Re: Chcesz szczęśliwych zakończeń?
ocena: +8+x

Od: Lisle Naismith [pcs.noitadnuof|htimsianl#pcs.noitadnuof|htimsianl]
Do: Lisle Naismith [pcs.noitadnuof|htimsianl#pcs.noitadnuof|htimsianl]
Temat: Notatka Dla Siebie

Ta wiadomość będzie wysyłana do <pcs.noitadnuof|htimsianl#pcs.noitadnuof|htimsianl> każdego dnia o godzinie 11:00:00 czasu centralnego. Możesz zmienić lub anulować to ustawienie w menu Preferencji.

Po co się męczyć?


Powiedzmy, że Szkarłatny Król obudził się. Powiedzmy, że spożywa 4 000 ofiarnych dziewic na śniadanie.

W połowie drogi przez numer 2,374 przypomniał sobie szczególnie zabawny dowcip typu puk-puk.

Śmieje się, dławi, a żaden z niewolników nie zna RKO.


Powiedzmy, że bóg mięsa i bóg maszyn decydują się na rozstrzygnięcie różnic raz na zawsze. Załóżmy, że sprowadzą każdy sarkistyczny kult i każdego Zepsutego bogobojnego żołnierza do ostatecznej bitwy.

Pole bitwy jest po drugiej stronie tunelu czasoprzestrzennego, który zamyka się i nigdy nie zostanie ponownie otwarty.

Jedyny haczyk to to, że nie wiemy kto wygra. Ale można z tym żyć.


Powiedzmy, że znaleźliśmy nieskończenie wielką ścianę szuflad.

Powiedzmy, że wkładamy tam każdą anomalną rzecz, one wszystkie sobie tam leżą aż do śmierci cieplnej Wszechświata.

I powiedzmy, że i tak umieramy krzycząc.


Po co się męczyć?


12 maja 2016. Jeden z moich dni wolnych na wiosnę. Wypiłem mleko prosto z dzbanka, nie patrząc na datę ważności - powinno być zepsute od dwóch dni. Nie było. Wciąż świeże.

8:00, Penny Naismith poszła do szkoły, a pani Rosa Naismith powiedziała mi, że musi pójść na wywiadówkę w szkole Penny.

"Ja pójdę," Powiedziałem.

"Nie," Powiedziała. "Masz wolne."

"W ubiegłym tygodniu zobaczyłem pracownika klasy D zjedzonego przez węża zrobionego z natrętnych myśli. Myślę, że mogę poradzić sobie z jęczącymi nauczycielami."

Rosa skrzywiła się, sceptycznie nastawiona. Pewnie chodzi o pana Glassmana, Pomyślałem, zaczynając tęsknić za Umysłową Żmiją.

9:00. Popijam mimozę. W PBS jest maraton klasycznego Doctora Who. Stary Tom Bakers. Rosa przyłapuje mnie na uśmiechu od ucha do ucha gdy rozlega się wejściówka. Śmieje się.

15:00. Pan Glassman, asystent dyrektora, powiedział mi, że moja córka "nie radzi sobie ze szkolnymi łobuzami"

"Kiedy będzie starsza, nie będziesz mógł zmusić jej do wytrwałości. Chcesz niańczyć swoją córkę przez całe życie, czy pozwolić jej budować charakter?", powiedział.

Pół godziny uśmiechania się i kiwania głową później, wyjąłem zdjęcie z portfela. Powiedziałem, że to z Penny na jej chrzcie.

Zdjęcie to zawierało wycofane niedawno zagrożenie poznawcze klasy NARCISSUS. Patrzenie, jak piana wychodzi z jego ust, był jednym z lepszych punktów mojego życia jako ojca i warty reprymendy od rady O5.

Pan Glassman jest oczywiście nadal zdrowy. Jedyną różnicą jest to, że wierzy w to, że jeśli Penny kiedykolwiek zapłacze, czterometrowy człowiek-węgorz zza granic jego widzenia peryferyjnego zje mu gałki oczne.

18:00. Penny i ja oglądaliśmy film, który wprowadził ją do przekleństw. Roześmiała się na tyle, że aż zaczęła świszczeć.

20:00 Po południu. Penny wcześniej poszła spać, była zadowolona.

20:30 Po południu. Raczej nie mogę wchodzić w szczegóły na Fundacyjnym serwerze, ale Rosa nadal ma to w sobie po dziesięciu latach. Moja miednica nadal boli jak o tym pomyślę. Boże, pobłogosław Amerykę.


Chcesz szczęśliwych zakończeń?

Pierdol się.

Chcesz smutnych zakończeń?

Ponownie, pierdol się.

Są tylko zakończenia. Jeśli 15 lat służby w faszystowskiej organizacji istniejącej w cieniu, zamykającej wszystkie nasze demony w pudełkach czegokolwiek mnie nauczyło, to tego, że "dobro" i "zło" są całkowicie subiektywne. Niepowodzenie Rzeczywistości klasy ZK jednej osoby jest orgazmem dla drugiej.


Więc.

Po co się męczyć?


Ponieważ czasami, na chwilę, wszystko idzie dobrze.

Niezależnie od twojej sytuacji, jakkolwiek złe rzeczy się dzieją - tak długo, jak żyjesz, zawsze może nadejść świetny dzień.


Masz to, Lisle. Penny i Rosa są z ciebie dumne. Doktor Henderson też, gdziekolwiek jest.

Nie pozwól. by nihiliści i rezygnujący cię uwodzili. Będzie więcej takich dwunastych maja 2016 roku, jeśli będziesz utrzymywał drani w zamknięciu.

I jeśli się da, nie detonuj atomówki dopóki nie skończysz oglądać Toma Bakera.

Kochający,
Dr Lisle Naismith
Dyrektor Ośrodka, 59 Ośrodek Fundacji

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported