SCP-PL-871-EX
ocena: +12+x
hahasmiesznyksztalt.png

Model Rogu Gabriela.

Identyfikator podmiotu: SCP-PL-871-EX

Klasa podmiotu: Zrozumiane

Specjalne Czynności Przechowawcze [Zarchiwizowane]: Lokalizacja wokół SCP-PL-871 została odgrodzona przez personel Fundacji. Zdjęcie satelitarne lokalizacji mają być edytowane w celu ukrycia istnienia podmiotu.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Czynności nie są potrzebne od czasu Incydentu 871/1. Jadalne części SCP-PL-871-EX zostały skonsumowane przez personel Fundacji, reszta spalona, a jego Klasa zmieniona na Zrozumiane.

ciasto.jpg

Fragment SCP-PL-871-EX.

Opis: SCP-PL-871-EX był czekoladowo wiśniowym ciastem zlokalizowanym na polanie w lesie niedaleko południowego wybrzeża Wielkiej Brytanii. Oprócz swojego sposobu ułożenia, SCP-PL-871-EX nie wykazywał żadnych innych widocznych anomalii i mógł być konsumowany przez ludzi.

SCP-PL-871-EX był "Ciastem Gabriela", niemożliwym do stworzenia deserem bazowanym na Rogu Gabriela. Róg Gabriela to bryła geometryczna o nieskończonej powierzchni zewnętrznej, ale skończonej objętości.

SCP-PL-871-EX został osiągnięty poprzez powtarzane krojenie części ciasta na pół, a potem ułożenie tych części na sobie w kolejności od pierwszej przekrojonej. Działanie takie byłoby niemożliwe gdyż wymagałoby nieskończonego czasu, ale również ze względu na nieskończoną wysokość SCP-PL-871-EX, to, że cięć musiałaby być nieskończona ilość, a w pewnym momencie cięcia byłyby niewykonalne ze względu na ich zbytnią cienkość.

Incydent 871/1: Podczas pozyskiwania próbki SCP-PL-871-EX do badań, pobierający naukowiec bez ostrzeżenie kichnął. Spowodowało to obsunięcie się używanego przezeń noża i zawadzenie przez badaczą ręką o SCP-PL-871-EX.

Po tym SCP-PL-871-EX się zawalił.

Incydent nie wymagał dużych wysiłków w celu jego ukrycia, jako iż wielkość SCP-PL-871-EX która spadła na Ziemię wpadła albo do morza albo do oceanu.

Po sprzątaniu pozostałości SCP-PL-871-EX, które upadły na ląd w jednym z kawałków znaleziono mała tabliczkę wykonaną z pozłacanej stali. Na tabliczce wygrawerowano poniższą wiadomość w języku angielskim.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported