Hub Inicjatywy Trzech Księżyców
ocena: +3+x

…nie prosimy, byście uwierzyli w tę historię. W rzeczy samej sceptycyzm jest oznaką zdrowego rozsądku. Wszyscy byliśmy kiedyś w tym miejscu, w jakim w teraz jesteście, z naszymi uprzedzeniami, nauką i religią/jej brakiem. Możecie zachować swoje uprzedzenia, na razie.

Prosimy tylko, abyście zapamiętali, co tu przeczytaliście. A kiedy nadejdzie wasz czas, kiedy zamkniecie oczy w tym świecie i otworzycie je na trzy księżyce na zielonym niebie, przypomnicie sobie, kim są wasi aniołowie stróże — i dołączycie do nich.

Jesteście obserwowani. Jesteście chronieni. Jesteście kochani.

☽☽☽


— Fragment ulotki rekrutacyjnej Inicjatywy ☽☽☽ pozyskanej z Baltimore, Maryland, Stany Zjednoczone


threemoonsinitiative.jpg

Flaga Inicjatywy ☽☽☽

Nazwa Organizacji: Inicjatywa Trzech Księżyców / Inicjatywa ☽☽☽1

Numer Organizacji: 4019

Aliasy: Trzy Księżyce, Dzieci JALAKÅRY, Durakh-Naùu2, Inicjatywa ☽☽3, Inicjatywa Świtu Księżyca4

Obszar działania: Corbenic, Ziemia, fikcyjne narracje5

Poziom zagrożenia: Pomarańczowy

Opis: Inicjatywa Trzech Księżyców to pozawymiarowa ludzka organizacja zlokalizowana w SCP-2922-C, zaświatach znanych również jako Corbenic.

Inicjatywa została założona około 14 000 lat temu w celu ustanowienia zorganizowanej ludzkiej koloni w zaświatach. W ramach Inicjatywy grzechy zmarłych są poddawane rygorystycznemu procesowi oceny, a następnie karane lub nagradzane decyzją większości dwóch trzecich głosów Komitetu Zguby.

Poprzez Korpus Obrony Ludzkości (HDC), gałąź wojskową Inicjatywy, organizacja działa jako międzywymiarowe siły bezpieczeństwa chroniące rasę ludzką. Jako tako, monitorują Ziemię6 i przeprowadzają tajne interwencje wojskowe w celu jej obrony, często nie zważając na niuanse czy długofalowe ich konsekwencje.

Materia organiczna nie jest w stanie opuścić Corbenic. W związku z tym większość obiektów związanych z Inicjatywą Trzech Księżyców to drony i/lub inne maszyny zdalnie sterowane z Corbenic. Obiekty te uzyskują dostęp do naszego świata poprzez szczelinę wymiarową znajdująca się po ciemnej stronie Księżyca.

Chociaż personel Inicjatywy wierzy, że działa w najlepszym interesie ludzkości, to jednak przesadny zasięg wojskowy, słaba komunikacja, problemy z wewnętrzną biurokracją i inne czynniki — w połączeniu z ich nieproporcjonalnie dużym potencjałem militarnym w stosunku do nas — sprawiły, że stali się oni potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego w naszym wymiarze.

Niełatwy pokój pomiędzy Inicjatywą Trzech Księżyców a Fundacją SCP jest utrzymywany na mocy traktatu z Cagnazzo. Złamanie tego traktatu ma być traktowane jako potencjalny Scenariusz Końca Świata Klasy XK.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported