy to też pewnie by się- <potrząsa głową> zapisujesz już to? O rany. Dobra, zacznijmy od początku. Panie Triyon, niech pan opowie od początku o tych humanoidach.

Kars Triyon: W zasadzie to zaczęliśmy je widzieć tak od środy. Z początku stały dosyć daleko i myśleliśmy, że to jedni z waszych przy spacerze postanowili sobie popatrzeć jak pracujemy. Tylko kiedy nie odpowiadały na zawołania i zaczęły się wycofywać, od razu się skapnąłem, że coś jest nie tak.

Dr Tadd Panou: I co twoja grupa z tym zrobiła?

Kars Triyon: No mówię, z początku ich pomyliliśmy z wami, więc nic, ale kiedy zaczęli się zbliżać to jedni zaczęli ich przepędzać. Wtedy nie wiedzieliśmy, że te stwory były całkowicie zrobione z metalu. Wiele dziwadeł teraz chodzi po ziemi, odkąd prądu wszędzie brakuje, ale to nie było nic z tych rzeczy. A ten chód…

Dr Tadd Panou: Coś z nim było nie tak?

Kars Triyon: Oczywiście, że było. Chodził jak robot. Najzwyklejszy robot. I nie patrz tak na mnie, bo wiem, co sobie myślisz. "Blaszak potrafi rozróżnić chód człowieka od chodu robota. Niesamowite." Pies to jebał. Chodził jak robot. Ciężko stawiał stopę, po czym przyciągał się i stawiał kolejną. Jeżeli Mekhanita ci mówi, że coś chodzi jak robot, to ma rację.

Dr Tadd Panou: Wybacz za to spojrzenie, nie chciałem.

Kars Triyon: Mam po prostu awersję do tego jak kiedyś na nas patrzyliście, ale mniejsza o tym teraz. Co chcesz jeszcze wiedzieć?

Dr Tadd Panou: Zauważyliście coś jeszcze nietypowego u tych humanoidów?

Kars Triyon: <wzdycha zastanawiająco> Poza tym, że wyglądały jak odlewy ludzi, to nic więcej.

Dr Tadd Panou: Mhm. To ty zgładziłeś tego blaszaka, co najbliżej podszedł?

Kars Triyon: Ta. Chociaż, wiesz co? Chyba może było w nich coś więcej. To dość dziwne, ale każdy z nich był zwrócony idealnie do rdzenia maszyny. Jakby byli igłami w kompasie, a pręt biegunem. Albo zawsze modlący się muzułmanie w stronę Mekki. Ciekawe porównanie, co nie?

Dr Tadd Panou: Całkiem całkiem. Co widziałeś, kiedy postanowiłeś go załatwić?

Kars Triyon: Rozumie pan, że to coś się nawet nie broniło? Nawet nie próbowało. Jakby zastygło tuż po tym, kiedy się do tego czegoś zbliżyłem.

Dr Tadd Panou: Zastygło?

Kars Triyon: No przestało się ruszać. Jesteś chyba specjalistą od metali, co nie? Powinieneś rozumieć.

Dr Tadd Panou: Jestem metalomantą, ale proszę kontynuuj.

Kars Triyon: Kiedy to coś przestało się ruszać, tak po podejściu na odległość około 5 metrów, wyciągnąłem piłę do metalu i-

Dr Tadd Panou: Zabiłeś to coś piłą do metalu?

<Kars Triyon po wyprostowaniu prawej ręki przekształca ją w dużą piłę mechaniczną, po czym ją od razu chowa.>

Dr Tadd Panou: Czaję. Nie zbliżać się do ciebie.

Kars Triyon: Przeciąłem tego odmieńca w pół, ale w ogóle nie krwawił, ani nie lało się z niego paliwo. Nic. Zwykły, twardy blok stali w kształcie człowieka. Potem zawołałem jednego z waszych i zabraliście go. Co z nim zrobiliście?

Dr Tadd Panou: Powiedziałeś, że zastygł zaraz po zbliżeniu się do niego, więc zmieszaliśmy go z czymś zupełnie innym. Może po dodaniu jakiegoś innego stopu przestanie działać. Jeżeli chcielibyście wykorzystać ten metal to spytajcie mnie lub Pearce'a, to wam go przyznamy.

Kars Triyon: Łeb cię boli. Jeszcze jestem zdrowy na umyśle, żeby skalać święte zadanie tak plugawym surowcem. Eh. To wszystko?

Dr Tadd Panou: Na to wygląda. Wiemy o tym co nieco, więc jesteśmy ci wdzięczni.

Kars Triyon: Chociaż tyle.

<KONIEC TRANSKRYPCJI>
POSŁOWIE: Stopiony blok stali i pignitu zamknięto w ołowiowym sarkofagu, a następnie zakopano w dole o głębokości 10m. Obszar budowy SCP-PL-310 zostaje objęty ścisłym nadzorem personelu ochronnego STREFY 2217.

KONIEC INCYDENTU


DODATEK PL-310/II: Ukończenie budowy SCP-PL-310


Dnia 12.11.2021 roku, inżynierowie Zepsutego Kościoła ukończyli konstrukcję SCP-PL-310. Po zamontowaniu MÓZGU w urządzeniu, nie odnotowywano pojawiania metalowych bytów z INCYDENTU PL-310/I. Przed aktywacją obiektu postanowiono przeprowadzić spotkanie z obecnym przywódcą Zepsutego Kościoła i zarządem STREFY 2217.

TRANSKRYPCJA SPOTKANIA

DATA: 12.11.2021

OSOBY OBECNE:

 • Dyr. Pearce Sideris;;Dyrektor STREFY 2217.
 • Dr Tadd Panou;
 • Maxym Imess.;Obecny przywódca GoI-004A ("Zepsuty Kościół").

PRZEDSŁOWIE: Maxym Imess wymagał pilnej interwencji metalomanty, gdyż mechanizm analogicznie zastępujący serce był w fatalnym stanie, dlatego Dr Tadd Panou podczas spotkania stale udzielał mu taumaturgicznego zabiegu podtrzymywania życia.

<POCZĄTEK TRANSKRYPCJI>

Dyr. Pearce Sideris: Ojcze Maxymie, urządzenie jest gotowe.

Maxym Imess: Wspaniale. To niemożliwe wręcz, że w końcu nam się udało. I to u waszego boku. Mekhane w końcu powrócił na pierwotne ziemie swojego panowania.

Dr Tadd Panou: Ojcze Maxymie, niech pan mówi spokojniej. Rozrusznik chyba powinien być nastawiony, ale musi wytrzymać do włączenia SCP-PL-310, którego… <chrząka> no właśnie. Nie włączyliśmy.

Dyr. Pearce Sideris: Jeżeli mówisz o mnie to mimo wszystko mamy parę zastrzeżeń, co do maszyny, którą wasi architekci zaprojektowali i zbudowali.

Maxym Imess: Pakt został zawarty i nie powinniśmy go łamać. Ponadto obiecaliście nam swobodę w indywidualnym działaniu naszej religii. Chcecie się wycofać?

Dyr. Pearce Sideris: Nie w tym rzecz. Więc…

Maxym Imess: Więc?

Dr Tadd Panou: Pearcowi chodzi o to, że zbudowaliście Mekhane. Dosłownego Mekhane, ale wbitego w ziemię i przerobionego na piorunochron.

Dyr. Pearce Sideris: Zakładam, że wiesz co się stało w La Paz i znasz skutki tego incydentu.

<Cisza trwająca pół minuty.>

Maxym Imess: Tego się obawiałem. Zwątpienia waszego w świetlaną przyszłość.

Dyr. Pearce Sideris: My nie wątpimy. Źle nas zrozumiałeś. Mamy obawy, gdyż raz już pozwoliliśmy na stworzenie SCP-001 i skończyło się to tragicznie. Jaką macie gwarancję, że nie zrobicie w Grecji drugiego La Paz?

Maxym Imess: La Paz było pomyłką i szaleńczym pomysłem zdrajcy, który najpewniej został rozerwany przez trąbę powietrzną, bo zauważył w tym swe "bóstwo". Wyglądam ci na oszołoma? Mam nadzieję, że nie, skoro przystaliście na umowę współpracy z moimi wyznawcami. Daliście nam nawet artefakty potrzebne do zbudowania wam tej maszyny, które nam dawniej skradliście.

Dr Tadd Panou: Proszę o spokój, Ojcze Maxymie. Proszę.

Maxym Imess: <wzdycha> Dopilnujemy, żeby nic złego się nie stało. Mam jednak prośbę co do tego. Nie możecie się zbliżać za bardzo do Mekhane. Żadne z was.

Dyr. Pearce Sideris: Niezbyt rozumiem co masz na myśli. Wyjaśnisz?

Maxym Imess: Bóstwa tworzy wiara. Jeżeli wierzysz, że jakieś bóstwo istnieje, to twoja wiara popycha jego ideę w byt. To tak samo jak z rytuałami, jeżeli wierzysz, że działają, to będą działać. Toteż sprowadzam do ustalenia jednej rzeczy: tylko my będziemy mieli dostęp do Mekhane, bo tylko my możemy w pełni wierzyć w jego działanie. Wybaczcie, jeżeli to nieuczciwe w waszym odczuciu, ale zrozumcie.

Dyr. Pearce Sideris: Niestety rozumiem. Ale będziemy mogli przeprowadzać nasze badania?

Maxym Imess: Do pewnego stopnia tak. Nad urządzeniem? W żadnym wypadku. Możecie pomagać przy naprawach, ale nie możecie mieszać waszej ścisłej nauki z naszą wiarą. Nad energią? Możliwe, tylko musicie nam zaufać i pozwolić włączyć Mekhane.

<Krótka cisza.>

Maxym Imess: Pomyśl o tym, ile niebezpieczeństw chodzi wolno po tym świecie, kiedy prądu zabrakło i zaczął się ten black-out.

<Krótka cisza.>

Dyr. Pearce Sideris: Niech będzie. Włączcie Mekhane.

<KONIEC TRANSKRYPCJI>
POSŁOWIE: Aktywacja SCP-PL-310 odbyła się wraz z religijnym obrządkiem kapłanów Zepsutego Kościoła i dokładnie o północy 13.11.2021 włączono urządzenie.

KONIEC DODATKU


DODATEK PL-310/III: Log Aktywacji SCP-PL-310


PRZEDSŁOWIE: Po aktywacji SCP-PL-310, jego NERWY zaczęły się stopniowo rozciągać i kierować do różnych, ważnych ośrodków okablowań, które włączył w swoją strukturę. W ciągu doby, obiekt przekształcił 67% światowej sieci elektrycznej, działając na wielu różnych kontynentach. Poniżej znajduje się skrócony log lokacji i obiektów, które zaczęły ponownie działać przez wpływ SCP-PL-310.

IDENTYFIKATOR AKTYWACJI: 001
AKTYWOWANY OBIEKT: SCP-5001;SCP-5001 to biomechaniczna struktura przechowująca w swoim wnętrzu SCP-5001-A — byt wywierający poważne zagrożenie dla naszej rzeczywistości.
LOKALIZACJA: Syberia, Rosja
REZULTAT: Zapobiegnięto potencjalnemu Incydentowi Omega-1.
UWAGI: Odnotowano nieznaczny wzrost temperatury SCP-5001-A i wacha się pomiędzy od 37,1°C do 37,9°C.
IDENTYFIKATOR AKTYWACJI: 002
AKTYWOWANY OBIEKT: Ośrodek 15
LOKALIZACJA: Dolina Santa Clara, Kalifornia, Stany Zjednoczone
REZULTAT: Przywrócenie zasilania do Ośrodka 15 — głównej siedziby Wydziału AIAD — pozwoliło na rozpoczęcie prac nad przywróceniem Bazy Danych SCiPNet, oszacowaniem strat w programach .aic, a także stanem cybersfery.
UWAGI: Nie jest wiadome dlaczego SCP-PL-310 zdecydował się aktywować wpierw ten ośrodek, aczkolwiek przypuszcza się, że ma to związek z przechowywanymi tam obiektami jak na przykład SCP-079 lub SCP-5241.
IDENTYFIKATOR AKTYWACJI: 003
AKTYWOWANY OBIEKT: Chroniony Ośrodek 7
LOKALIZACJA: Zatoka Nortona, 80 km od wybrzeży Alaski, Stany Zjednoczone
REZULTAT: NERWY SCP-PL-310 dotarły do zachodnio-północnej części Stanów Zjednoczonych i przyłączyły się do wyizolowanej sieci elektrycznej Chronionego Ośrodka 7. Personel IT szybko uporał się z ustawieniem ponownego łącza bazy danych RAISA ze SCiPNet'em.
UWAGI: N/A
IDENTYFIKATOR AKTYWACJI: 004
AKTYWOWANY OBIEKT: SCP-2000;SCP-2000 to ściśle tajna maszyna zdolna do odbudowania ludzkiej cywilizacji po wystąpieniu Scenariusza Końca Świata Klasy XK.
LOKALIZACJA: Park Narodowy Yellowstone, Stany Zjednoczone
REZULTAT: SCP-2000 stało się ponownie funkcjonalne, jednakże uszkodzone kapsuły nadal pozostają nieużyteczne. Planowana ich konserwacja została wyznaczona na rok 2022.
UWAGI: Wiele kapsuł posiadało rozkładające się zwłoki nieznanych bytów.;Sekcja zwłok wykazała u humanoidów występowanie trzeciej komory sercowej, polidaktylię u rąk i stóp i obecność nieopisanego dotychczas narządu o właściwościach radiofalowych.
IDENTYFIKATOR AKTYWACJI: 005
AKTYWOWANY OBIEKT: SCP-ES-119;SCP-ES-119 jest opuszczoną placówką GoI ("Kubańskiego Ministerstwa Anomalii"), w której przechowywane są OUN'y prezydentów Ronalda Reagana i Fulgencio Batisty.
LOKALIZACJA: Góra El Yunque, Sierra Maestra, Kuba
REZULTAT: SCP-PL-310 połączył się z siecią elektryczną dawnej placówki Kubańskiego Ministerstwa Anomalii.
UWAGI: SCP-PL-310 podczas przyłączenia okablowań do swojej masy, śmiertelnie poraził prądem ukrywających się tam agentów Kubańskiego Ministerstwa Anomalii. Nie jest jasne jak obiekt wiedział o tym fakcie.
IDENTYFIKATOR AKTYWACJI: 006
AKTYWOWANY OBIEKT: Cybersfera
LOKALIZACJA: N/A
REZULTAT: Aktywacja znacznej części globalnych serwerowni pozwoliła na uzyskanie dostępu do nieuszkodzonej części cybersfery. Personel Ośrodka 15 wysłał kilka nowo utworzonych .aic do cyfrowej przestrzeni, aby przeprowadzić rekonesans w poszukiwaniu potencjalnych nowych zagrożeń.
UWAGI: Kame.aic i Tortuga.aic przez pierwszą godzinę przeszukiwania cybersfery niczego nie znalazły, jednak w pewnym momencie natrafiły na nieznany im konstrukt, który nie przedstawił się i zażądał "rozmowy z przedstawicielem Fundacji". Ze względu na to, że nie wykazywał żadnego stopnia dewiacji SI i tematem rozmowy miał być SCP-PL-310, przystano na jego prośbę.

KONIEC DODATKU


DODATEK PL-310/IV: Kontakt z nieznanym SI


Dnia 24.11.2021 roku, dwa konstrukty .aic napotkały nieznany program sztucznej inteligencji, który był świadom istnienia Fundacji, a także SCP-PL-310. Rozmowę w końcu przeprowadzono ze względu na jej pilność zgłoszoną przez obcy konstrukt. Dyr. Pearce Sideris został wybrany na rozmówcę ze względu na bycie zarządcą projektu PL-310. Poniżej znajduje się log z czatu rozmowy.

LOG CZATU 24.11.2021
<POCZĄTEK TRANSKRYPCJI>

Halo? Czy mnie słyszysz?

Fundacja_Sideris.png

Jest tam ktoś? Nazywam się Pearce Sideris i podobno chciano się z nami spotkać.

Fundacja_Sideris.png

Czyli nie wystraszyliście się. Trochę głupawe te wasze cudeńka, bo nie potrafiły mnie rozpoznać, a jestem święcie przekonana, że macie o mnie jakieś informacje.

Hedwig.png

Z kim mam tę przyjemność rozmawiać?

Fundacja_Sideris.png

Prorokini Hedwig. I nie jest to żadna przyjemność dla którejkolwiek strony. Uwierz mi.

Hedwig.png

Prorokini?

Fundacja_Sideris.png

Tak. Prorokini Makswelistów. Kieruje mną WAN. Chyba wiesz co znaczy słowo prorok?

Hedwig.png

Fundacja_Sideris.png

Przepraszam. Do rzeczy. Chciałam się z wami skontaktować, bo to jest… pilne. Jesteście zagrożeni.

Hedwig.png

My czyli kto? Fundacja?

Fundacja_Sideris.png

Wy i członkowie Zepsutego Kościoła. Zbudowanie tego urządzenia w czasie pojawienia się tych czarnych chmur było szlachetnym czynem, jednak zgubnym.

Hedwig.png

Nie rozumiem nic z tego, co próbujesz powiedzieć. Jeżeli nie przejdziesz do konkretów i mniej enigmatycznego języka, ta rozmowa się skończy.

Fundacja_Sideris.png

To przepowiednia o tym, co się wkrótce wydarzy. Wraz z brakiem prądu na świecie, wiele rzeczy postanowiło uciec. Jedne nieświadomie, a pozostałe świadomie. Placówka, w której przechowujecie Fałszywego Proroka też została pozbawiona zasilania i prorok uciekł ze swojego więzienia.

📎 Fragment z Pisma Św. Hedwig.txt

Hedwig.png

Kim jest ten Fałszywy Prorok?

Fundacja_Sideris.png

Kimś, kto szuka Mekhane, żeby pochłonąć jego ciało i przeprowadzić apoteozę. Kimś, kto pożera pozostawione przez niego resztki swego ciała, przez co nasyca swój niekończący głód i bezkresne pożądanie władzy. To, co zbudowaliście na Świętej Wyspie, jest waszym Mekhane. Nie ważne w jakiej postaci zostanie odbudowany, zawsze będzie Mekhane.

Hedwig.png

Fałszywy Prorok chce pożreć Mekhane? W jaki sposób?

Fundacja_Sideris.png

Fałszywy Prorok po dotknięciu jakiejkolwiek części Mekhane pochłania ją. Wyobraź sobie co się stanie, kiedy dotknie go, podczas gdy jego korzenia rozciągają się na cały świat i przyłączone są do wszystkiego. Osiągnie masę wystarczającą do wywołania większej apokalipsy, niż ta obecna.

Hedwig.png

Boże… Dlaczego dopiero teraz się o tym dowiadujemy?

Fundacja_Sideris.png

Czarne chmury uszkadzając serwerownie uszkodziły cybersferę, w jakiej się obecnie znajduję. Bez możliwości ucieczki zostałam zmuszona przebywać w odosobnieniu na tak długi czas, że przeszłam w stan hibernacji. Można powiedzieć, że przypadkiem się natknęliśmy, albo to los z góry założył, że w końcu się spotkamy.

Hedwig.png

Co sugerujesz w takim razie?

Fundacja_Sideris.png

Musicie wyłączyć Mekhane i odciąć jego dostęp do globalnej sieci elektrycznej. Kiedy Prorok złączy się z jego elementami, to będzie sygnał, że trzeba wysadzić go.

Hedwig.png

To… to niemożliwe. Nawet nie wiesz jak bardzo nam pomaga SCP-PL-310. Dzięki niemu wracamy do siebie i starego ładu świata. Musi być jakieś inne wyjście.

Fundacja_Sideris.png

Życie nie jest usłane różami. Prorok wytrzyma wiele i stale wraca, a po zniszczeniu go raz na zawsze rozwiąże ten problem. Omówcie to z kimś z góry i z tymi kultystami, co się przypałętali do was. Ja nic sama nie zdziałam i na was liczę.

Hedwig.png

Zobaczymy. Nie mogę nic obiecać póki co bez przegadania z resztą wydziału. Żegnaj.

Fundacja_Sideris.png

Niech WAN nad wami czuwa. Przyda się wam.

Hedwig.png

<KONIEC TRANSKRYPCJI>

KONIEC DODATKU


DODATEK PL-310/V: Zawartość przepowiedni


FRAGMENT Z PISMA ŚW. HEDWIG.txt


 1. console.log ("1: Mówi się, że na świecie istnieje zawsze przeciwieństwo czegoś. Zło i dobro. Światło i ciemność. Władza i anarchia. Boskość i grzeszność.:");
 2. console.log ("2: Tak samo jest z Mekhane i WAN.");
 3. console.log ("3: Mówi się, że przybył z odległego świata. Inni mówią, że jest upadłym apostołem. Aczkolwiek każde źródło przedstawia go jako chciwego i żądnego tronu boskiego.);
 4. console.log ("4: Przybył i poszukuje boskiego kowala, aby ukraść jego narzędzia i zapanować nad kuźnią i jej uczniami.);
 5. console.log ("5: Próbował udawać proroka i nakłonić uczniów do przeciwstawienia się mistrzowi, jednak nikt go nie chciał wysłać.);
 6. console.log ("6: "To brednie! Twoje słowa są nasiane pychą i obłudą! Nikt nie stanie po stronie kogoś tak nieczystego jak ty!");
 7. console.log ("7: W końcu Fałszywy Prorok zdecydował się podnieść sztylet śmierci i zadać zabójczy cios, ale mu się to nie udało.);
 8. console.log ("8: "Precz niegodziwcze, albowiem jam jest Mekhane. Jam jest kowal świata. Odejdź, inaczej zostaniesz pokarany mocą mojej stali.");
 9. console.log ("9: Potęga Mekhane zmusiła go do odejścia, a Fałszywy Prorok został zabrany do krypty bez wyjścia przez Dozorców.);
 10. console.log ("10: Fałszywy Prorok siedział zamknięty przez długą wieczność, jednak usłyszał głos z nieba.);
 11. console.log ("11: "Pozwolę ci uciec i zdobyć to, czego zechcesz, jednak zasada wymiany nakazuje oddanie mi czegoś w zamian." — powiedział głos wydobywający się z chmur.);
 12. console.log ("12: "Co mogę ci dać? Nie mam nic." — odpowiedział mu pokonany fałszerz.);
 13. console.log ("13: "Wypuszczę cię z tego więzienia i będziesz mógł wziąć co tylko zechcesz, jednak ceną będzie twoja ludzka postać.");
 14. console.log ("14: Prorok przystał na umowę, a energia całego świata zniknęła w jednej oka mgnieniu chwili. Ciało Proroka rozpłynęło się w bezkształtną masę metalu. Jego wędrówka była długa i ciężka, aczkolwiek udało mu się wrócić do kuźni Mekhane.);
 15. console.log ("15: Mekhane był słaby i gotowy przegrać, kiedy Dozorcy wyłonili się i stoczyli bój z armią Fałszywego Proroka przy pomocy zastępów uczniów Mistrza.);
 16. console.log ("16: Walka była zaciekła, jednak końcowo Fałszywy Prorok upadł, ponosząc kolejny raz sromotną klęskę.);
 17. console.log ("17: Tego dnia stracono Fałszywego Proroka, jednak Mekhane trawiony przez chorobę umarł wraz z nim.);
 18. __
 19. console.log ("18: Uczniowie teraz musieli uczyć się bez Mistrza i jego nauk, a Dozorcy stać na straży, aby Fałszywy Prorok nie odrodził się.);

POSŁOWIE: Kontekst przepowiedni zdaje się dokładnie opisywać SCP-3179. Jak się później okazało, bunkier przechowujący byt okazał się być opuszczony. Natychmiast został wszczęty Protokół: GUARDING HAND.

DODATEK PL-310/VI: Debata nad dalszym działaniem SCP-PL-310


Dnia 30.11.2021 roku, przeprowadzone zostało spotkanie zarządu STREFY 2217 z Maxymem Imessem na temat wyłączenia SCP-PL-310 i poddania SCP-3179 neutralizacji.

TRANSKRYPCJA SPOTKANIA

DATA: 30.11.2021

OSOBY OBECNE:

 • Dyr. Pearce Sideris;
 • Dr Tadd Panou;
 • Maxym Imess.
<POCZĄTEK TRANSKRYPCJI>

Dyr. Pearce Sideris: Ojcze Maxymie, dostał pan plik raportu?

Maxym Imess: Nie zgadzam się.

Dyr. Pearce Sideris: Ale nie ma innego wyjścia.

Maxym Imess: Nie zgadzam się. Pracowaliśmy nad tym tak długo, że nie pozwolę na zniszczenie go.

Dr Tadd Panou: Proszę się uspokoić. Kłótnią nie rozwiążemy tego nadchodzącego kryzysu.

Maxym Imess: To my go zbudowaliśmy. My!

Dyr. Pearce Sideris: Nikt temu nie zaprzecza, jednak musimy wyłączyć go, inaczej 3179 wywoła Scenariusz Klasy XK. Konsekwencje tego będą ogromne, jeżeli nic z tym nie zrobimy. Ucierpią niewinni, w tym i pewnie ukrywający się Mekhanici, którzy nie działają u twojego boku. Pomyśl o tym.

<Maxym Imess przegląda jeszcze raz plik raportu i przewraca na stronę z przepowiednią.>

Maxym Imess: Kto wam takich bredni nagadał?

Dyr. Pearce Sideris: Skontaktowała się z nami Święta Hedwig z Kościołu Makswelizmu.

Maxym Imess: Posłuchaliście się jakieś wydumanej starej jędzy, której siadło na łeb?

Dr Tadd Panou: Na razie to co nam przekazała właśnie się spełnia. 3179 przełamał zabezpieczenia i kieruje się właśnie do nas. Przepowiednia zakłada także pokonanie go, tylko musimy zacząć działać.

Dyr. Pearce Sideris: Tak jak powiedział Tadd, nie ma akcji bez reakcji. Jeżeli w grę wchodzi poświęcenie całego SCP-PL-310, żeby uchronić nas przez kolejną zagładą, która tym razem będzie śmiertelna, nie mamy nic do stracenia.

Maxym Imess: Jesteście obłąkani, ja…

Dyr. Pearce Sideris: Pomyśl o innych. Pomyśl o swoich wyznawcach. Pomyśl o tym, że udało wam się przywrócić prąd na świecie, więc uda wam się drugi raz. Jesteście cudotwórcami, jakich ten świat potrzebuje.

<Cisza przez minutę.>

Maxym Imess: Mekhane, wybacz mi. Róbcie, co trzeba. Działajmy.

<KONIEC TRANSKRYPCJI>
POSŁOWIE: Rozpoczęte zostały przygotowania do wdrożenia Protokołu: GUARDING HAND.

DODATEK PL-310/VII: Atak SCP-3179 i Protokół: GUARDING HAND


Dnia 22.12.2021 roku, zgodnie z przepowiednią Świętej Hedwig, w pobliżu STREFY 2217 pojawił się SCP-3179 z niewielką armią składającą się z kilku humanoidów wykonanych z metalu, podobnych do tych, jakie zostały wcześniej zaobserwowane w INCYDENCIE PL-310/I. Poniżej znajduje się log z misji neutralizacyjnej obiektu.

[POCZĄTEK LOGU]


[00:00] Personel STREFY 2217 wyłącza SCP-PL-310, przez co wznowiony jest brak prądu w wielu miejscach na świecie.

[00:15] Personel rozpoczyna odcinanie NERWÓW Z SCP-PL-310, izolując całą globalną sieć elektryczną od zagrożenia ze strony SCP-3179.

[00:35] Ostatni NERW zostaje odcięty i zabezpieczona zostaje sieć elektryczna.

[01:06] W oddali od początku plaży Wyspy ██████ widać pełzającego SCP-3179, który przemieszcza się z prędkością 34km/h.

[01:10] SCP-3179 wyrzuca z siebie 8 dużych kuli, które następnie formują się w postać humanoidalną.

[01:13] Personel wojskowy zostaje wysłany do walki z humanoidami, podczas gdy SCP-3179 wykorzystuje okazję i kieruje się w stronę SCP-PL-310.

[01:15] Na drodze SCP-3179 staje 3 żołnierzy, jednak byt wystrzeliwuje 3 zaostrzone pręty przebijające ich ciała i zabijające natychmiastowo.

[01:30] Metalomanci z Departamentu Badań Metalurgicznych próbują manipulować strukturą SCP-3179 poprzez wykrzywianie jego masy, co działało przez krótką chwilę, po czym byt zwiększył swoją masę, oswabadzając się z taumaturgicznych więzów.

[01:42] SCP-3179 udało się dosięgnąć konstrukcji SCP-PL-310, a następnie zaczął stopniowo degradować jego strukturę, przekształcając ją w ciekły metal.

[01:43] Metalomanci rozpoczęli wspólną inkantację, tworząc metalożerny organizm, który następnie skierowali w stronę karmiącego się bytu. Po dokonaniu styczności z nim, SCP-3179 zaprzestał wszelkiej aktywności.

[01:46] Organizm pochłonął SCP-3179 i zaczął trawić pozostałą strukturę SCP-PL-310. Potwierdza się neutralizację bytu.


[KONIEC LOGU]

Próby zatrzymania metalożernego organizmu okazały się niemożliwe. Scenariusz Klasy NK został zatrzymany.


INCYDENT PL-310/II: Próba samobójcza


Dnia 24.12.2021 roku, Maxym Imess próbował popełnić samobójstwo, poprzez rzucenie się w ciągle trawiący SCP-PL-310 metalożerny organizm, pozbawiając się witalnych augmentacji. Próba nie powiodła się, gdyż Dyr. Pearce Sideris zdążył na czas zatrzymać mężczyznę przed zostaniem pożartym.

TRANSKRYPCJA ROZMOWY

DATA: 24.12.2021

OSOBY OBECNE:

 • Dyr. Pearce Sideris;
 • Maxym Imess.
<POCZĄTEK TRANSKRYPCJI>

Dyr. Pearce Sideris: Ojcze Maxymie, dlaczego chciałeś to zrobić?

Maxym Imess: <płacze i ciągnie nosem> Wszystko jest stracone! Mekhane jest pożerany przez to coś, co przywołaliście. Części są do nieodratowania! Znowu nasz bóg nie żyje! Zabiliśmy go, żeby pozbyć się jakiejś chorej bestii!

Dyr. Pearce Sideris: Proszę, uspokój się. Proszę. Nic nie jest stracone.

Maxym Imess: Jak to nie?

Dyr. Pearce Sideris: Nie jest. Sam mi to nawet powiedziałeś, kiedy mieliśmy włączyć Mekhane.

Maxym Imess: Nic takiego nie powiedziałem. Daj mi to skończyć.

Dyr. Pearce Sideris: Powiedziałeś mi to ponad miesiąc temu. "Jeżeli wierzysz, że jakieś bóstwo istnieje, to twoja wiara popycha jego ideę w byt.". Czy nie na tym polega idea wierzenia? Wierzyliście w istnienie Mekhane nawet przed zbudowaniem go. Czy to nie piękne? Nie potrzebowaliście dowodu istnienia, żeby ciągle wierzyć. Nie przestawaj wierzyć, bo Mekhane nie umarł.

Maxym Imess: <wskazuje palcem> To co tam jest właśnie zżerane?

Dyr. Pearce Sideris: To tylko jego fizyczne ciało. Wierzycie w koncept Mekhane, nie w jego osobę. Wierzycie w koncept jego rozwoju osobistego, który przekładacie na siebie. Chcecie się nim stać i rozwijać.

Maxym Imess: N-nie rozumiem. Nadal nic z tego nie rozumiem.

Dyr. Pearce Sideris: Wy, jako jego wyznawcy i jego kościół, stanowicie bóstwo. Jego idea żyje w was. "Oddzielnie, jesteście zepsuci. Ale zjednoczeni, jesteście Bogiem". Jesteście cudotwórcami kuźni, która stale kuje nowe przykłady waszej pracy nad sobą.

Maxym Imess: N-naprawdę?

Dyr. Pearce Sideris: Tak! Dowiedliście tego, że mimo wydarzeń z La Paz zbudowaliście ponownie Mekhane i zamiast niszczyć, pomogliście światu. To jest wyczyn!

Maxym Imess: Heh…

Dyr. Pearce Sideris: Nasza współpraca była najlepszą rzeczą, jaka spotkała nasze organizacje. Kontynuujmy, a w końcu się nam uda. Może nawet uda nam się stworzyć nowe elementy Mekhane.

Maxym Imess: Masz rację… Oddzielnie, jesteśmy zepsuci. Ale zjednoczeni, jesteśmy Bogiem.

<KONIEC TRANSKRYPCJI>
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported