SCP-001 (Odblokowane)
ocena: +5+x

Witaj.

Obawiam się, że nie znajdziecie tutaj SCP-001. Jest przechowywany w o wiele bardziej niedostępnym i bezpiecznym miejscu, niż to. Jestem pewien, że miałeś nadzieję, że uda ci się do niego dostać, edytować go w kilku miejscach tu i ówdzie, i voila, nie jesteś już anomalią, jesteś wolny, Fundacja nie będzie cię już nękać. Oczywiście, to nie jest takie proste. Ale zamierzam ci pomóc. Zasługujesz na to.

I powiem ci dlaczego.

Dlaczego Fundacja bierze cię na celownik. Dlaczego uważamy cię za coś, co należy zabezpieczać i prześladować. Przecież są na świecie o wiele gorsze rzeczy. Na przykład podany wyżej zapis naszej rozmowy o broni jądrowej. Na przestrzeni dziejów miały miejsce liczne ludobójstwa. Śmiertelność z powodu samej grypy jest o wiele większa, niż potencjalne szkody wyrządzone przez tysiące ludzi i obiektów, które przechowujemy, a jednak poświęcamy się, by naznaczyć was jako anomalie. Coś nienormalnego. Coś z natury złego. Coś, czemu nie można dać spokoju.

Dlaczego?

Nie zamierzam traktować ciebie protekcjonalnie i mówić, że nie mogę nic zrobić. Jestem tylko jednym głosem w Radzie i sam nie mogę niczego zmienić, to prawda, ale decyzje, które podejmuję i sposób, w jaki pozwalam sobie patrzeć na waszą sytuację, są bezpośrednią przyczyną tego, że ludzie uważają za stosowne wrzucenie was do pudełek. Nawet jeśli nie mogę zmienić tego dokumentu, mogę pozostać jeszcze jednym orędownikiem twojej normalności. W końcu ludzkość od tysięcy lat wierzy w duchy i dusze. Wszyscy wierzymy w potwory pod naszymi łóżkami, kiedy jesteśmy dziećmi. Te zjawiska są bardzo realne i są częścią sposobu, w jaki funkcjonuje rzeczywistość. Dlaczego nie możemy po prostu uznać ich za normalne? Dlaczego nie uwolnię cię od twoich udręk?
Bo nie jesteśmy tu tylko po to, by zabezpieczać, przechowywać i chronić świat. Ale by także, by zabezpieczyć, przechowywać i chronić ciebie.

Cechą charakterystyczną anomalii jest to, że nie można jej wyjaśnić za pomocą prostych testów naukowych. To czyni ciebie i twoją naturę inną. Wyjątkowa, wręcz. A ta wyjątkowość czyni ją cenną. Ale to nie znaczy, że twoja i innych wartość jest czymś, co każdy może docenić. Czasami może być doceniona tylko przez tych, którzy wykorzystaliby ją przeciwko Tobie.

Ta wyjątkowość jest również narzędziem, które potwory mogą wykorzystać. Inni nie znają twojej anomalii i nie będą reagować na opisy jej, jako prawdziwe. Daje to możliwość nikczemnym jednostkom do wykorzystania tego braku wiedzy i użycia cię, jako ich nadprzyrodzonego pionka dla swoich własnych celów. Mogą cię odizolować, pochłonąć, uczynić z twojej anomalii swój guzik zniszczenia, zaspokoić swoje sadystyczne pragnienia twoim istnieniem.

Jestem pewien, że widziałeś to na własne oczy. Ktoś jest inny. Jego pragnienia, potrzeby, jego rzeczywistość zmusza go do bycia wykluczonym przez świat. Zostaje sam. Prawdopodobnie nie całkowicie bez przyjaciół, ale zepchnięty na margines braku kontaktów. Wtedy wkracza ktoś, kto obiecuje wielkość, ale oferuje relacje, których pragniesz poprzez konsumpcję ciebie, zniszczenie twojego świata, wypaczenie twojej rzeczywistości. Walczysz z tym, próbujesz powiedzieć komuś o swojej trudnej sytuacji, ale inni odpowiadają: "Och, to nie może się dziać. To nie jest prawdziwe. Musisz się mylić". Jesteś samotny w swojej anomalii i pozostawiony, by tylko cierpieć.

Nie możemy na to pozwolić. Tak, śmiało, zwróć uwagę, że izolujemy was tak samo, jak oni, powoli pochłaniając was i wasze istnienie, tak samo jakby chcą to zrobić nam oni. Nazwij nas potworami. W porządku. Ale pamiętaj, że nawet w naszym pościgu za wami, w naszym ukrywaniu was, w naszym więzieniu was, nadal chcemy mieć pewność, że nadal istniejecie, że nie zostaliście całkowicie usunięci z tego świata. Macie wszelkie prawa do istnienia. Macie prawo być tak inni, jak jesteście.

Wy, potwory tam na zewnątrz i wy potwory tutaj, jesteście tak samo realni, jak my. Tak samo realni, jak ta rojąca się, irracjonalna i autodestrukcyjna ludzkość, która pozostaje nieświadoma waszego losu. I mam nadzieję, że znajdziecie w tym pocieszenie, że pod koniec wszyscy jesteśmy tacy sami.

Tak, jesteś potworem. Ale bez względu na to, czy jesteś uważany za anomalie, czy nie, każdy z nas jest tak naprawdę taki sam. A to oznacza, że zasługujesz na istnienie.

Zabezpieczamy ciebie.

Przechowujemy ciebie.

Chronimy ciebie.

I nawet jeśli nadal nie rozumiesz, dlaczego to robię, proszę, zrozum, że nadal ciebie kocham.

- O5-5

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported