Wojna Na Wszystkich Frontach - Hub

mendel.png
ocena: +10+x

Nie sądzę, bym kiedykolwiek zapomniała tamten dzień, kiedy apokalipsa wypełzła z morza.

Przynajmniej tak to czułam w tamtym momencie. Byłam na nabrzeżu, a kraken wyłonił się z wody, wpadając na miasto. Z miejsca, w którym stałam, czułam, jakby cały świat się miał skończyć.

Nigdy nie widziałam czegoś podobnego i do dziś nie widziałam. Ta rzecz była praktycznie wyciągnięta z filmu o kaiju, wysoka na setki stóp i absolutnie monstrualna. Widziałeś kiedyś coś mającego równocześnie ramiona i macki, tym bardziej po pięć z każdego rodzaju? Nie sądziłam, że tak.

Ta rzecz zniszczyła Hy-Brasil. Ta, wiem, że tak naprawdę nie zniszczyło za bardzo miasta, jednak sparaliżowało je do tego stopnia, że pewnie nie będzie już lepiej. Zostałam, ponieważ nie mogłam sobie wyobrazić wyjechania, jednak miasto nie było już takie same od czasu ataku.

Do diabła, nawet nie licząc tych wszystkich następstw i komplikacji z tego wydarzenia. Ciągle widzę, jak MC&D produkuje masowo reklamy, by sprzedać kawior z tej ośmiornicy po dwudziestu latach. Dwudziestu latach! I z tego co słyszę, mają wystarczające zapasy, aby starczyło im na kolejne dwadzieścia.

To ma sens, tak przypuszczam. Hy-Brasil praktycznie było anomalną społecznością w tamtym czasie, a wszyscy, którzy tu mieszkali poczuli jego wpływ. To nie jest dziwne, że wszyscy, którzy tu mieszkali próbowali coś z tym zrobić i wyciągnąć jak najwięcej z tak okropnej sytuacji.

Nie jestem pewna, czy kiedykolwiek przestaniemy o tym mówić.

-Zeznanie od Fodli ingen Ernmas, mieszkającej całe życie w Hy-Brasil, 2008

Wcześniej nieznany anomalny byt, teraz znany pod wieloma nazwami:

LTE-0851-Cetus. Krokodyli Kraken. Crocosquid. Gadzi Głowonóg. Kolosalny Akwamorficzny Byt. Straszliwy Behemot. 𒀭𒋾𒊩𒆳. Kałamarniczy Ispolin. Crocoteuthis gigantis. UAE-Brasil-78. Tokage-tako. Quin Krake. Plokamisuchus.

Rzecz, która zniszczyła Hy-Brasil.

Są takie wydarzenia, które zmieniają świat, wydarzenia o tak dużej skali, że wszyscy żyjący poczuli ich wpływ.

Nie wszystkie z tych wydarzeń mają miejsce w prozaicznym świecie.

13 czerwca 1988 roku, wysoki na trzysta stóp potwór wypełzł z wód otaczających mistyczną wyspę z irlandzkiego mitu i oblegał ją, zanim został zabity. W następstwie, wyspa została opustoszała i zrujnowana.

Jednak historia nie kończy się na tym. Skutki i następstwa tego wydarzenia trwają do dziś. Potężne organizacje próbowały wykorzystać wydarzenia z tamtego dnia, naginając to, co stało się do ich własnego mitu. Nie ma za dużo wspólnych cech w anomalnym społeczeństwie, jednak jedna została wykuta tamtego dnia.

Poprzednik

Wymagane przeczytania dla kontekstu.

Nx-03 — Mityczna wyspa, raj i azyl, oraz zagłada, która ją zniszczyła. (Napisane przez stormbreath) tłumaczenie autorstwa KubKac

Atak

Czytaj w dowolnej kolejności.

LTE-0851-Cetus — Bestia z legendy. Niszczyciel wszystkiego. Kraken. Potwór. Abominacja. (Napisane przez stormbreath) tłumaczenie autorstwa KubKac i Jasiu06

Straszliwa Burza w Krainie Fae — Wszystko musi się kiedyś skończyć, nawet wieczne królestwa. (Napisane przez DrChandra) tłumaczenie autorstwa KubKac

Następstwa

Czytaj w dowolnej kolejności.

'Kawior Kaiju' (OCN39/T5FG6/7HJL2) — Nie baw się swoim jedzeniem. (Napisane przez DrChandra) tłumaczenie autorstwa KubKac

Herman Fuller Presents: The Dread Behemoth — Wspaniała opowieść o heroizmie i przedstawieniu, oraz trofeum walki! (Napisane przez DrChandra)

Restless Dreams — Rzeczy takie jak te nie odchodzą. Tkwią one w zbiorczej nieprzytomności, dopóki nie zostaną wyparte. (Napisane przez RecursiveRecursion)

UIU File: 1988-021 — Sortowanie przez gruz po upadku. (Napisane przez Baseplate-Actual)

GRU-P casefile "SQUID ISPOLIN" — Rozmnażanie tytanów, podczas gdy twój świat rozpada się wokół ciebie. (Napisane przez stormbreath)

Akademicy

Czytaj w dowolnej kolejności.

Analysis of the Plokamisuchus — Autopsja smoka. (Napisane przez stallmantic i DrChandra)

About Deer College — Fale tego rozpryskują się daleko i szeroko. (Napisane przez ch00bakka)

SCP-3741: "The World Is Your Oyster" — Odważny akt szpiegostwa. Cel: twoje wspomnienia. (Napisane przez TheMightyMcB)

APOKALIPSA

Czytaj w poniższej kolejności.

1. SCP-3534: "Doomsyesterday" — Opis tego, jak świat się skończył z potopem aniołów. (Napisane przez DrCaroll)

2. Embracing The Angels — Niektórzy zwracają się ku religii w obliczu końca świata. Ci ludzie są blisko prawdy, za blisko. (Napisane przez stormbreath)

3. Project Sensuikan — Zbieranie ostatnich szczątków z zatopionego świata. (Napisane przez stallmantic)

4. The Kaiju Sea — Długo po końcu, próba rozwikłania wszystkiego. (Napisane przez DrChandra)

5. A Storm More Foul, A Land Less Fair — Ostatnia, beznadziejna, szalona obrona. (Napisane przez stormbreath)

AnAstAsis

Czytaj w poniższej kolejności.

ANASTASIS HUB

Prolog: GRANT REQUEST FOR THE CYBERNETIC MODIFICATION OF THE CORPSE OF THE CROCOTEUTHIS GIGANTIS — Jeszcze z tym nie skończyliśmy. (Napisane przez stormbreath)

Rozdział I: SCP-5391: "Anastasis" — To jest teraz wojna na wszystkich frontach. (Napisane przez J Dune)

Rozdział II: Awakening — To był początek wojny— Nie, przebudzenie nowego świata. (Napisane przez chiifu)

Rozdział III: Queen of the Monsters — Minęło trochę czasu, od kiedy się ostatnio widzieliśmy, czyż nie? (Napisane przez stormbreath)

Intermisja: Critter Profile: Cappi! — "Panie Wilson, wydaje mi się, że zaprzyjaźniliśmy sobie ogromnego potwora." (Napisane przez Ellie3)

Rozdział IV: SCP-5437: "A Beast Cast from Heaven" — Bóg spędza tysiąclecia śniąc i umierając we własnej świątyni. (Napisane przez J Dune)

Rozdział V: Reviviscence — Wiele tajemnic kryje się w głębiach Biblioteki. (Napisane przez Ellie3)

Rozdział VI: SCP-5514: "The Dragonslayer" — Wojna na wszystkich frontach dobiega końca. (Napisane przez stormbreath, Ellie3, chiifu i J Dune)

Epilog: When It's All Over — Czy to naprawdę koniec? (Napisane przez stormbreath i Ellie3)

Wojna na Wszystkich Frontach to kanon o ogromnych potworach.

Kiedy piszesz dla Wojny na Wszystkich Frontach, wszystko co naprawdę musisz zrobić to mieć ogromnego potwora w nim. Im bardziej absurdalne zrobisz, im bardziej przesadnie, tym lepsze. Ten kanon jest o dużych potworach biegających dookoła i niszczących miasta.

Kanon głównie skupia się na jednym, olbrzymim potworze: crocosquidzie. W 1988 roku, ten kaiju pojawił się — pozornie znikąd —, a następnie zniszczył mistyczną, wróżkową wyspę, zmieniając ją w ruinę. Ta wyspa była centrum anomalnego świata i prawie każda Organizacja próbowała dostać się teren wydarzenia, albo wykorzystać tragedię na swój sposób.

Jednakże, warte odnotowania jest to, że w przeciwieństwie do innych kanonów, Wojna na Wszystkich Frontach posiada w sobie trzy oddzielne podkanony. Istnieją trzy różne linie czasowe w Wojnie na Wszystkich Frontach, z których każda z nich jest uważana za tak kanoniczną, jak każda z pozostałych:

Akademicy

W linii czasowej Akademików, nic złego się dalej nie dzieje. Przeróżne Organizacje robią rzeczy związane z crocosquidem, jednak nie dzieje się nic wartego uwagi. Życie trwa dalej, a świat ma się w porządku. Jednak to nie koniec. Różne Organizacje wciąż kombinują z crocosquidem.

APOKALIPSA

W linii czasowej Apokalipsy, Fundacja cały czas szpera wokół pochodzenia crocosquida, aż w końcu przypadkowo wdzierają się do wszechświata, z którego pochodzi. W rezultacie, tysiące nowych crocosquidów przedostało przez portal, najeżdżając świat niczym powódź. Szybko przejmują panowanie nad światem i niszą wszystko, pozostawiając niewiele, gdy już skończą. Warte uwagi jest to, że Akademicy ma pewien kontakt z tą linią czasową poprzez międzywymiarowe portale.

AnAstAsis

W linii czasowej Anastasis, Laboratoria Prometeusza próbują przywrócić crocosquida do życia za pomocą zaawansowanej cybernetyki i taumaturgii. Na ich nieszczęście, użyte do tego rytuały przypadkowo przebudzają różnego typu kaiju na całym globie. Te monstra szaleją po świecie, niszcząc wszystko.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported