Dokumentacja Bezpiecznej Placówki: Ośrodek 81

ocena: +4+x

Dokumentacja Bezpiecznej Placówki Fundacji SCP

Oficjalna Desygnacja: Placówka Badawczo-Przechowawcza Fundacji SCP w Bloomington

Kod Identyfikacyjny Ośrodka: USINBL-Ośrodek-81


Główne Informacje


site.jpg

Ośrodek 81. Kliknij, aby powiększyć.

Data Założenia: 16 lipca 1946

Dyrektor Założyciel: Dr Oliver J. Rights

Położenie: Monroe Reservoir, Bloomington, Indiana, Stany Zjednoczone

Przykrywka: Miejski Zakład Oczyszczania Wody w Bloomington

Funkcja Placówki: Badawcza, Przechowawcza, Rozmieszczanie Formacji Operacyjnych, Administracyjna

Powierzchnia: Obszar 9,69km2

Biura i Skrzydła:

    Główne Biura: Administracyjne, Komitet Klasyfikacji

    Skrzydło A: Dormitoria Pracownicze, Kwatery Mieszkalne, Centrum Medyczne

    Skrzydło B: Dormitoria Klasy D

    Skrzydło C: Badania o niskim poziomie niebezpieczeństwa

    Skrzydło D (Podziemne): Skrzydło Przechowawcze Klasy Bezpieczne

    Skrzydło E (Podziemne): Skrzydło Przechowawcze Klasy Euclid

    Skrzydło F (Podziemne): Skrzydło Przechowawcze Klasy Euclid

    Skrzydło G (Podziemne): Badania o wysokim poziomie niebezpieczeństwa

    Skrzydło H (Podziemne): Badania o maksymalnym poziomie niebezpieczeństwa

    Skrzydło I (Podziemne): Skrzydło Przechowawcze Klasy Keter

    Skrzydło J (Podziemne): Nieokreślono

    Skrzydło K (Podziemne): Nieokreślono


Główna Mapa Ośrodka

map2.jpg

Informacje o Personelu


aktus.JPG

Dyrektor Jean Karlyle Aktus.

Dyrektor Ośrodka: Dr Jean Karlyle Aktus

Zastępca Dyrektora: Dr Hollister Cox

Asyst. Dyrektora ds. Personelu: Dr William Borley

Asyst. Dyrektora ds. Placówki: Peter Klingerman

Asyst. Dyrektora ds. Badań: Dr Isaac Schmidt

Asyst. Dyrektora ds. Przechowywania: Emmitt Ivers

Asyst. Dyrektora ds. Formacji Operacyjnych: Agent Carter Walsh

Personel na miejscu:

    Kierownicy Departamentów: 12

    Zespół Doktorski: 65

    Zespół Badawczy: 394

    Personel Administracyjny: 68

    Konserwacja i Utrzymanie: 56

    Personel Bezpieczeństwa: 103

    Klasa D: 541

    Pozostały Personel: 19


Anomalie znajdujące się obecnie pod jurysdykcją Ośrodka 81

Identyfikator Klasa podmiotu
SCP-074 Euclid
SCP-715 Bezpieczne
SCP-2151 Bezpieczne
SCP-2270 Euclid
SCP-2445 Bezpieczne
SCP-2496 Bezpieczne
SCP-2540 Euclid
SCP-2564 Bezpieczne
SCP-2996 Zneutralizowane
SCP-2812 Euclid
SCP-2980 Bezpieczne
SCP-1781 Bezpieczne
SCP-2464 Keter
SCP-2740 Euclid
SCP-2935 Keter
SCP-2951 Euclid
SCP-4560 Keter

Dodatkowe Informacje


Znajdująca się pod zbiornikiem Monroe Reservoir w Bloomington, w stanie Indiana, USA, Ośrodek 81 jest "superplacówką" Fundacji SCP odpowiedzialną za ogarnianie dużej część anomalnej aktywności na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych.

Ośrodek 81 został pierwotnie założony jako baza ekspedycji mającej na celu zbadanie aktywności anomalnej w kopalniach wapienia w południowej Indianie, a konkretnie w kopalniach należących do trzech różnych firm górniczych: United Limestone, Indiana Limestone Corporation i B.G. Hoadley Mining Group. Pierwszą anomalnią udokumentowaną przez Ośrodek 81 był SCP-2812, dzięki któremu zasięg działań Ośrodka 81 został zwiększony poza kopalnie wapienia i objął anomalną aktywność w małych miastach w całym regionie.

Ośrodek została oficjalnie założony 16 lipca 1946 roku, a na jej czele stanął starszy badacz Fundacji, Dr Oliver Rights. Pierwsze centrum badawcze znajdowało się w opuszczonej szkole podstawowej przylegającej do pobliskiego Uniwersytetu Indiany, z którego rekrutowano wielu nowych pracowników naukowych. W marcu 1947 roku Dr Ivan Darko został przeniesiony z Ośrodka 19 do Ośrodka 81, aby przejąć w nim funkcję zastępcy dyrektora.

W latach 1946-1954 badania prowadzone w Ośrodku 81 skupiały się przede wszystkim na wspomnianych wyżej organizacjach oraz anomalnej aktywności geologicznej w jego pobliżu. Jednak seria niewyjaśnionych zdarzeń w pobliskich miejscowościach zwróciła uwagę zespołów badawczych Fundacji w Ośrodku 19. Chcąc przenieść się na ten teren, aby prowadzić swoje badania, ale nie mając znacznego lokalnego obiektu, w którym mogliby to zrobić, Ośrodek został przeniesiony do większego obiektu w pobliskim Ellettsville. Po tej przeprowadzce dodatkowe zespoły badawcze zostały przydzielone do Ośrodka 81, jak i również pierwsza stała Mobilna Formacja Operacyjna (MFO Epsilon-13 "Manifest Destiny").

lake.png

Zbiornik Monroe, obecna lokalizacja Ośrodka 81. Kliknij, aby powiększyć.

W latach 70-tych w pobliżu Ośrodka 81 odkryto znaczną ilość anomalnych artefaktów i choć protokół wymagał przeniesienia ich do placówki Fundacji w celu długoterminowego przechowywania, renowacja Ośrodka 19 tymczasowo ograniczyła zdolność tej placówki do przyjmowania nowych anomalii. W związku z tym w 1979 roku rozpoczęto pracę nad możliwością stworzenia bezpiecznego, stałego lokalnego Ośrodka przechowawczego dla tych anomalii, takiego, który mógłby pomieścić zarówno ośrodek badawczy, jak i kilka skrzydeł przechowawczych. W styczniu 1980 roku Komitet ds. Placówek Fundacji przeprowadził głosowanie nad trzema potencjalnymi placówkami, które miałyby pełnić taką funkcję: Ośrodkiem 79 w Plainfield, IL, Ośrodkiem 28 w Bowling Green, KY, i Ośrodkiem 81 w Bloomington, IN. W głosowaniu 1-3-7, Ośrodek 81 został wybrany jako najnowsza placówka przechowawcza Fundacji.

Aktywa Ośrodka 81 prawie natychmiast przeniosły się do niedawno ukończonego Miejskiego Zakładu Oczyszczania Wody w Bloomington, który został zbudowany w ramach porozumienia ze wbudowanymi aktywami Fundacji we władzach lokalnych. Obiekt ten, który posiadał kilka poziomów piwnic i generatory diesla, został szybko odnowiony, aby dostosować go do rosnących potrzeb Ośrodka 81. W kwietniu 1983 roku, poprzednia lokalizacja została całkowicie zburzona, a obecna lokalizacja została uznana za w pełni funkcjonalną. Wkrótce potem, zastępca dyrektora Darko przeniósł się z Ośrodka 81 gdzie indziej, a na jego funkcje powołano Dr Zachary'ego Johnsona.

17 sierpnia 1985 roku Dyrektor Oliver Rights odszedł ze stanowiska w Fundacji, a tymczasowa odpowiedzialność za ośrodek została przekazana zastępcy dyrektora Johnsonowi. Po przeprowadzeniu kilku rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami, na stanowisko dyrektora ośrodka powołano Dr Jean Aktusa pełniącego funkcję asystenta dyrektora ds. badań w Ośrodku 19 i przewodniczącego Komitetu Klasyfikacyjnego Fundacji. Dr Johnson pozostała w zespole przez cały okres przejściowy, obejmując ostatecznie stanowisko asystenta dyrektora ds. badań. Dr Hamilton Guys został mianowany na stanowisko zastępcy dyrektora Ośrodka.

maingate.png

Główna brama wjazdowa do Ośrodka 81. Kliknij, aby powiększyć.

W październiku 1991 roku, biura Komitetu Klasyfikacyjnego Fundacji zostały przeniesione do skrzydła administracyjnego Ośrodka 81. Następnie zatwierdzono dodatkowe prace remontowe, w wyniku których powstały trzy dodatkowe skrzydła podziemne pod jeziorem Monroe. Prace nad tymi renowacjami zakończyły się w listopadzie 1995 roku.

Po przeniesieniu Dr Guysa do Ośrodka 17 w 1999 roku, Dr Hollister Cox, wcześniej kierownik działu badań w Ośrodku 64, został mianowany zastępcą dyrektora Ośrodka. W 2004 roku na południe od głównego kampusu Ośrodka 81 powstała Placówka Rozmieszczania Mobilnych Formacji Operacyjnych.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported