Mężczyzna, Którego Tam Nie Było Hub
ocena: +11+x

Wczoraj u góry, na schodach,
spotkałem mężczyznę, którego nie było,
dzisiaj też go tam nie było,
chcę, chcę, by odszedł.

Antigonish autorstwa Hughesa Mearnsa, 1899 r.


Życie i Śmierć Głównej Iteracji

Preludium: Terminus autorstwa Drewbear

Postlude: A Terminus autorstwa Drewbear


Nieskończone Łowy Iteracji-φ

Hub Serii


Ciche Przetrwanie Iteracji-ת


Mężczyzna w Białym Garniturze

Hub Serii

Epilogue: Nobody in their Right Mind autorstwa Tufto


Osoba znana Fundacji jako "Nikt" uznawana jest przez jej pracowników za tajemnicę, jakby kolejną sprawkę natury. Za coś nieobliczalnego, co może ot tak się pojawić i bez oczywistej przyczyny wpłynąć na przebieg całej operacji. Nie istnieje żaden rym ani powód, który mógłby wyjaśnić, dlaczego Nikt robi to, co robi.

A może i istnieje.

Fundacja utrzymuje, iż nie wiadomo, czy Nikt to jedna osoba, czy cała organizacja; w pewnym sensie obie te możliwości są prawdziwe. Nikt to osoba, która ma cel, a kiedy ów zostaje spełniony, inna osoba przyjmuje godność i tożsamość (czyli jej brak) Nikogo, stając się bytem, który od zawsze nosił to imię.

"Mężczyzna, Którego Tam Nie Było" opowiada o wysiłkach Nikogo służących wypełnianiu jego albo jej celów, nieważne, czy to odkrywanie prawdy o samym sobie, zemsta, zabawa itd. Najważniejszym motywem jest tutaj "tajemnica". Kanon ten będzie w pewien sposób luźniejszy niż inne, ponieważ każdej iteracji Nikogo może przyświecać inny cel. Iteracja opisana w artykule o Organizacjach (nazywana główną) po prostu chce się dowiedzieć, kim była przedtem lub nie podołać temu, przekazując iterację komuś innemu. Różne iteracje Nikogo mogą chcieć różnych rzeczy. Jednakże każda wersja Nikogo wiąże się z tajemniczością.


Jestem nikim! Kim jesteś ty?
Też jesteś nikim?
A więc jest nas dwoje.
Nie wygadaj się… wygnaliby nas, wiesz.

I'm Nobody! Who are you? autorstwa Emily Dickinson, 1891 r.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported