Dokumentacja Bezpiecznej Placówki: Ośrodek 418


ocena: +6+x

site_418_logo.png

Dokumentacja Bezpiecznej Placówki Fundacji SCP

Ośrodek 418

Oficjalna Desygnacja: Placówka Fundacji SCP Badawczo-Informacyjna Przechowywania w Minecraft

Kod Identyfikacyjny Ośrodka: VEISA-Ośrodek-418Główne Informacje


Data Założenia: 12.08.2013

Położenie:

Desygnacja Lokalizacja
Ośrodek 418-α Zlokalizowany wewnątrz SCP-████, serwera Minecraft, który posiada użyteczne właściwości anomalne.
Ośrodek 418-β
(dawniej Ośrodek M1)
Zbudowany na serwerze, w którym znajduje się SCP-4335.
Ośrodek 418-γ Specjalistyczna placówka zajmująca się Letters Network, siecią serwerów Minecraft pod kontrolą Letters Entertainment, znanej z hostowania anomalnej aktywności.
Ośrodek 418-δ
(JP: Ośrodek 81M3)
Znajdujący się pod jurysdykcją japońskiej filii. Nieanomalny serwer Minecraft hostowany w Ośrodku 81BB.
Ośrodek 418-ε
(CN: Site‑CN‑118)
Znajdujący się pod jurysdykcją chińskiej filii. Nieanomalna "zmodyfikowana" sieć serwera Minecraft hostowana w Ośrodku CN-71.

Założyciel i Dyrektor: Dr Henry "dr__henry" Friedman


Przegląd Ośrodka


"Systematyczne Czynności z Pogrywaniem"

Ośrodek 418 to pierwsza (i obecnie jedyna) wirtualna placówka przechowawcza Fundacji, zbudowana wewnątrz popularnej gry wideo Minecraft i odpowiedzialna za przechowywanie anomalii, które są trudne do zabezpieczenia w prawdziwym świecie, pokroju informacyjnych paraorganizmów, a także monitorowanie organizacji i anomalii istniejących wewnątrz Minecrafta i otaczającej go społeczności. Większość zadań związanych z przechowywaniem, prowadzeniem eksperymentów i konserwacyjną Ośrodka 418 jest wykonywanych przez fundacyjny Wydział Minecrafta, który specjalizuje się w zabezpieczaniu i badaniu obiektów powiązanych z Minecraftem.

Podczas wstępnego projektowania, Ośrodek 418 (wcześniej znany jako Ośrodek M1) został zbudowany wyłącznie, w celu przechowywania SCP-4335 i nie był przeznaczony do zabezpieczania innych anomalii. Owcześnie twierdzono, że nie było zbyt wiele anomalii w grze, aby była potrzeba stworzenia całego departamentu specyfikującego się w Minecraftcie. Jednakże, po tym, jak zauważono, że Minecraft ponownie wezbrał na popularności, wiele anomalii zaczęło pojawiać się w grze i otaczającej jej społeczności, przez co Ośrodek 418 został przeprojektowany, aby się do nich dostosować. Wstępnie Ośrodek 418 był traktowany jako drugorzędna placówka Ośrodka 15, jednak ze względu na spekulacje możliwe zakłócenia spowodowane przez SCP-4645, plany te zostały zrewidowane, a Ośrodek 418 został zaprojektowany w serii niezależnych placówek przechowawczych.

Głównym zadaniem Ośrodka 418 jest monitorowanie i zabezpieczanie anomalii, które istnieją w Minecraftcie, a także przechowywać fizyczne anomalię, które uważane są za wyjątkowo ciężkie do przechowywania w fizycznych Ośrodkach, przenosząc je do Minecrafta poprzez SCP-████. W związku ze swoją popularnością i względną kreatywną swobodą, jaką gra daje swoim graczom, Minecraft stał się popularnym nośnikiem dla anomalii. W dodatku niektóre Organizacje często angażują się w anomalną aktywność na serwerach Minecraft. W wyniku tego, społeczność Minecrafta została obrana za godny cel obserwowania przez Fundację, a także wystarczający powód do utworzenia Wydziału Minecrafta, będącego departamentem przeznaczonym do badania i zabezpieczania go.

Minecraft jest grą survivalową stworzoną przez Mojang, spółkę zależną Microsoftu, która pozwala graczom zakładanie własnych serwerów multiplayer. Jak wcześniej wspomniano, zostało potwierdzone przez Fundację istnienie wielu anomalii osadzonych w Minecraftcie. Jednakże, gdyż gra sama w sobie nie posiada żadnych anomalnych właściwości, ani nie wykazuje żadnego zagrożenia, nie podjęto przez ten czas żadnych prób zabezpieczenia całej gry Minecraft. Przesłuchania przeprowadzone z kierownictwem Microsoftu wykazały również, że Microsoft nie ingerował w żaden sposób w tworzeniu tych anomalii; jednakże, ze względu na odkrycie wielu anomalii, które zdają się pochodzić od Microsoftu (takie jak SCP-892, SCP-4943, itd.), a także polityki firmy o utrzymywaniu swojej technologii w tajemnicy spekuluje się, że przedsiębiorstwo jest w jakiś sposób powiązane z tworzeniem lub utrzymywaniem wielu anomalii. Wraz z tym, Fundacja obecnie rozważa nadanie desygnacji GoI firmie Microsoft.


Anomalie znajdujące się pod jurysdykcją Ośrodka 418


Identyfikator Klasa podmiotu Przydzielona placówka
SCP-4335 Keter Ośrodek 418-β
SCP-6468 Bezpieczne Ośrodek 418-δ
WPROWADŹ UPOWAŻNIENIA DLA DALSZYCH INFORMACJI

Struktura Ośrodka 418-δ


Ponieważ Ośrodek 418 składa się z wirtualnych placówek przechowawczych, może on zostać rozbudowany bez żadnych przeszkód związanych z obecnością innych budynków lub zasad bezpieczeństwa. Ze względu na to, wielu członków personelu w swoim wolnym czasie dobudowywało i dekorowało Ośrodek 418-δ. W wyniku tego, struktura wygląda z zewnątrz na bardzo skomplikowaną, mimo że w prawdzie została zaprojektowana, aby być w pewnym stopniu praktyczna i funkcjonalna.

Poziom 01


Pierwszy poziom Ośrodka 418-δ znajduje się na wysokości od y=42 do y=54 i składa się z kwater mieszkalnych dla personelu, depozytorium minecraftowych książek z wypełnionymi raportami, farmy i kafeterii. Na tym poziomie nie są przechowywane żadne anomalie.

Poziom 02


Drugi poziom znajduje się na wysokości pomiędzy y=54, a y=77 i jest miejscem, gdzie przeprowadzane jest większość badań. Komory przechowawcze i placówki badawcze zostały zbudowane z obsydianu. Postawiony jest także międzyserwerowy portal transferowy, który pozwala
przenieść przedmioty z i do inny serwerów, wykorzystując anomalny rytuał; pozwala to na dostęp do innych podplacówek Ośrodka 418, a także zewnętrznych serwerów.

Poziom 03


Trzeci poziom znajduje się na wysokości pomiędzy y=78, a y=90 i przechowuje wyjątkowo niebezpieczne anomalię, z których większość posiada klasę Keter. Postawiony także został ładunek wybuchowy, opierający się na bloku poleceń, który może być uruchomiony tylko przez administratora do autodestrukcji całej placówki w przypadku poważnego przełamania zabezpieczeń.

Serwerownia


Serwerownia hostująca Ośrodek 418-δ znajduje się w Ośrodku 81BB. Początkowo planowano zbudowanie Ośrodka 418 w Ośrodku 15, jednak został on wstrzymany przez możliwą ingerencję ze strony SCP-4645.

Informacje o Personelu


Zespół Monitorujący


Opis: Bada anomalie, które istnieją wewnątrz zewnętrznych serwerów Minecraft i infiltruje GoI opierające się na Minecraftcie.

Liczba członków: 35

Kierownik: Dr Yukino "makiyuki0938" Makimiya

Zespół Inżynierii Oprogramowania


Opis: Zarządza serwerami Ośrodka 418 i opracowuje pluginy wykorzystywane w przechowywaniu.

Liczba członków: 29

Kierownik: Badaczka Suda "blootanapsk" Nafu

Zespół Pozyskujący


Opis: Pozyskuje i zabezpiecza anomalne byty z zewnętrznych serwerów Minecraft.

Liczba członków: 38

Kierownik: Agentka Aimee "aimeeeee" Adams

Zespół Badawczy


Opis: Dokonuje wstecznej inżynierii anomalii, pokroju SCP-2639-C, SCP-████ itd., oraz bada metody bezpiecznego przechowywania anomalii, które istnieją w prawdziwym świecie wewnątrz Minecrafta.

Liczba członków: 45

Leader: Dr Henry "dr__henry" Friedman


Powiązane Formacje Operacyjne


e84.png

Mobilna
Formacja Operacyjna Edna-84 ("And Thus Upon His Crucible")

Ta formacja operacyjna składa się z personelu, który doskonalił się w PvP w wielu grach komputerowych, a także początkowo została uformowana do zabezpieczenia SCP-4335. Jednostka jest przede wszystkim odpowiedzialna za pozyskiwanie anomalii i infiltrowanie różnych Organizacji.

d26.png

Mobilna Formacja Operacyjna Digamma-26 ("Bedwars Sweats")

Ta formacja operacyjna specjalizuje się w Minecraftowych serwerach z "minigrami" i innych nietrwałych światach Minecraft, gdzie zbierane zasoby mogą nie wystarczyć więcej, niż kilku godzin przed resetem świata.

xm17.png

Mobilna Formacja Operacyjna 辛卯-17 ("梦想之城Castle of Dreams")

Ta formacja operacyjna składa się z ekspertów od Minecraftowego parkouru i speedrunowania, a także często jest wzywana do szybkiego pościgu za graczami i anomalnymi bytami.

m6.png

Mobilna
Formacja Operacyjna ま-6 ("ブランチマイナーBranch Miners")

Ta formacja operacyjna specjalizuje się w długoterminowych operacjach przechowawczych i jest wyszkolona w projektowaniu, wdrażaniu i wykorzystywaniu programów typu "bot", które wykonują zadania za graczy.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported