SCP-WPL-148
ocena: 0+x
boots_work_boots_shoes-755069.jpg!d

Instancja SCP-WPL-148-1

Identyfikator Podmiotu: SCP-WPL-148

Klasa Podmiotu: Thaumiel

Specjalne Czynności Przechowawcze: Przechowalnia SCP-WPL-148-1 znajduje się 43,2 m p. p. m. na współrzędnych geograficznych 54º 42' 22" N 17º 23' 11" E. (5 km na południe od Morza Bałtyckiego, jezioro Łebsko) SCP-WPL-148-1 ma być przechowywany w celi o wymiarach 7x3x7 [m]. W przechowalni ma znajdować się łazienka i sypialnia. Obiekt musi posiadać żywiciela - personel klasy D, który będzie zmieniany co 10 dni. Podmiot ma dostawać 3 posiłki dziennie. W przechowalni mają znajdować się 2 kamery transmitujące obraz w czasie rzeczywistym. W przechowalni musi panować temperatura od 281,3 do 293,3 [K] / 4 do 20 [°C]. Ciśnienie powietrza w przechowalni nie może przekraczać 1020 hPa i nie może spaść poniżej 980 hPa. Skład tlenu w powietrzu nie może przekraczać 30%.

Jeśli pomieszczenia przechowawcze ulegną zniszczeniu wskutek odzdziaływania bytu, należy niezwłocznie wysłać oddział Mobilnych Formacji Operacyjnych Delta-18. Agenci MFO mają przenieść byt wraz z testerem do nowej celi. Podczas transportu podmiotu, SCP ma być pod nadzorem co najmniej 2 pracowników ochrony z upoważnieniem poziomu 3. lub wyższym. Ochroniarze przenoszący SCP-WPL-148-1 (wraz z żywicielem) muszą nałożyć mu kaganiec pod napięciem.

Do przechowalni SCP-WPL-148-1 może wchodzić personel fundacji mający uprawnienia 4/WPL-148 lub za zgodą pracowników poziomu 5. W przypadku niepożądanego wejścia w interakcję z obiektem należy wysłać Mobilną Formację Operacyjną Gamma-81 w celu pozyskania SCP-148-1 i niedopuszczenia do otwarcia przejścia do rzeczywistości Epsilon-Delta-9.

Opis: SCP-WPL-148-1 to buty terenowe marki Badibas (pochodzą z rzeczywistości Epsilon-Delta-9). Buty po założeniu dopasują się do nogi zakładającego, zmieniając wielkość. Z obiektu co 2 tygodnie wycieka niezidentyfikowana substancja, najprawdopodobniej roztwór chloru z [USUNIĘTO]. Osoby przebywające co najmniej 5 [m] od obiektu doświadczą manifestacji SCP-WPL-148-1. Podmiot będzie telepatycznie przekazywać testerowi informacje o położeniu [ZREDAGOWANO] oraz będzie namawiał słuchacza do założenia butów.

Po założeniu ich tester poczuje zawroty głowy, a następnie mimowolnie zacznie iść w kierunku współrzędnych geograficznych 51º █' █" N 21º █' █" E. Zauważono, że 5 [min] po interakcji z podmiotem, wolna wola testera całkowicie zanika. Gdy obiekt będzie się znajdował w wyznaczonym miejscu, zacznie mówić niezrozumiałe słowa, a przed nim otworzy się brama i przejście do rzeczywistości Epsilon-Delta-9, w której prawdopodobnie doszło do scenariusza końca świata XK. Po otwarciu przejścia, tester wejdzie do innego wymiaru. Jedyną żywą formą życia w rzeczywistości Epsilon-Delta-9 jest SCP-WPL-148-2, który wywołał XK poprzez uwolnienie, a następnie zgładzenie SCP-WPL-███.

SCP-WPL-148-2 to humanoid rasy kaukaskiej posiadający ciemną skórę. Obiekt nosi czarny kapelusz, garnitur oraz spodnie. Byt jest ekstremalnie niebezpieczny.
Do jego właściwości anomalnych należą m.in.:

  • Komunikacja telepatyczna z innymi istotami
  • Tworzenie "niewielkich czasoprzestrzennych dziur" * z których obiekt pozyskuje broń.
  • Teleportacja na dystans 300 [m] co 20 min.
  • Otwieranie drzwi bez używania klucza lub używania karty dostępu
  • Zmiana temperatury w pomieszczeniach
  • Wywoływanie emocji u niektórych istot
  • Sterowanie ugryzionymi ofiarami, kiedy śpią
  • Zmiana właściwości chemicznych niektórych metali

Obiekt nie jest w stanie wykonywać tych czynności, gdy SCP-WPL-148-1 nie złoży mu w ofierze kontrolowanego i nie będzie mieć na nogach SCP-WPL-148-1. Podmiot, aby otworzyć przejście do innej rzeczywistości musi także przebywać w miejscu oznaczonym jako SCP-WPL-148-3. Jest to pomieszczenie znajdujące się na współrzędnych geograficznych 51º █' █" N 21º █' █" E. Mieści się w niej wiecznie paląca się żarówka, nieznanego producenta. Obiekt SCP-WPL-148-2 wchodzi z nią w interakcję przez dotyk ręki. Nastąpi wtedy zmiana barwy żarówki na czerwony oraz stworzenie przejścia do wymiaru Epsilon-Delta-9. Ukaże się ono testerowi na północnej ścianie.

eoxx1Xz.jpg!d

SCP-WPL-148-3

Jedyną czynnością możliwą do wykonania przez podmiot (bez użycia SCP-WPL-148-1) jest obserwacja osób znających naturę obiektu.

Po otwarciu tunelu czasoprzestrzennego między światami, instancja SCP-WPL-148-2 będzie próbowała włożyć na nogi SCP-WPL-148-1. Po wykonaniu tej czynności SCP-WPL-148-2 spróbuje wyjść z rzeczywistości Epsilon-Delta-9 i spowodować koniec świata klasy K.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported