Zwarcie Hub

ocena: +8+x

KAZANIE PATRIARCHY METATRONA


Światło!

Tyle mówią Wam o oświeceniu, a co z tego wynika? Tysiące lat szukamy prawdziwego Światła i teraz, gdy stoimy u jego progu, ONI mają czelność mówić nam, że to nie tędy droga? Spójrzcie! Jesteśmy na skraju prawdziwej chwały, proroctwa się wypełniły! Pan nasz zepsuty dał nam swą łaskę i wreszcie odkryliśmy to, co mamy posiąść!

Wojna!

Tyle mówią Wam o wojnie! Tak straszą, punktują. Zdrajcy! Głupcy! Tysiące lat gotowaliśmy się na to, że Cel nasz zdobędziemy. "Bezsens"? Nie! To próba Pana! Na błogosławieństwo to musimy najpierw zapracować, wydrzeć je! Znak! Znak wskazał nam drogę! Powiadam, właśnie to przewidziały nam proroctwa naszych przodków!

Nikczemnicy…

Wstawiają się za tymi, którzy posiedli coś, co nie należy do nich. Coś przeznaczonego NAM! A oni co? Mówią, że nie. Że to nie tak. Że nie możemy. Stoimy na skraju wypełnienia proroctwa, osiągnięcia chwały, jakiej nie widziało żadne pokolenie! A oni nie wstawiają się za nami. Wiara ich stała się ciałem i zgniła jak truchła wrogów naszych przed wiekami. Zostały same, tępe powłoki, chcące nas powstrzymać. Tępe powłoki uciekające nawet do tego cielesnego świata, jak ten zdrajca, którego jeszcze niedawno nazwalibyśmy bratem.

Czy widzicie, gdzie dotarliśmy?

Znak wskazał nam drogę. Znak po tysiącach lat przemówił! NA ZŁOM ZE SCEPTYKAMI! NIECH POROŚNIE ICH RDZA I PATYNA! OTO BOWIEM WYPEŁNIA SIĘ NA NASZYCH OCZACH PROROCTWO! Znaleźliśmy to, czego przez wieki szukaliśmy.

Znaleźliśmy Prąd!

Więc powiadam! Do boju!

Niech i sceptycy drżą przed wojną, my nie możemy! Wypnijmy piersi w dumie i ku chwale Pana naszego popłyńmy po falach zwycięstwa po chwałę, jakiej nie doznało żadne pokolenie. Para i stal to drobnostka. Nasze sterowce — płatki kurzu. Nawet nasze miasta podniebne wyglądają przy sprawie tej największej jak małe, zwiewne obłoczki, miasta podwodne — jak pojedyncze kropelki w przestworze oceanu.

Powiadam! Ku chwale!


PRACE WPROWADZAJĄCE


PRACE GŁÓWNE


PRACE POBOCZNE


Lista obecnie pusta.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported