SCP-ZH-236
ocena: +7+x

SCP-SCP-ZH-236
Poziom1
Klasa podmiotu:
ezoteryczne
Klasa drugorzędna:
Niezabezpieczone
Poziom zakłóceń:
dark
Poziom ryzyka:
znikomy
llCEYnD.jpg

Aktywna instancja SCP-ZH-236-A.

Specjalne Czynności Przechowawcze: Wszystkie odzyskane instancje SCP-ZH-236 mają być trzymane w osobnych opakowaniach pogrupowanych według wielkości i trzymane w standardowych szafkach przechowawczych w Ośrodku ZH-25.

Zaproponowano, aby procedury monitorowania zostały przekazane do japońskiej filii przekazanie, jak i kontynuowanie tych procedur nie jest konieczne. SCP-ZH-236 może być swobodnie zbierany oraz wykorzystywany do doświadczeń.

Opis: Od połowy stycznia do połowy marca (zazwyczaj 16 dnia) SCP-ZH-236 będzie rósł na kilku specyficznych drzewach wiśniowych (oznaczonych jako SCP-ZH-236-A) w prefekturze ████████, w Japonii, zamiast normalnych kwiatów. Aktywne instancje SCP-ZH-236-A będą, wyglądały jak normalne kwiaty wiśni, ale kiedy instancje SCP-ZH-236 wejdą w kontakt z ludźmi lub ich ubraniami, będą oni odczuwali następujące efekty:

  • Lekkie stany depresyjne
  • Przywiązanie do przeszłości
  • Kontemplowaniem jak są postrzegani przez innych
  • Wyrażanie chęci realizacji planów wyjazdów
  • Rozmyślanie, jacy byliby ich przyjaciele, członkowie rodziny, koledzy bez nich.

Podczas gdy podmiot doświadcza tych myśli, SCP-ZH-236 powoli traci kolor, stając się coraz bardziej szarym w ciągu 10 minut, efekt po wpływie tego czasu zniknie. Obiekt zachowuje wspomnienia o tym, co się wydarzyło.

Po trzech latach stosowania środków nadzoru polegających na zamykaniu wszystkich ulic zakończono kontynuowanie tych działań.

Uwagi dotyczące zaprzestania zabezpieczania SCP-ZH-236:

Podsumowanie posiedzenia Komitet ds. Etyki
Senioritis1 jest uczuciem podobnym do choroby majowej五月病, używany do opisania beznadziei, jaką odczuwają seniorzy w liceum przed ukończeniem ich. W Japonii nie ma takiego wyrażenia. Prawdopodobnie nie ma go również w języku chińskim.
Sam efekt anomalii polega na wywołaniu pewnych lekkich, niekontrolowanych emocji. Emocje są normalne dla ludzi. Dodatkowo anomalia kwitnie wokół, gdy egzaminy wstępne się odbywają oraz znajdują się w miejscu, gdzie łatwo się ukrywają. Myślę nawet, że Senioritis istnieje z tego powodu i że zareagowaliśmy za późno, ale przesadzone spekulacje wymagają równie wyjątkowych dowodów, których ja nie posiadam.
Eksperymenty od A do D pokazały nam, że anomalne efekty nie są znaczące i nie są dugo trwałe. To, co w tym przypadku musimy chronić to nie ludzie a sama anomalia. Nie mamy wiele do nauczenia się z niej, po prostu nie jest jakimś specjalnym SCP. Pozwólmy jej żyć w spokoju.
Wszystkie ślady zainteresowania opinii publicznej zostały już usunięte. Ze względu na to, że skutki anomalii są niewielkie, a Japończycy posiadają świadomość kulturową, że wszystkie rzeczy mają w sobie duchy (jeśli można tak nadmiernie uprościć), szanse na to, że zostanie ona wyraźnie zauważona i że będzie stanowiła zagrożenie dla normalności, są bardzo mała. Koszty przechowywania nie uzasadnię do jego efektu.
Jak chodzi o propozycje przekazania tego projektu Japończykom, nie chcemy ich niepokoić jakimiś małymi projektami. Nie będziemy również marnować pieniędzy na anomalie, które są ledwie anomaliami. To nie jest dobry sposób na wykorzystywanie zasobów.
Mam nadzieje, że ten SCP zostanie przemianowany na Zrozumiane. Dopóki nie zostanie to zatwierdzone przechowywanie tej anomalii, nie jest w tej chwili konieczne.
Yuni
11 Kwietnia 2012

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported