Carroll 332: Lochy Kapusia
ocena: +2+x

PLIK RAISA: Dokument Organizacji [ROZWIĄZANA]
GOI-001: Duch Chicago

DATA POWSTANIA: ok. 1931
DATA OSTATNIEJ KOREKTY GOI: Listopad 1932
DATA POZYSKANIA: July 1933
[TEKST ODTWORZONY PONIŻEJ]1

Carroll2 332: Lochy Kapusia

snitchchamber1.png

Gdzie trzymamy kapusiów. Owinęliśmy sobie miejscowe gliny wokół palca, więc nie powinni stanowić żadnego problemu.

GDZIE TO JEST

Manhattan, 17th Street. Kiedyś był to szpital i wykupiliśmy go po Wielkiej Wojnie na wypadek, gdybyśmy potrzebowali go dla operacji w Nowym Jorku. Wysoki na cztery piętra i jest w pobliżu internatu i banku. Nie da się go przeoczyć.

Cokolwiek byś zrobił, nie otwieraj drzwi do sypialni.

KTO O TYM WIE

To tajemnica handlowa i żaden z naszych innych konkurentów czy tych ludzi z Fundacji nie wie o tym. Znam dużo osób, które są na granicy, ponieważ Dusza Sekretu została zamknięta i nie zamierzamy popełniać tego samego błędu dwa razy. Wszyscy, którzy pracują tam w ochronie i pilnują kapusiów są lojalni Chappellowi i osłoniłoby sobą lecącą w jego kierunku kulę.

Jeżeli chodzi o to, komu możemy o tym powiedzieć, cóż, będziemy potrzebować tak zwanej "Broni Plotek". Nie mów wszystkim, że mamy miejsce dla tych wszystkich ludzi, którzy nas zdradzili. Aczkolwiek jeżeli jesteś w jednym z naszych barów i słyszysz jak inni rozmawiają o tym, co Richard zrobił z oszustami, może wspomnij, że słyszałeś o okropnym miejscu, do którego trafiają. Miejscu, gdzie nie umierają, ale chcieliby, ponieważ zdradzili nas.

Trzymaj to w niejasności. Czego ludzie nie wiedzą może być tak potężne jak to, co wiedzą.

JAK TO STWORZYLISMY

W 1930 roku, mieliśmy kapusiowy problem.

Kiedy siedzisz w biznesie, w którym jesteśmy, są dwa rodzaje ludzi: nasz przyjaciel i ich przyjaciel. Próbowaliśmy utrzymywać na początku naszych przyjaciół lokalnie i blisko pod naszymi skrzydłami. Duch był kiedyś łatwy do utrzymywania pod stałą i ścisłą kontrolą - dawniej mieliśmy tylko siebie i nawet najmniejszy kabel nie poszedłby do Chicago PD, gdyż nie mieliśmy zbytnio co im zaoferować.

Jednak kiedy wleciała 18 Poprawka, wszystko się zmieniło. W mniej niż dwa lata przeszliśmy z większości lokalnych operacji do ogólnonarodowego imperium bootleggingu. Kasa sypała się tak samo, jak wydatki. Łapówki dla glin i kanadyjskich strażników granicznych, ochroniarze, którzy utrzymywali Carrolle pod stałą kontrolą… i, oczywiście, pracownicy.

Zaczęliśmy najmować. Pracowaliśmy z lokalnymi konkurencjami, kiedy tego potrzebowaliśmy. Nie patrzyliśmy na naszych pracowników wystarczająco, żeby być pewnym, że możemy im ufać. A kiedy otworzyliśmy Duszę Sekretu, w końcu zwróciło się to przeciw nam.

Jaki jest najlepszy sposób, żeby prawo cię nie złapało? Nie mogą pamiętać, że nawet istniejesz. Nie wiem jak szef to zrobił, ale udało mu się sprawić, że pub wyślizguje się z twojego umysłu bez hasła. To jakby "Joe mnie przysłał", ale gdyby Joe ciebie nie przysłał, byłbyś zmieszany za każdym razem, kiedy spróbujesz sobie przypomnieć, gdzie byłeś tamtej nocy.

Alkohol nie był nawet tak ważny. To, co było ważne, to dom towarowy na drugim piętrze. Najświetniejsze magiczne zabawki z najdalszych granic Krainy Czarów dla naszych uważnie dobranych klientów. Przez prawie dziesięć lat nie było lepszego miejsca, gdzie mogłeś dostać drinka i pobawić się w Boga, jak nie Dusza Sekretu.

Po czym ktoś doniósł.

3855jones.jpg

Albert Jones, powód, dlaczego straciliśmy nasz najlepszy pub. Carroll 332 został stworzony z myślą o nim.

Boże Narodzenie 1930 roku. Fundacja nas zamknęła, porwała naszych klientów i rozkradła część z naszych najlepszych Carrollów. Szef zażądał dowiedzenia się jak do tego doszło i nie zajęło to zbyt długo. Albert Jones z Queens, zwerbowany przez Ducha w 1921 roku, żeby prowadzić naszą pierwszą operację na Manhattanie. Wcześniejsza historia z lokalnymi gangami i reputacja o efektywności i bezlitosności.

A także tchórzliwości. Mały drań pewnej nocy zbyt się nachlał i włamał do mieszkania swojej byłej i wsypał nas wszystkich, żeby sam dostał zmniejszony wyrok. To właśnie wtedy szef zdecydował, że już nikt nie będzie mógł odwrócić się od nas bez zapłacenia ceny. Trzeba było nadać wiadomość, a Lochy były na to idealnym sposobem.

Około dwa miesiące po zamknięciu Duszy Sekretu, Richard Chappell wszedł do opuszczonego szpitala z nieświętym kapłanem3 i zmienił go w pałac koszmaru. Nikomu innemu nie powie, jak to zrobił, więc nie pytaj o to.

Nasz najwspanialszy dzień nadszedł, kiedy znaleźliśmy Alberta i zamknęliśmy go w Lochach. Błagał o litość. Nie otrzymał jej.

DO CZEGO GO WYKORZYSTUJEMY

Jestem pewien, że wszyscy słyszeli jedno z ulubionych powiedzonek Richarda. "Możesz nas szukać, możesz z nami konkurować, możesz nas nawet zaatakować, jeśli serio myślisz, że dasz radę. Ale jeśli zdradzisz nas, nie wybaczymy i nie zapomnimy".

Oczywiście, że nie.

Carroll 332 jest "Lochami Kapusia" - to budynek, który wykorzystujemy jako same w sobie Lochy. Z zewnątrz wygląda normalnie, a kiedy wejdziesz, na pierwszy rzut oka nie dostrzeżesz zbytnio różnicy. Dużo opuszczonego szpitalnego wyposażenia walącego się wszędzie, którym nie przejmowaliśmy się na tyle, żeby podnieść. Jednak wszystkie drzwi, które kiedyś prowadziły do sypialń są zamknięte, a za każdymi z nich jest Piekło.

Cóż, nie do końca Piekło, ale coś zbliżonego do niego, skoro inni nie widzą różnicy

Kiedy odkryjemy, że ktoś nas zdradził, wypowiadamy jego imię nagłos i pstrykamy palcami przed tym zdjęciem:

snitchphotos.png

Zdjęcie dawnych pracowników szpitala i paru pacjentów, rok 1913. Richard powiedział, że osoby ze zdjęć pojawiają się też w Lochach. Nie ma po co się zagłębiać.

Gdy tylko tego dokonamy, pojawia się on w przedsionku i dopadamy go, zanim ma okazję na zareagowanie. Chwytamy go, wrzucamy do jednych z otwartych pokoi i zamykamy po nim drzwi.

Właśnie tutaj się zaczyna Piekło. Ściany zaczynają się stapiać, a pokój staje się większy, niż cały Nowy Jork. Nie ważne gdzie by nie poszedł, nigdzie nie zajdzie. Zawsze będzie w swoim własnym, osobistym Lochu.

Nie wiemy co dokładnie się z nimi tam dzieje, jednak wiemy jedynie, że nie mogą się wydostać. No i wiemy, że głośno krzyczą, więc musieliśmy wygłuszyć budynek. Jedynymi osobami, które o tym z pewnością wiedzą jest szef i kapłan, ale o tym nic nie powiedzą.


Z Biura Richarda Chappella4

Wiele osób pytało o to, co dzieje się w Lochach Kapusia. Po prostu żadne z was nie musi wiedzieć lub przejmować się tym tak długo, jak wypełniacie swoją robotę i trzymacie mordę na kłódkę, ale w skrócie zaspokoję waszą ciekawość, żeby utrzymać was zmotywowanych.

Pamiętacie tego ślepego gościa ze zdjęcia? Wyobraźcie sobie, że on może widzieć, a wy nie. Teraz wyobraźcie sobie, że ufacie temu kolesiowi, żeby prowadził cię po okolicy i pomógł dostać się do waszego domu. Wtedy pewnego dnia decyduje się popchnąć was na ruchomą ulicę dla zabaw.

O to co dzieje się w Lochach. Zdrada. Kapusie wiedzą, co zrobili i znają lekcję, jakiej się tam uczą. Krzyczą, ponieważ tak szybko, jak koszmar się kończy, tak zaczyna się kolejny.

Pamiętaj o tym: kiedy dołączyliście do tej organizacji daliście nam coś więcej, niż wasze życia. Możecie myśleć, że śmierć jest waszych ostatecznym wytchnieniem, kiedy zdecydujecie się dać sobie spokój. I tak będzie, jeżeli na to pozwolimy. Jednakże, jeżeli osłabniemy lub zawiedziemy przez kogoś z was, możemy odebrać wam ten przywilej.

Lochy są waszym ostrzeżeniem. Sugeruję się mieć na baczności.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported