Symonia Hub


ocena: +12+x

Kiedy świat może zostać zakończony jednym prostym naciśnięciem przycisku, terror może w każdej chwili obluzować się spod łańcucha i uwolnić się na świat, Fundacja pracuje niestrudzona, by zachować status quo ludzkości. Bez uznania, bez chwały, trzymana wyłącznie poprzez swoje ideały i obowiązki wobec Ziemi, ale niektórzy chcą więcej. Niektórzy widzą opcje wzbogacenia siebie, nawet jeśli ceną tego jest porzucenie wielkiej misji Fundacji.

Pieniądze grają największą rolę w determinacji kierunku historii.
- Karol Marks

Nic nie jest wystarczająco dla człowieka, dla którego wystarczająco wygląda mało.
- Epikur

SYMONIA

Ten kanon pokazuje Fundację, gdzie przestępczość, korupcja i niekompetencje są wszechobecne. Jeśli jakaś placówka funkcjonuje relatywnie dobrze, rzuć monetą, by dowiedzieć się, czy pod przykrywką niezliczonych sekretnych operacji nie odbywają się tam nielegalne aktywności takie jak, kradzież anomalii, produkcja narkotyków czy cokolwiek byłoby możliwe pod przymrużonym, czy też ślepym okiem Fundacji. Jeśli jakaś osoba jest we władzy, możesz być praktycznie pewny, że to powinna być ostatnia osoba, która zasługuje na taką rangę przez korupcje lub absolutny brak kompetencji tej osoby. W tym kanonie możesz się śmiać z absurdalnego, tragicznego lub jeśli chcesz, możesz brać tragizm na poważnie. Wszystkie jest tutaj możliwe.

(⚠️ = Spoilery)


Zalecana kolejność czytania

Podział na ośrodki

Ośrodek 85

Ośrodek PL-101

Strefa PL-34

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported