Wywiad z Logistykiem

ocena: +2+x


W naszym cyklu wywiadów ze specjalistami w różnych dziedzinach dzisiaj zagościł członek Departamentu Logistycznego Fundacji, Szanowny Pan Sławomir Dętka. Porozmawiamy o trudnościach wiążących się z tą dziedziną Fundacji, oraz jak to wygląda od zaplecza.

Wywiad z panem Sławomirem


Jędrzej Karol Pafnucy Kisiel-Szarawiński: Zatem, panie Sławomirze, na czym dokładnie polega pana praca?


Sławomir Dętka: A na czym ona nie polega? Muszę planować transporty między Ośrodkami i Strefami, rozkład jednostek operacyjnych oraz pokrycie ich na terenie kraj- znaczy filii- znaczy kraju. Ogólnie wszystko to jest jedna ch….


Jędrzej Karol Pafnucy Kisiel-Szarawiński: Panie Sławomirze, z racji na status naszej gazety chciałbym aby pan zachował nieco, wyższy sposób mowy.


Sławomir Dętka: Przepraszam wymsknęło mi się. W każdym razie, jest to niezwykle ciężkie zadanie które absolutnie nie polecam nikomu. Przynajmniej nie w tym kraju.


Jędrzej Karol Pafnucy Kisiel-Szarawiński: Można wiedzieć dlaczego?


Sławomir Dętka: Gdyż logistyka u nas jest absolutnie… zepsuta delikatnie to mówiąc. Inne kraje mają rozłożone Ośrodki na cały kraj, u nas z jakiegoś powodu są tylko dwa centra działania. Śląsk oraz Warszawa, ani jednej placówki poza tymi dwoma zas… pięknymi miejscami.


Jędrzej Karol Pafnucy Kisiel-Szarawiński: To nie brzmi dobrze, w innych krajach tak nie ma?


Sławomir Dętka: Nie! Nawet Czesi, co są dużo mniejsi od nas mają nasr- nawalone Ośrodkami na cały kraj praktycznie zakrywając go. U nas dowództwo gadało, cytuję, "Duże zagęszczenie Ośrodków to komunikacja na wyższym poziomie." Co owszem, ma swoje plusy. Kable internetowe, oraz łącza komunikacji podziemnej są świetnie działające i podłączone. Ale teraz Pan wyobrazi sobie, jak teraz nie dawno 3 dni temu się od… wydarzyło na Suwałkach. Suwałki zwyczajnie wyparowały, my się dowiedzieliśmy o tym dopiero po 10 godzinach od filii rosyjskiej która ma Ośrodek tuż pod granicą, że nam miasto od tak cyk sobie wyparowało bo pokaz artystyczny AWCY? poszedł źle, o którym też swoją drogą nie wiedzieliśmy bo agent który przebywał na Mazurach zniknął razem z Suwałkami i nie miał jak nam tego przekazać gdyż daleka łączność stamtąd jest absolutnie okropna.


Jędrzej Karol Pafnucy Kisiel-Szarawiński: To prawda, tragedia zniknięcia Suwałk była do uniknięcia i nasze serca będą z ofiarami.


Sławomir Dętka: A co się działo od warstwy logistycznej? Burdel za przeproszeniem. Trzeba było wysłać zespół z Warszawy, bo to jest poza obszarem działania filii Rosyjskiej która jest znacznie bliżej. Więc no łatwo wszystko w teorii. Problem, że agenci z Warszawy dotarli na miejsce gdy już wszystko się zwinęło, rozbijają obóz i dalsze badania polowe, bo procedury. Wie Pan co nie jest brane pod uwagę w takich wypadkach? Koszty paliwa. Musieliśmy im komicznie ciężki sprzęt do badania wyłomów rzeczywistości przewozić przez pół kraju. Oczywiście zdemontowany ale to nadal komicznie długa kolumna wojskowa przejeżdzająca przez pół kraju, może gdyby były Ośrodki bliżej to by się dało szybciej przerzucić i mniej na widoku, ale nie, lepsza komunikacja jak bliżej. No to chłopaki wiozą tą maszynerie i tragedia. Poszła guma w jednym z pojazdów z kolumny. Więc wyobrazi pan sobie teraz, prawie pół kilometrowa kolumna ciężarówek się zatrzymuje na głównej drodze. Ludzie się zaczynają interesować, a dalej musimy odwracać uwagę od tego że Suwałki zniknęły. Więc badacze na miejscu se patrzą w gigantyczną wyrwę w ziemi, bez sprzętu na badania bo ten utknął gdzieś za Łomżą, aby dokonać napraw trzeba wysłać kolejny z Warszawy co zabiera kolejne godziny. Potem kilka dni później pojawia się kolejny, trzeba zabezpieczyć anomalię w wyrwie po Suwałkach, to jaha MFO leci z Warszawy. Zajmuje to oczywiście w ch… dużo czasu i obiekt jest już w Białystoku.


Jędrzej Karol Pafnucy Kisiel-Szarawiński: Tak zatem wygląda praca logistyki w Fundacji, czy jest coś co by chciał pan przekazać naszym czytelnikom?


Sławomir Dętka: Nigdy nie zatrudniajcie się w Fundacji jako Główny Specjalista ds. Logistyki.


Jędrzej Karol Pafnucy Kisiel-Szarawiński: Dziękujemy bardzo za poświęcony Pana czas, za tydzień mamy mieć wywiad z rektorem Wydziału Informatyki Anomalnej na Uniwersytecie Warszawskim, profesorem Antonim Kolejowskim.

Redaktor Jędrzej Karol Pafnucy Kisiel-Szarawiński
Kurier Anomalny Warszawy

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported