SCP-PL-321


ocena: +13+x

⚠ Uwaga ⚠
Został ogłoszony stan wyjątkowy z powodu postępującego działania SCP-PL-321. Udaj się do punktu zbiórki w celu ewakuacji.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-321

Klasa podmiotu: Bezpieczne Apollyon

Specjalne Czynności Przechowawcze: Trwają prace nad powstrzymaniem rozszerzania się wpływu obiektu lub stworzeniem pola, które byłoby taumaturgicznie obojętne. Równocześnie pracownicy Fundacji oraz ludność cywilna mają być ewakuowani do stacji kosmicznych na orbicie ziemskiej, oraz wysyłani prototypowymi kapsułami RC-03 w przestrzeń kosmiczną. Użycie środków anomalnych jest w trakcie dopuszczenia. Część pracowników Fundacji pozostała za Ziemi, by informować ocalałych o sytuacji na planecie. Razem z ludnością transportowane są nasiona roślin, próbki DNA organizmów, jak i niektóre zwierzęta.

W trakcie budowy jest stacja kosmiczna Alpha mogąca pomieścić około 7000 ludzi wraz ze środkami do przeżycia. Skończenie budowy w 80% planowane jest na dzień rozszerzenia się pola na całą planetę.

Obiekty SCP niewymagające zabezpieczenia z użyciem wody lub ingerencji ludzkiej oraz obiekty niestwarzające zagrożenia będąc niezabezpieczone, mają pozostać na planecie. Natomiast wszystkie inne mają być transportowane na orbitę razem z ludnością. W skrajnych przypadkach, gdy podmiot musi być zabezpieczany, a nie można go przetransportować, do obiektu ma zostać przydzielony robot niewymagający użycia wody, który będzie zabezpieczał podmiot.

Po incydencie SCP-PL-321-1 Fundacja ujawniła się w opinii publicznej, powodując upadek zasłony. Większość informacji dotyczących SCP-PL-321 przeszła do użytku publicznego. Charakterystyka pozostałych obiektów, jak i położenie placówek, dalej pozostaje tajne, ale główna misja Fundacji jest powszechnie znana.Opis: SCP-PL-321 jest kulą, umieszczoną w zdobionym stojaku, ze wskaźnikiem pokazującym aktualny czas. Stojak złożony jest z podstawki, z której poprowadzone są 4 nóżki. Pośrodku nóżek umieszczona jest mniejsza kula, która również wspiera się na 4 mniejszych nóżkach. Nad nią po połączeniu się większych nóżek znowu rozbiegają się one na 4, by zakończyć się poziomym dyskiem. W środku dysku umieszczona jest większa kula, która dodatkowo wspiera się na pionowo ułożonym dysku, na którym umieszczony jest zegar. Wnętrze większej kuli jest puste, co udowodniło prześwietlenie.

Mechanical_celestial_sphere_by_Johan_Reinhold.jpg

Obiekt w swojej przechowalni

Obiekt jest wysoki na 58 centymetrów, jego szerokość w najszerszym miejscu to 34 centymetry, a waga 12 kilogramów. Materiały, z których wykonany jest podmiot to drewno, brąz, żelazo i w niewielkim stopniu szkło.

Na powierzchni kuli wyryte są ornamenty o znaczeniu taumaturgicznym. Mniejsza kula będąca częścią stojaka również posiada ornamenty, ale te pełnią jedynie funkcję ozdobną. Energia zawarta w symbolach taumaturgicznych napędza wskazówki zegara, jak i obrót kuli, który naśladuje obrót Ziemi.

Cechą anomalną SCP-PL-321 jest pochłanianie wody z obszaru 2 metrów średnicy wokół obiektu1. Woda jest teleportowana do wnętrza większej kuli i według notatek wykonawcy podmiotu, po odpowiednim użyciu obiektu następuje skraplanie się jej na mniejszej kuli. Trwają badania mające na celu rozszyfrowanie uruchomienia SCP-PL-321. Woda teleportuje się do obiektu po każdym wybiciu przez zegar obiektu, sekundy i ciśnienie, jakie może osiągnąć wewnątrz kuli, jest nieznane, ale przewyższa to możliwe do osiągnięcia bez pomocy taumaturgii. Pozostałe elementy obiektu nie pełnią żadnej funkcji poza ozdobną.

Mechanical_celestial_sphere-CnAM_7490-IMG_6556.JPG

Zbliżenie na zegar podmiotu

Obiekt został pozyskany z prywatnej kolekcji Stanisława Kochańskiego, podczas interwencji Fundacji w trakcie wystawy przedmiotów anomalnych organizowanej przez ww. osobę. Jego czas stworzenia datuje się na rok 1987, a miejsce na Amerykę Północną. Twórca jest nieznany, ale razem z podmiotem skonfiskowano oryginalne notatki dotyczące obiektu. Zgodnie z zapiskami obiekt powstał w celu oczyszczania wody i miał być zaprezentowany na wystawie przedmiotów taumaturgicznych o tematyce ekologii.

Incydent SCP-PL-321-1: Dnia 15.08.2020 roku w związku z falą energii taumaturgicznej Ebsel powiązaną z incydentem z udziałem SCP-PL-███ sposób działania obiektu uległ zmianie. Pole oddziaływania podmiotu rozpoczęło powiększanie się w tempie 6 km/h powodując początek scenariusza końca świata klasy XK. Z obecną prędkością pole rozprzestrzeni się na całą powierzchnię Ziemi w ciągu niecałych 142 dni. Data objęcia całej planety polem wypada na dzień 4.01.2021 roku. Woda zgromadzona w kuli jest spalana i przekształcana na energię służącą powiększaniu się pola. Teoretyzuje się, że mechanizm wykorzystywania wody powstał przy próbie stworzenia jej samowystarczalnego źródła, które nie wymagałoby czerpania energii z zewnątrz, a uaktywnił się w związku z falą energii. Zważając na zmianę charakteru anomalii, klasa obiektu zostaje zmieniona na Apollyon, a zatrzymanie powiększania się pola staje się priorytetem.

ocena: +13+x
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported