Hasło raz po raz Hub
ocena: +3+x

PasswordFinalSmall.jpg

W latach 2009 do 2020 ciąg absurdalnych popisów fundacyjnych pracowników pokazał wartość i niebezpieczeństwa płynące z SCP-5109. "Jednorazowe hasło" to prosta anomalia z zadziwiająco głębokimi konsekwencjami, ciąg czterdziestu jeden znaków, który może istnieć w tylko jednym umyśle na rzeczywistość. Jeśli go znasz, nie zapomnisz o nim. Jeśli powiesz go komuś, to o nim zapominasz i teraz należy do nich.

Początkowo był używany jako proste hasło. Na końcu natomiast walczył z demencją, okradał współpracowników z ich odkryć badawczych, łapał złodziei i detonował bomby. Jako że to Rebelia Chaosu detonowała, Rada O5 zainterweniowała i ogłoszono, że hasło jest niedostępne.

Aż do dzisiaj.Planem Daniila Sokolsky'iego jest zniweczenie siedmiu intryg siedmiu różnych Organizacji w fundacyjnych placówkach na całym świecie. W Anglii, Włoszech, Indiach, Australii, Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej i Japonii siedmiu zdrajców oczekuje na przyjazd jego posłańców. Również mają swoje plany; niech najlepszy plan zwycięży.Pełna seria skończona dnia 30.11.2021!


Prolog:

Rozwój postaci

Dr Daniil Sokolsky ma marzenie i plan. Marzeniem jest ponowne użycie SCP-5109 i pokazanie wszystkim jakim geniuszem jest. Planem jest zniweczenie wielu innych planów.


Georgiański gotyk

Dr Udo Okorie jest ekspertem w sprawie anomalnych odpadów. Ośrodek 91 w Yorkshire w Anglii jest rajem dla anomalisty. Ale nie jest jedyną osobą zainteresowaną biblioteką placówki; Ręka Węża sięga daleko.


Kto wrobił Ralpha Rogeta?

Gdy Tymczasowy Dyrektor Ralph Roget jest oskarżony o zdradę Fundacji, jego babcia, Shirley Gillespie, werbuje niecodzienną parę z Ośrodka 43, by oczyścić jego imię. Co kryje się w Ośrodku 77?


Mentalność molocha

Delfina Ibanez ma jeden i pół metra i jest twarda jak skała. Ale będzie musiała wytężyć jej mentalne mięśnie, by rozwiązać zagadkę Ośrodka 36, gdzie załamał się sumienny grafficiarz.


Meanwhile, in Australia

Australia jest gorąca, a Dr Lillian Lillihammer nie jest zadowolona. Czy była dobrym wyborem na ratowanie Ośrodka 45 od ataku długo działającego kreta Rebelii Chaosu i wyplenienie go u korzeni?


Nie moje leniwce, nie moja dziura

Technicznym określeniem na Dr. Williama Wettle'a jest "idiota." Pojechał do Ośrodka 87, S&C Plastics w Sloth's Pit w stanie Wisconsin, gdzie siły narracyjne nie cierpią głupców. Czy w tym szaleństwie jest metoda?


Jeśli nie masz słów

Coś się stanie w Ośrodku 87. Może być to atak pary neo-legendarnych hakerów. Może to być Dr Wettle nagle rozwijający się jako istota ludzka. Cokolwiek mniej prawdopodobne.


Zielona machina

Dr Harold Blank nie wie nic o Korei. Musi nauczyć się paru rzeczy i to nauczyć się szybko, by pośredniczyć w umowie między Ośrodkiem 13K, a terrorystami środowiskowymi, którzy nie są tym, czym się wydają.


Gotowi czy nie...

Nexus dookoła Ośrodka 79 w Japonii zmienił swój krajobraz na podobieństwo logiki sennej i gier wideo. Lepiej by było, gdyby Dyrektor Allan McInnis polubił gry; bo właśnie w jednej jest. I nie jest sam.


...nadchodzę

Kierownik bezpieczeństwa Ośrodka 79 Hachiro Kuroki przeżył tydzień w Nexusie 58 poprzez bycie dyskretnym. Ale jeśli on i Dyrektor McInnis mają wygrać tę grę, to muszą grać głośno.


Głoś słowo

Dr Nhung Ngo zna ludzi. To cały opis jej pracy. Personel Ośrodka 55 zna Organizacje. Nie wiedzą, co do czegokolwiek ma Dr Nhung Ngo. Ale się dowiedzą.


Walnij kreta

Dr Placeholder McDoctorate i Dr Daniel Asheworth powoli tracą zmysły w Ośrodku 120. Za chwilę będą mieli gości z Ośrodka 43, którzy zajmą się jeszcze większą ilością produktywnego szaleństwa.


Zagubione w tłumaczeniu

Eileen Veiksaar byłą strażnikiem SCP-5109 przez jedenaście lat, a teraz nie ma pojęcia co się z nim dzieje. Gdy zostaje wyrzucona w Ośrodku 34, nie ma pojęcia gdzie w ogóle jest.


Wydanie wyroku

Roger Pensak, Kierownik Bezpieczeństwa i Przechowywania Ośrodka 43, z boku przyglądał się temu karnawałowi. Nadszedł czas na jego ruch. I jest na to gotowy.


Nad/

Wakacje szybko się kończą dla Phila i Amelii (i Doug), gdy zostają z powrotem wezwani do domu, by zająć się… czymś. Helikopter już jest i czeka ich cholernie ciekawa przejażdżka.


/Pod

Ośrodek 54 się rozpada i to Phil i Amelia mają… co? Wszystko co mają to siebie, jedno hasło i jednego lustrzanego potwora. Mają zmierzyć się z kolejnym hasłem i kolejnym potworem.


Nie w jego stylu

Sokolsky i formacja operacyjna są już wyeliminowani, a w Ośrodku 43 panoszy się zdrajca. Ma wszystkie hasła, idiotoodporny plan — i, na szczęście dla niego, w konkurencji tylko głupców.


Podaj dalej

Wymagane będzie działanie grupowe, by powstrzymać jedną z największych katastrof w fundacyjnej historii w Ośrodka 43. Wspomniana grupa? Każdy warty uwagi pracownik plus kilku uwagi nie wartych.


Epilog:

Wiele ostatnich słów

Dookoła świata w dwudziestu siedmiu Ośrodkach.O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported