Tanatomania Hub
ocena: +6+x


dance.jpg

Tanatomania (rzeczownik): mania samobójcza
 
"Nikt nie każe mu myśleć, jedynie cierpieć — zawsze w ten sam sposób, bez nadziei na złagodzenie bólu, bez nadziei na rozwiązanie. To nic bardziej skomplikowanego: nie trzeba myśleć by rozpaczać."

— Samuel Beckett, "Nienazywalne"
Lista Prac

Nie wiesz, gdzie zacząć? Sugerujemy Abandoning Death!

Raporty SCP

SCP-2502-JP

Autorstwa solvexsolvex

 

Opowiadania

Life Support

Autorstwa R_IIVR_IIV

Please Kill Me

Autorstwa p51p51

21g

Autorstwa NorthPole NorthPole
O kanonie


 

Dawno, dawno temu, żył medyk imieniem Galen. Wierzył, że życie ludzkie jest podtrzymywane przez energię płynącą przez układ krwionośny. Fundacja, która badała wiele teorii dotyczących anatomii, co czasem kończyło się paleniem ksiąg, postanowiła spróbować zastosować tę teorię, uważaną dotąd jedynie za starożytną bzdurę, w praktyce korzystając ze zdobyczy współczesnej technologii, zarówno przyziemnej, jak i anomalnej. Z użyciem ciał swoich wyznawców, odkryli promieniowanie energii witalnej i stworzyli szkarłatną ciecz znaną obecnie jako tanatoma. W tym momencie, po raz pierwszy na tamtym świecie, "śmierć" się objawiła. Teoria Galena została potwierdzona niemal dwa tysiące lat po jego śmierci.

W 20██, jeden wynalazek wstrząsnął światem. Firma "Seebach Central Pharmaceutical" opracowała koncept "Ekstrakcji Śmierci", technologii, która wysysa śmierć by stworzyć truciznę zapewniającą ekstremalnie ograniczoną nieśmiertelność i ekstremalnie pewną śmierć. Na początku, zostało to wyśmiane jako absurdalny pomysł, ale dwa lata później została wprowadzona do współczesnego społeczeństwa, zarówno do społeczeństwa lękającego się śmierci, jak i kochającego ją półświatka.

Trzymali śmierć daleka od nich i dali śmierć prosto w ich ręce.

Co ludzie myślą o pojedynczej kropli śmierci? Albo życiu bez niej?

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported