Dołącz do nas!

Na Wikidocie aktualnie występuje błąd, który sprawia, że emaile potwierdzające stworzenie konta są opóźniane albo zupełnie nie wysyłane.
Jako obejście problemu staraj się nie używać adresów email z liczbami ani żadnych hotmailów.


Jak poprawnie aplikować o członkostwo

Najpierw obowiązkowo przeczytaj:

Poradnik dla nowicjuszy

Nazwa użytkownika i konto

 • Nie aplikuj ze współdzielonego konta Wikidot. Tylko jedna osoba powinna używać pojedynczego konta.
 • Nie korzystaj z nazwy użytkownika, która zawiera człony takie, jak "SCP", "O5", "Klasa D" czy podobne, ani nazw obiektów in-universe.
  • "Doktor" i "Agent" są dozwolone.
 • Nie korzystaj z nazw przesadnie wulgarnych czy ogólnie obraźliwych.
 • Jeżeli jesteś już posiadaczem konta z niedozwoloną nazwą użytkownika, Wikidot umożliwia Ci jej zmianę. Przejdź tutaj, kliknij na edytuj, a następnie zmień na dozwoloną, która Ci odpowiada. Ostrożnie jednak, ponieważ Wikidot umożliwia zmianę nazwy użytkownika danego konta jedynie dwukrotnie.

Aplikacja służy wyłącznie do nadania członkostwa w projekcie SCP-PL jako użytkownik i nie jest formularzem kontaktowym z administracją. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania bądź chcesz poprosić o pomoc, skontaktuj się bezpośrednio z dowolnym Przedstawicielem Administracji poprzez tę stronę. Administracja nie ma obowiązku i nie będzie odpowiadać na żadne pytania zadawane za pośrednictwem formularza aplikacyjnego, odrzucając jednocześnie takie aplikacje.

Co twoja aplikacja musi zawierać:

 • Twój prawdziwy wiek: Witryna SCP-PL podobnie jak każda inna filia Fundacji SCP posiada ograniczenie wiekowe, które w naszym i większości przypadków stanowi wymagane posiadanie ukończonego minimum 15 roku życia. Nie składaj aplikacji, jeżeli jesteś młodszą osobą, ponieważ zostanie ona bez względu na wszystko odrzucona a Ty otrzymasz blokadę konta, która ma zapobiec kolejnym próbom dołączenia przed uzyskaniem przez ciebie wymaganego wieku. Podobnie nie podawaj się za osobę starszą, gdy nie spełniasz wymogu wiekowego, ponieważ wówczas w sposób świadomy łamiesz zasady witryny, które poprzez złożenie aplikacji zgadzasz się jednocześnie przestrzegać i w przypadku ujawnienia prawdy zostaną wyciągnięte konsekwencje.
 • Tajne hasło: Słowo, którego dwa człony znajdują się gdzieś na najważniejszych stronach, które każdy nowicjusz powinien przeczytać. Gdy znajdziesz oba człony hasła, połącz je w jedno słowo i umieść w aplikacji. Każda aplikacja nie zawierająca hasła lub wpisanego błędnie zostanie bezwzględnie odrzucona!
  • Pamiętaj, że tajne hasło jest tajne co oznacza, że nie powinno być publicznie udostępniane i rozpowszechniane. Nie mów swoim kolegom, jak ono brzmi, nie mów publicznie że <hasło> jest dziwne, po prostu trzymaj je dla siebie; kto ma je znać, zna doskonale.
  • Obie części hasła znajdziesz na poniżej wymienionych stronach:
   1. Zasady
   2. Poradnik dla Nowicjuszy
   3. FAQ
 • Opcjonalnie możesz napisać coś, co zmieści się w pozostałym limicie znaków aplikacji. Nie jest to wymagane, ale możesz wykorzystać to miejsce pisząc na przykład skąd znasz Fundację, krótką informację o sobie itp.
Jeżeli Twoja aplikacja składa się jedynie z dwóch pierwszych punktów (wiek i hasło), jest wystarczająca do pozytywnego rozpatrzenia.

Czego nie powinieneś pisać:

Nie podawaj nam swoich informacji osobistych jak imiona, adresy czy prywatne hasła. Nie bądź wulgarny, nie pisz niezrozumiale i nie próbuj być wyjątkowy. To Twoja szansa na wywarcie pierwszego wrażenia: jeśli zachowasz się jak troll lub dupek w aplikacji to zostaniesz potraktowany jako troll lub dupek.

 • Nie pisz niczego z perspektywy uniwersum. Nie udawaj, że jest ono prawdziwe.
 • Nie pozwól sobie na popełnienie literówki w akronimie "SCP".
 • Nie udzielaj nam dowcipnych odpowiedzi.
 • Nie próbuj w zabawny sposób pokazać, że w formularzu nie ma wystarczająco dużo miejsca, by nap
 • Aplikuj wyłącznie w języku polskim (chyba że nie jest to Twój język ojczysty, możesz wówczas jedynie napisać, skąd jesteś)
 • Zwróć uwagę na swoją pisownię: to witryna pisarska. Przeczytaj swoją aplikację kilkukrotnie, nie popełniaj błędów ortograficznych, powtórzeń, literówek.

Pamiętaj że aplikujesz do witryny pisarzów fikcji, nie tajnej organizacji.

Notatki:

 • Możesz zadać administratorowi dowolne pytania odnośnie do Twojej aplikacji za pośrednictwem wiadomości Wikidot. Nic nie stoi nawet na przeszkodzie, by administrator rzucił okiem na Twoją aplikację przed jej wysłaniem.
 • Discord zawsze chętnie udzieli Ci informacji o aplikacji, jak również możesz tam przyspieszyć proces rozpatrywania.
 • Masz pełne prawo pokazać swoją aplikację administracji z zapytaniem, czy taka przejdzie.
 • Twoja aplikacja nie zostanie zachowana. Aplikacje znikają z naszej bazy danych po ich rozpatrzeniu.

W momencie kliknięcia przycisku Wyślij, zmieni się on w wiadomość mówiącą Ci, że już wysłałeś aplikację. To normalne. By re-aplikować, musiałbyś wycofać swoją aplikację za pośrednictwem ustawień w Moje konto.

Pamiętaj, że proces rozpatrywania aplikacji może trwać trochę czasu, więc nie ma powodów do obaw, jeżeli w istocie tyle będzie on trwał. Albo się dostaniesz, albo nie — nie odbieraj opóźnionego rozpatrzenia jako złej oznaki. Zawsze możesz oczywiście zapytać się nas, co z Twoją aplikacją. Aplikacje wysyłane późną porą zazwyczaj zostaną rozpatrzone następnego dnia.

Informacja: Czas rozpatrywania aplikacji waha się zazwyczaj od kilku minut do dwóch dni, w zależności od aktywności administracji.

Wysyłając aplikację na SCP-PL zgadzasz się na treść regulaminu i poradników witryny.

Powinieneś mieć ważne konto w serwisie Wikidot.com i być zalogowany, aby aplikować o członkostwo.

jeśli już masz konto na Wikidot.com

lub

warto i za darmo

Przypomnienie: Nie aplikuj o nadanie uprawnień jeśli nie spełniasz wymagań. Nie marnuj innym, w tym sobie, czasu.


Co dalej?

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported